Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Őrültség lenne azért megszülni...

Őrültség lenne azért megszülni a gyereket, hogy örökbeadjam?

Figyelt kérdés

Minden barátnőme szerint butaság azért kitenni a testemet a terhességnek és a szülésnek, hogy szülés után rögtön lemondjak a gyerekről. Főleg azok vannak ezen a véleményen, akiknek már van gyerekük, végigcsinálták a terhességet, a szülést és a szülés utáni lábadozást, így tudnák miről beszélnek. Egyöntetűen azt mondják, hogy ha nem tartom meg akkor kár elviselniba rosszulléteket, a hormonális és testi változásokat és az óriási fájdalmakkal járó szülést, inkább jobb döntés az abortusz.

Nekem talán könnyebb lenne a tudat, ha tudnám hogy él és növekedik valahol, de hogy őszinte legyek mélyen abban reménykedem, hogy idővel megkereshetem és talán vissza is kaphatom vagy legalább jó kapcsolatban leszünk később. De kb.mindenki szerint ha most eldobom , gyűlölni fog (erre látok is realitást, én sem vagyok kíváncsi az apámra, aki kiskoromban elhagyott minket). És persze a nevelőszülők sem szeretik ha a szülő bekavar.

Szóval az abortusz lenne a legtisztább megoldás ugye?



2022. okt. 12. 14:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
5%

Ja ha magát sem képes fenntartani akkor mivan?!

Éhen hal?

Ne nevettesd már magad, szar a helyzet Magyarországon ez tény de azért nem hagynak embereket főleg nem terhes nőket éhen halni.

De akkor gondolom védekezésre se jut pénz, akkor minek b****?

Mindegy hat kitudja hány abortuszt bír ki a női test, majd most kiderül 🤷🏻‍♀️

Felfogás.

De amúgy szerintem maga a kérdés elég kamu szagú.

Ki is szálltam az itteni okoskodásokbol.

2022. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
10%

Adhatod állami gondozásba (nevelőszülői családba) is, és ha talpra állsz, magadhoz tudod venni. Alapítványok (Bölcső, Gólyahír, stb.) segítenek mindenben, akár szállással is a terhesség idején, és segítenek meghozni a számodra legjobb döntést (felnevelni, ideiglenesen állami gondozásba /=nevelőszülőkhöz/ adni, vagy örökbe adni).


"Egyöntetűen azt mondják, hogy ha nem tartom meg akkor kár elviselniba rosszulléteket, a hormonális és testi változásokat és az óriási fájdalmakkal járó szülést, inkább jobb döntés az abortusz." Ezzel a magam részéről abszolút nem tudok egyetérteni, nekem sokkal nagyobb nagyobb lelki teher lenne a tudat, hogy elvetettem a magzatomat, mint a terhességgel járó kellemetlenségek és fájdalom (és jobban viselném a tudatod, hogy szerető családban él, sikeres és szép élete lehet, mint hogy a veszélyes hulladékok közé kerül széttrancsírozva). Másnak pedig azt lenne nehezebb feldolgozni, hogy él egy gyerek valahol a világban, aki genetikailag az ő utódja, és nem tudja, jó sora van-e, találkoznak-e valaha.

Ha valaki teljesen biztos benne, hogy el akarja vetetni, akkor számára az a legjobb döntés, de úgy érzem a soriadból, hogy téged sem az abortusz felé húz a szíved (hiszen az írod, reménykednél, hogy magadhoz vehetnéd később a picit. Erre lenne lehetőséged, ha tartod a gyámmal és nevelőszülőkkel a kapcsolatot, és teljesíted a lakhatási és pénzügyi feltételeket, hogy visszakaphasd).

2022. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%
Én se szülném meg... Elég horror dolgokat hallottam a szülés utáni életről. Ne tedd tönkre a tested kérlek! Gondolkozz
2022. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
4%

19


Ezek a szervezetek egész életedben egyszer és csak karácsony előtt adnak egy élelmiszercsomagot, ami egy hónapra se elég 2 főnek.


Nekünk is azt mondták, hogy vállaljunk gyereket, mert akkor a csok, babavaró megoldást jelent hosszútávon.


Ezektől a szervezetektől semmit se várjon inkabb az ember

2022. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
14%

De aki magát sem tudja fenntartani, miért csinál gyereket? Sosem fogom megérteni miért utána kell sopankodni.

Esetedben az abortusz jobb döntés lenne, mert az orokbeadas nem arról szól, hogyha úgy van majd érte mész, mint egy gyerekmegőrzőbe és felkavarod az életét.

2022. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván nem a gyermeknemzés volt a szándék. Bármikor hiba csúszhat a védekezésbe is, szerintem az ilyen “minek ment odaaaa??!!!?” Típusú Kérdéseknek nem sok értelme van.
2022. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
24%

Ha neked nem rossz örökbe adni akkor szüld meg,nagyon sok nő van aki nem tud szülni és szeretnének pici babat.De ha megtartod nagyon sok segítséget kaphatsz,annyi ingyen elvihető baba cuccot raknak fel internetre.

Énse lennék képes elvetetni egy kis életet mert összejött.Ő akart jönni hát jöjjön :)

2022. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Csemianya ***** válasza:
39%

Szia, irtam neked privátban.

Én Segíthetek, írj Rám.

Szép Estét.

2022. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül?
2023. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!