Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Őrültség lenne azért megszülni...

Őrültség lenne azért megszülni a gyereket, hogy örökbeadjam?

Figyelt kérdés

Minden barátnőme szerint butaság azért kitenni a testemet a terhességnek és a szülésnek, hogy szülés után rögtön lemondjak a gyerekről. Főleg azok vannak ezen a véleményen, akiknek már van gyerekük, végigcsinálták a terhességet, a szülést és a szülés utáni lábadozást, így tudnák miről beszélnek. Egyöntetűen azt mondják, hogy ha nem tartom meg akkor kár elviselniba rosszulléteket, a hormonális és testi változásokat és az óriási fájdalmakkal járó szülést, inkább jobb döntés az abortusz.

Nekem talán könnyebb lenne a tudat, ha tudnám hogy él és növekedik valahol, de hogy őszinte legyek mélyen abban reménykedem, hogy idővel megkereshetem és talán vissza is kaphatom vagy legalább jó kapcsolatban leszünk később. De kb.mindenki szerint ha most eldobom , gyűlölni fog (erre látok is realitást, én sem vagyok kíváncsi az apámra, aki kiskoromban elhagyott minket). És persze a nevelőszülők sem szeretik ha a szülő bekavar.

Szóval az abortusz lenne a legtisztább megoldás ugye?



2022. okt. 12. 14:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
felnevelni semmiképpen sem tudod?
2022. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

"hogy őszinte legyek mélyen abban reménykedem, hogy idővel megkereshetem és talán vissza is kaphatom vagy legalább jó kapcsolatban leszünk később."


Na, ez az, amit azonnal felejts el! Örökbeadod, akár nyílt, akár titkos örökbefogadással, 6 heted van meggondolni magad, onnantól semmiféle kapcsolattartásra nem vagy jogosult. Nyíltnál van olyan lehetőség, hogy az alapítványon keresztül ha kérsz, kaphatsz képet időnként róla, de ez minden.

A baba egy család része lesz, ahova te nem tartozol. Ez nem gyermekmegörző, hogy majd visszamész érte, vagy látogatod.

Ha lemondasz róla, végleg lemondasz róla. Később, ő kezdeményezhet, ha akar.

2022. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%

Van gyerekem, de elképzelni se tudom, hogy azért vetessek el egy babát, mert nem akarom magamat strapálni a terhességgel. Nem vagyok megrögzött abortuszellenes, de azért álljon már meg a menet, hát ha nekem van becsúszott terhességem, akkor talán a védekezést is én blicceltem el, és a felelősséget is nekem kéne vállalni.

Egyetlen érv az örökbeadás ellen, ami eszembe jut, hogy lelkileg az sem könnyű. Bár én megtartanám a becsúszott babát is, szóval talán ez is közrejátszik, de el se tudom képzelni tényleg, hogy egy kis élet növekszik bennem hónapokig. Megváltoztatja a testem, a gondolkodásom, védelmezem a magam módján, hiszen függ tőlem, megszülöm kínkeservesen, aztán adjam oda másnak? Elképzelhetetlen.

Ha az örökbefogadást választod, nagyon tudatosan készülnöd kell, hogy a kötődés talán még úgy is kialakul, és el kell engedned a végén.

Viszont bárhogy döntesz, a legjobb, ha senki másra nem hallgatsz. A következményeket te viseled egyedül, nem a barátnőid. Ne bánd egy életen át, hogy másra hallgattál a legjobb belátásod helyett.

2022. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen, tudom 2-es, ezért is lenne legjobb megoldás az abortusz...Csak jó arra gondolni, hogy nem örökre kéne lemondani róla ha megszülném. De tudom, hogy ez nem így működik.
2022. okt. 12. 14:39
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Én nem csak a testi dolgokat sorolnám fel a barátnőid helyében, hanem az érzelmit is.Nő a testedben, érzed a rúgásait,akarva akaratlan érzelmileg is elkezdesz kötődni hozzá és az is előfordulhat, hogy a végén le sem bírsz róla mondani.Ha meg amúgy később megkeresnéd meg stb..szerintem méginkább ki volnál ennek téve és nem, nem lenne könnyebb úgy az életed, hogy majd idővel megkeresem ,meg remélem egészséges stb..stb..
2022. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%
Hogyha lehetőséged van ne ess édesapád hibájába, viszont ha tényleg nem tudnád te felnevelni, akkor egy örökre szóló traumát okoznál neki és valószínűleg tényleg utálna. Az utóbbi esetben az abortusz jobb döntés számodra. Erőt és kitartást kívánok ! Milyen okokból nem tudod megtartani ?
2022. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

Én csak egyetérteni tudok a barátnőiddel. A terhesség és a szülés (nekem) önmagában szenvedés volt. Ha nem azért csináltam volna, mert szerettem volna a babát, és szerintem teljesen bekattantam volna (mondjuk problémásabb volt a terhességem). Plusz szerintem ha már megszülöd, akkor sokkal nehezebb lesz elengedni. Azért mégis csak 9 hónap, és egy test vagytok addig, nyilván kötődni fogsz hozzá, pláne ha később szeretnéd is valamilyen módon “visszakapni” az életedbe. Akkor az elválás csak nehezebb lesz.

És nem utolsó szempont, hogy mi van, ha neked is komolikációid lesznek a terhesség szülés alatt? Meg tudod engedni, hogy emiatt esetleg tartósan kiess a munkából?

2022. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Így is alig tudok megélni...
2022. okt. 12. 14:42
 9/29 anonim ***** válasza:
14%
olyanról már hallottam, hogy rokon nevelte fel és vagy tiotokban tartották vagy nem, hogy ki a biológiai anya. Látom ennek a megközelítésnek az előnyét és hátrányát is.
2022. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Alig tudsz megélni? Akkor ez nem is kérdés.

Tudod te, hány várandós tölti végig a fekve akár kórházban a terhességet?

2022. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!