Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Barátnő gyerekét örökbefogadni?

Barátnő gyerekét örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy (legjobb volt) barátnőm, akinek van egy imádnivaló 7 hónapos kislánya. A barátnőm egy 29 éves nő, akinek "becsúszott" csak a baba, az előző párjával csak pár hete voltak együtt, így ő le is mondott róla. A bnőm, legyen a neve Zsuzsi, ennek ellenére meg akarta tartani a picit. Mellette álltam mindenben, segítséget nyújtottam neki. A szüleivel nem tartja a kapcsolatot már kamaszkora óta (verték), a szülésnél is én voltam bent vele, és az első napokban is én segítettem neki otthon. 2 hónapos volt a pici mikor előszőr kiejtette a száján, hogy bárcsak meg se szülte volna, mert jobb lenne mindkettejüknek. Én ekkor szülés utáni depresszióra gondoltam, beszéltem vele is, ő azt mondta semmi baja, semmi ilyenről nincs szó. Sikerült rávennem, hogy menjen el egy pszichológushoz, el is ment,2x volt nála, majd azt mondta nincs semmi baja. Elkezdte sokszor rámhagyni a kislányt, elöször pár órákra, majd a 4 hónapos babát otthagyta nekem éjszakára is, mert ő pasizni megy. Inkább elfogadtam, nehogy még a végén otthon hagyja egyedül (kinéztem volna belőle). Amúgy a baba szépen fejlődött, szép tiszta volt, ruhái is, semmi olyan gond nem volt, ami arra utalt volna hogy nem látja el tisztességesen. Csak ezek a beszólások.. hogy pl mikor felsírt beszélgetés közben: " ò hogy miért nem hagytalak ott a kórházban". Már rászóltam, hogy fejezze be ezt, mire ő: dehát úgyse érti. Mondtam erre, hogy de én mit meg nem adnék ha lenne egy ilyen szép egészséges kislányom, erre rávágta, hogy vigyem el nyugodtan, nekem adja. És ezen nevet. Pár napra rá megint megkert hogy vigyázzak éjszaka is a picire, mert a palijával bulizni mennek, elfogadtam, ott volt, minden rendben volt, a megbeszélt másnapi reggel 8 helyett 11kor jött oda full másnaposan, mondtam hogy inkább aludja ki magát hagyja nálam még, mondta hogy délután érte jön. Másnap én dolgozni mentem (ápoló vagyok) így reggel 4kor kelek, hát vártam , délután 5 volt, még sehol. 6 kor felhívott hogy elmentek fürdeni, majd reggel jön érte (!!!), nem volt más választásom, rögtön hívtam a főnökömet hogy nem tudok menni másnap melózni, betegség miatt. Mikor másnap 10kor megjelent Zsuzsi elmondtam minden szar anyának, hogy ennyi ideig itt hagyja a gyereket, akkor már én is lehetnék az anyja. Erre mondta hogy ő már mondta, legyek akkor, csak egy szavamba kerül és mehetünk a gyámügyhöz, mert ő nem akarja.

Rólam: gyerekápoló vagyok 6 éve dolgozok benne, albérletben élek, de ha velem lenne a pici, elköltöznék az ország másik szegletébe, ahol lenne egy örökölt saját 80nm-es lakásom (most bérleménynek van kiadva), egyedülálló vagyok, szüleimmel tartom a kapcsolatot.

Ilyen van egyáltalán, hogy csak úgy odaadják nekem a kicsit? Vagy ideiglenesen nevelőszülökhöz kerülne?? Egyáltalán Zsuzsi beszámítható? A depresszió tarthat eddig? Abszolút semmi anyai ösztöne nincs, most éli a 2. Tini korát.


2023. máj. 16. 16:37
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Bárcsak kamu lenne, de nem az. A barátnőmet még az okj tanfolyamon ismertem meg, ő is gyerekápolónak tanult, de nem fejezte be végül, és másik szakmát tanult ki. A szüleiről tőle tudom, hogy verték, így 17évesen lelépett tőlük, és egy nála jóval idősebb férfivel volt sokáig együtt, akivel amint 18 lett elköltöztek ebbe a városba, ahol most mi lakunk. A sulis idők alatt is vele élt együtt, majd szakítottak, mert nem szerették már egymást. Szó sincs róla, hogy én lennék az egyedüli barátnője, rajtam kívül még sok barátnője és haverja van, velük megy bulizni rendszerint, de csak rám hagyha a babát, mivel én voltam eleve aki mellette volt abban az időszakban, bennem bízik meg. Van egy öccse is, akivel tartja a kapcsolatot, néha beszélnek, elvileg ő ingázik Ausztriába, van barátnője, nem tudom, hogy ebben az esetben nekik lehetne-e beleszólásuk? Az apuka pedig olyan ember, akivel pár hetet volt csak együtt, akkor lett terhes, de aztán szét is mentek, még mielőtt kiderült, hogy terhes. Inkább egyéjszakásnak mondható, de mivel több éjszaka volt, emiatt amolyan kapcsolatféle volt. A srácnak rögtön elmondta, de ő nem akarta, azt mondta menjen el abortuszra. A barátnőm viszont akkor már 12 hetes volt, mire jialakult hogy hogyan is vélekedik a gyerektémáról a pasi, úgyhogy nem vetette el, úgy volt vele hogy ő is akarja a babát ha már így alakult. Mivel abban az időben én álltam hozzá a legközelebb, elkísértem ezen az úton, szakmámból kifolyólag tudtam is neki segíteni stb. Azonban a terhessége vége felé már tényleg tehernek fogta fel az egészet, ez látszott rajta. Aztán miután megszült, előjött az hogy nem akarta. Emiatt gondoltam szülésutáni depresszióra, mivel nagyon ráillettek a tünetek. Nem zárom ki hogy az van neki, vagy besokallt, vagy nem voltam neki elég támasznak, kellett volna neki egy férfi is, egy apa, vagy legalább a szülei, akire támaszkodhat, nem tudom..
2023. máj. 16. 20:22
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
Orokbefogadni csak akkor tudod, ha van érvényes örökbefogadott engedélyed. Értelmesebb és egyszerubb lenne a csaladbafogadas.
2023. máj. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%

Apukával muszáj lepapírozni, mert pár év múlva is felbukkanhat.

Ha nincs is megnevezve, bármikor kérhet apasági tesztet.

Nem mondhat le róla csak úgy, de ha örökbefogadja valaki, akkor igen.

Egyébként azt hiszem protokollból is meg kell ilyenkor keresni az apukát, mivel az ő gyereke is (ha nincs megnevezve akkor is), és ha megvan, de nem jelenik meg semmilyen tárgyaláson, nem ír alá semmit, nem kommunikál, azzal gyakorlatilag lemond a gyerekről.

De ha nincs megnevezve, nem megy le az eljárás, félő h később kattan egyet és pattoghat a gyerekért.

(A mi városunkban azt hiszem pont ez volt, hogy az apuka nem volt rajta az anyakönyvi kivonaton, nem is mondott le róla és így tudott előbukkanni később)

2023. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként szerintem sem kamu.

Ha én egyedül maradtam volna a babámmal, szerintem én is bármikor odaadtam volna a barátnőmnek ha kéri.

Se anyukám, se testvérem, se férjem, senkim nem lenne aki lebeszélne, segítene...

Szerintem én is odaadtam volna az első hónapokban. Nem mindenki született Anya.

2023. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
13-as: nem keresik meg az apát ha nincs megnevezve... mégis hogy keresnék meg? minden férfit megkérdeznek, hogy "figyi, neked volt szexuális kacsolatod xy-nal?" :D
2023. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

#15

Ezt kb én is pont így kérdeztem meg pár hónapja :D merthogymiezmár :D

De elvileg úgy van, hogy az anyukának kell megnevezni, megkeresni a potenciális apukákat és úgy lehet kötelezni a férfiakat, hogy derüljön ki az apaság.

Pontosan én sem tudom hogyan van, de van erre valami protokoll (azt nem állítom h értelme is van 😳😁)

De valamilyen szinten muszáj keresni az apát legalább látszatból, mert attól h nem tud róla, még a gyereke.

Meg gondolom sok esetben azért anyuka pontosan tudja ki az apa (vagy max 2-3 lehetséges apuka van) csak nem akarja bevallani és ezzel az eljárással kiszedik belőle.

2023. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
16: örökbefogadó szülő vagyok és nyílt öf-al lett a fiam. Az anyuka "nem kívánta megnevezni az apát" a kutya nem foglalkozott vele. Senki nem kereste és senki nem akarta kiszedni belőle. Szóval ha nincs férjnél az örökbeadó anya, vagy az apa nem tesz apasági nyilatkozatot, akkor senki nem fog ezzel foglalkozni. Naggyon-naggyon ritka eset, hogy apuka miután megtudja, hogy szült a nő, magához akarja venni a gyereket. Szerintem ha 10 évente van ilyen, sokat mondok.. :)
2023. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Jelenleg ott tartank, hogy együtt felkerestük a védőnőt és a családsegítőt, akik pszichológushoz küldték elsőkörben a barátnőmet, aki 2 ülés után állapította meg, hogy nincs szülésutáni depressziója, és nincs anya-baba kötődés sem. Ezek után a gyámhivatalban kérvényeznünk kellett az elhelyezést, azonban nekem előtte tanfolyamot kell végeznem, hogy nevelőszülője lehessek. A barátnőm gondoskodik addig a babáról, mivel rá veszélyt nem jelent," csak le akar mondani" róla, viszont amíg nem fejezem be a tanfolyamot addig nem lehet nálam (kicsit nevetséges, úgy hogy ki akarták adni a picit nevelőszülőknek a folyamat lejártáig!!), a védőnő közbelépése sokat segített.

Jelenleg tehát a barátnőmnél a lánya, én várok még a papírokra stb kb 2hónap... Apukárol szó sem esett, mivel nem voltak házasok, és nincs apasági nyilatkozat.

2023. máj. 23. 10:12
 19/27 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nyugodtan lehet nálad a baba addig.

Nem kell az orrukra kötni.

2023. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi van veletek?
2023. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!