Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Olyankor előveszik az anyukát...

Olyankor előveszik az anyukát ha inkubátorba hagyja a babát,de be kell mennie a korházba és ott látja az orvos h nemrég szült?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 17:21
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azzal, hogy az anya betette a gyerekét az inkubátorba, abban a pillanatban lemondott anyai/szülői jogairól, egyúttal a kötelességei is megszűntek. Nem véletlenül nincs visszaút, végleges a döntés.

Miért is kéne kérdőre vonni? Nincs elég baja éppen? Főleg, hogy komplikációk miatt kereste fel az orvost?

Pont ezért van az inkubátor, hogy a válsághelyzetbe került nőnek legyen esélye a lehető legjobbat kihozni szorult helyzetéből. Gondoskodik a babájáról úgy, hogy lemond róla! Óriási teher ez, hiszen elképesztő lelkierő kell, hogy egy nő megtegye ezt!

2023. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogy utána elővették-e a kórházat, nen tudom. Biztos. Apukát ismerjük, ő annyit tudott, a nőgyógyászatra vitte a párját, ellátták, hazaengedték.


Nálam igen, látszódott volna a gépben, ha utána néztek volna.

Megvizsgált a doki, és mivel nem volt teendő a bajommal, a gépet be sem kapcsolta. Ergo nem látta az előzményeket.

Nyilván ez sem normális eljárás. Csak azért írtam le, hogy a mai e.ü.-nél simán elhiszek egy ilyet.

2023. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
#22 Aki arra kényszerül, hogy inkubátorba tegye újszülött gyermekét, aligha járt terhesgondozásra. Az a nő vélhetően rejtegeti a terhességét, isten tudja, milyen bántalmazó, elhanyagoló közegben élhet. Ha nem mehetett abortuszra, de meg sem tarthatja gyermekét, minden bizonnyal a nyílt örökbefogadás sem játszik. A rejtett, titkolt szülés után inkubátor az egyetlen mentsvára, minden neki, mind a gyermeknek.
2023. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező nem arra gondolt, hogy valaki szül, és hetekkel később elmegy nőgyógyászhoz. Hanem szül, beteszi a babát az inkuba, majd rögtön vagy max másnap elmegy orvoshoz, mert rosszul van vagy mittudomén. Én is gondoltam már erre, hogy ilyen esetben csak felmerül az orvosban a kérdés, hogy ha itt egy frissen szült anyuka, akkor miért nincs még az osztályon a babával, miért nem lett ellátva szülés után azonnal stb. De gondolom erre válasz lehet, hogy otthon szült aztán kész. Nem kötelező végülis kórházban szülni.
2023. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is gyanús a nagyon sok inkubátoros kérdés, ugyanattól a kérdezőtől. Nyílván ez a célja, és így lesz a legjobb a gyermekének, mert egyből örökbefogadható lesz és egy szerető családba fog kerülni. De, azért egyedül megszülni egy babát.. Remélem tudod, mire vállalkozol
2023. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem ilyen témába. N vagyok terhes és csak kiváncsi voltam mi van ilyesmi esetbe.
2023. febr. 15. 19:18
 27/31 babyboom567 ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Ha szülő nő beteszi az inkubátorba a babát,és később kórházba kerül a szülés miatt, akkor sem lesz eljárás, de DNS vizsgálat biztos, hogy igazolják amit mondd.Ha beigazolódik, hogy övé a baba, mehet haza, nincs tovább teendő.Mert az hogy az inkubátorba teszi, nem büntetendő, sőt, egy lehetőség a babának.

Ha ilyet tervezel bármi okból,nem kell félned, senki sem fog megbüntetni.

De ha biztonságosan kórházba szülsz, ott is lemondhatsz róla, nem fogják rád erőszakolni,hogy mindenképp vidd haza.egészen biztos, hogy a kórházból,már az örökbefogadó szülei viszik haza, ha otthagyod.

2023. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
De ha betette az inkubátorba, még 6 hétig meggondolhatja magát, nem?
2023. ápr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Inkubátorba helyezés pillanatában lemond a gyerekről. Hiszen névtelen, módja ez az örökbeadásnak. Különben sem hagy ott az inkubátorban az anya személyi azonosító iratokat, mégis hogyan jelezné mondjuk 3 hét múlva, hogy "Halló, én tettem be a gyerekemet három hete, szeretném visszakapni!" Eléggé ellentmondásos, nem gondolod?


Ha kórházban szülne, és a szülés előtt/után dönt úgy, hogy lemond róla, akkor van a 6 hét, amíg még meggondolhatja magát.

2023. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 babyboom567 ***** válasza:
65%
De, az inkubátorból is visszakérheti.Csinálnak dns- tesztet.
2023. ápr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!