Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Barátnő gyerekét örökbefogadni?

Barátnő gyerekét örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy (legjobb volt) barátnőm, akinek van egy imádnivaló 7 hónapos kislánya. A barátnőm egy 29 éves nő, akinek "becsúszott" csak a baba, az előző párjával csak pár hete voltak együtt, így ő le is mondott róla. A bnőm, legyen a neve Zsuzsi, ennek ellenére meg akarta tartani a picit. Mellette álltam mindenben, segítséget nyújtottam neki. A szüleivel nem tartja a kapcsolatot már kamaszkora óta (verték), a szülésnél is én voltam bent vele, és az első napokban is én segítettem neki otthon. 2 hónapos volt a pici mikor előszőr kiejtette a száján, hogy bárcsak meg se szülte volna, mert jobb lenne mindkettejüknek. Én ekkor szülés utáni depresszióra gondoltam, beszéltem vele is, ő azt mondta semmi baja, semmi ilyenről nincs szó. Sikerült rávennem, hogy menjen el egy pszichológushoz, el is ment,2x volt nála, majd azt mondta nincs semmi baja. Elkezdte sokszor rámhagyni a kislányt, elöször pár órákra, majd a 4 hónapos babát otthagyta nekem éjszakára is, mert ő pasizni megy. Inkább elfogadtam, nehogy még a végén otthon hagyja egyedül (kinéztem volna belőle). Amúgy a baba szépen fejlődött, szép tiszta volt, ruhái is, semmi olyan gond nem volt, ami arra utalt volna hogy nem látja el tisztességesen. Csak ezek a beszólások.. hogy pl mikor felsírt beszélgetés közben: " ò hogy miért nem hagytalak ott a kórházban". Már rászóltam, hogy fejezze be ezt, mire ő: dehát úgyse érti. Mondtam erre, hogy de én mit meg nem adnék ha lenne egy ilyen szép egészséges kislányom, erre rávágta, hogy vigyem el nyugodtan, nekem adja. És ezen nevet. Pár napra rá megint megkert hogy vigyázzak éjszaka is a picire, mert a palijával bulizni mennek, elfogadtam, ott volt, minden rendben volt, a megbeszélt másnapi reggel 8 helyett 11kor jött oda full másnaposan, mondtam hogy inkább aludja ki magát hagyja nálam még, mondta hogy délután érte jön. Másnap én dolgozni mentem (ápoló vagyok) így reggel 4kor kelek, hát vártam , délután 5 volt, még sehol. 6 kor felhívott hogy elmentek fürdeni, majd reggel jön érte (!!!), nem volt más választásom, rögtön hívtam a főnökömet hogy nem tudok menni másnap melózni, betegség miatt. Mikor másnap 10kor megjelent Zsuzsi elmondtam minden szar anyának, hogy ennyi ideig itt hagyja a gyereket, akkor már én is lehetnék az anyja. Erre mondta hogy ő már mondta, legyek akkor, csak egy szavamba kerül és mehetünk a gyámügyhöz, mert ő nem akarja.

Rólam: gyerekápoló vagyok 6 éve dolgozok benne, albérletben élek, de ha velem lenne a pici, elköltöznék az ország másik szegletébe, ahol lenne egy örökölt saját 80nm-es lakásom (most bérleménynek van kiadva), egyedülálló vagyok, szüleimmel tartom a kapcsolatot.

Ilyen van egyáltalán, hogy csak úgy odaadják nekem a kicsit? Vagy ideiglenesen nevelőszülökhöz kerülne?? Egyáltalán Zsuzsi beszámítható? A depresszió tarthat eddig? Abszolút semmi anyai ösztöne nincs, most éli a 2. Tini korát.


2023. máj. 16. 16:37
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel!
2023. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok ! 😄 Engem is érdekel 😎
2023. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Most jutott eszembe, hogy ide illene írnom :) hosszú történet, de megpróbálom röviden leírni, mi is történt velünk. Ugye megvolt a családsegítő, gyámügyes dolog, utána pszichológia tesztet kellett csinálnom, és egy "tanfolyamot" kellett végigcsinálnom (nekem 3hét volt), amivel nevelőszülői státuszt kaphattam, addig amíg nem tudjuk elindítani az örökbefogadást. Úgy volt, hogy barátnőmnél marad addig a pici, azonban itt történt egy nagy változás, ugyanis kapott egy határozatot, hogy a kislányt nevelőszülőkhöz kell adnia, mivel lemondott róla, és mentisan labilis. Később kiderült, hogy bipoláris. A picilány 3 hétig nevelőszülőknél volt, ez idő alatt 1x láthattam, megszakadt a szívem érte. A barátnőm teljesen megszakította velem a kapcsolatot, papírokat elrendezte, de sem velem se a gyerekével nem akart többet találkozni. Letelt a 3 hét megvolt minden papír, akkor kaphattam meg a kislányt. El is indítottuk az örökbefogadást, ami ezen a héten be is fejezödött, végleges lett. Így elmondhatom, hogy én és a kislányOM nagyon boldogok vagyunk :):). Természetesen úgy fogom nevelni, hogy tudja, örökbefogadott gyermek, az anyját felkeresheti ha majd akarja stb. Pszichológushoz járok vele, családterápiára, hogy minél több segítséget kaphassak a neveléséhez és hogymélyíteni tudjuk a kötődést. Nagyon sokat sírt az elmúlt 1 hónapban, persze fogzás, frontok, oltás is bezavart, de az hogy mindig másnál volt, nagyon kimerítette. Most már biztonságban van, és minden rendben vele. Szeptember végén költözünk együtt a saját lakásomba. Ott a közelben lesznek a szüleim, így kap nagyszülőket is, ők már találkoztak vele, nagyon furcsa, hogy hogy megszerették pedig eleinte nagyon furcsálták és nehezteltek rám a döntés miatt, de most már boldogok :)

Biztosan sok nehézségünk lesz még, de bátran vállalom.


Barátnőmről annyi, hogy pszichiátriai kezelés alá került, önként vállalta a kezelést, mivel érezte, hogy baj van. Nem tudom mit hoz a jövő, ha "tiszta" lesz és átgondolja a múltját, nem e akar ismét belépni a kicsi életébe. Én nem vagyok ellene, de nem is tudom még hogy mennyire kellene engednem, mennyire lehetne.. ezeket még átrágjuk a terapeutákkal.

2023. aug. 25. 14:57
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Szívből örülök neked 🥰❤️

Jó hamar ment hála Istennek, a barátnőd pedig nem anyuka. Ő csak kihordta NEKED. Ismerősök nem néztek furán? Vagy otthon vagy vele akkor? Munka, stb? Egyedül csináltad vagy van párod/ férjed? Biztos nagyon jó anyukája leszel neki 🥰 néha azért írj hogy miujsag, hogy vagytok.

2023. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én is nagyon örülök, egész meghatodtam 😊Sok-sok boldogságot Nektek ❤️
2023. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyben szomorú és csodálatos történet!

Megmentettél egy ártatlan kis lelket, pedig semmi nem kötelezett rá!

Te egy csodálatos ember vagy, biztosan nagyon boldogok lesztek!!!!

❤❤❤❤❤❤❤❤❤

2023. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hátha olvasod: milyenek voltak az ünnepek? Hogy vagytok? A barátnőd hogy van?
jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!