Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Olyankor előveszik az anyukát...

Olyankor előveszik az anyukát ha inkubátorba hagyja a babát,de be kell mennie a korházba és ott látja az orvos h nemrég szült?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 17:21
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk az EESZT-ben nálad látszott, hogy ekkor meg akkor gyereket szültél. A babát meg nem a kórház dolga keresni, hanem a gyerekorvosnak meg a védőnőnek."


Az arrogáns stílusodhoz gratulálok.

Én tudom, hogy a nőgyógyásznak nem dolga keresni a babát, de nem is én kérdeztem, hogy keresi-e. (Hogy te is értsd: nem kérdezett rá, hogy mi van a babával.) Az EESZT-ben meg akkor lát bármit a doki, ha tudja a TAJ számomat.

2023. febr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
33%

Ilyen esetben biztos, hogy értesítenék a hatóságokat, hogy bejött egy nő, aki nemrég szült, de nincs gyerek.

Ha a nő azt mondja, ő tette az inkubátorba a babát, ezt DNS vizsgálattal biztosan le fogják hatóságilag ellenőrizni, mert mi van, ha nem igaz, és valamit csinált az ő általa megszült gyerekkel, az inkubátoros meg kapóra jött neki.


Pár éve volt egy olyan eset, hogy Baranyába átjött egy szerb vagy horvát nő megszülni valahol a határban, ott is hagyta az újszülöttet meghalni, aztán hazament, és otthon bement a kórházba, mert rosszul lett.

Ott is rögtön riadóztattak mindenkit, és keresni kezdték a gyereket.

Tudom, az inkubátor az más, de ilyen esetben is biztosra mennének.

2023. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
92%

"Az arrogáns stílusodhoz gratulálok."


Ebben az ég világon semmi arrogáns nem volt a részemről, ne magyarázz bele olyat, ami nincs.

És csak rá akartam világítani a különbségre.

2023. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
Mi az, hogy "de nincs gyerek", 14-es? Mért lenne vele a gyerek, ha a nő bemegy vakbélgyulladással?
2023. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%

2019ben volt a falunkban egy eset. Biztos hallottatok róla, nagy port kavart.

Csaj megszülte a babát (ráadásul a párja apjánál), majd egy kábellel megfolytotta, otthagyta. Utána bement a kórházba, hogy rosszul van. Még a párja vitte be (aki nem tudott az egészről, csak annyit, hogy női baja van). Simán megvizsgálták, ellátták, ennyi. Meg sem kérdezték, hol a baba. (Az apuka benn volt vele, ő még akkor sem tudott a szülésről).

Másnap bukott le, mikor "apósa" megtalálta azt a mini holttestet.

2023. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
17%
Na, amit a 17-es leírt, az durva hanyagság, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés (mondjuk), és nem lenne szabad megtörténnie.
2023. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

18!

Előre leszögezem, mélységesen elítélem az egész történetet. Főleg, hogy ez a baba a 2.gyilkossága volt.


Csak azt nem értem, miért lenne hanyagság? Vagy épp veszélyeztetés?

A csajt ellátták maradéktalanul. Nem került veszélybe, nem pattintották le.


Mikor én mentem be 1 héttel szülés után, tőlem se kérdezte a kutya sem, hogy hol a gyerekem. Még csak az előzményeket sem csapták fel.


17#

2023. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

"Mi az, hogy "de nincs gyerek", 14-es? Mért lenne vele a gyerek, ha a nő bemegy vakbélgyulladással?"


Itt most - én legalábbis így értelmeztem a kérdést - arról volt szó, hogy valami szülés miatti szövődménnyel menne be, de legalábbis nőgyógyászati panasszal. Gondolom, te sem hiszed, hogy egy nőgyógyászati vizsgálat során nem fogják tudni megállapítani, hogy nemrég szült.

2023. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
70%

"Simán megvizsgálták, ellátták, ennyi. Meg sem kérdezték, hol a baba. (Az apuka benn volt vele, ő még akkor sem tudott a szülésről"


És ezért nem vették elő utólag a kórházat? Azt látniuk kellett, hogy szült, ha megvizsgálták.

Még annyi magyarázattal sem érhették volna be, hogy otthon szült, mert ilyen esetben is keresik a babát, vagy kérnek igazolást, hogy egy megfelelő végzettségű bába ellátta, stb.

2023. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%

"Csak azt nem értem, miért lenne hanyagság? Vagy épp veszélyeztetés?

A csajt ellátták maradéktalanul. Nem került veszélybe, nem pattintották le.

Mikor én mentem be 1 héttel szülés után, tőlem se kérdezte a kutya sem, hogy hol a gyerekem. Még csak az előzményeket sem csapták fel."


Pedig ez akkor is hanyagság. Nálad a gépben is látszódott, hogy szültél és mikor.

Még aki otthon szül, annak is van némi előzménye, hogy gondozott a terhessége (ha csak egy szülész-nőgyógyász végzettségű bába látja egész terhessége alatt, akkor is, hisz vannak kötelező vizsgálatok terhesség alatt, plusz minden legális otthonszülésnél van háttérkórház megnevezve, minden hivatalosan lekövethető.)

2023. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!