Örökbe szeretnénk fogadni a férjemmel egészséges újszülött kisbabát, hogyan rövidíthető a várakozási idő legálisan?

Figyelt kérdés
Esetleg van köztetek olyan kismama aki már döntött arról,hogy születendő gyermekét mindenképp örökbe szeretné adni?

2012. nov. 18. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nézd csak, itt a kérdező épp örökbe adást tervez: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..
2012. nov. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket,tegnap már nem tudtam megállni és írtam neki,hiszen egy nagyszerű emberről van szó aki felelősség teljesen szeretne dönteni a legkilátástalanabb helyzetében is.

És mindenkinek köszönöm,aki hozzászólt!

Szép napot nektek!

2012. nov. 19. 08:37
 13/22 anonim ***** válasza:
Remelem minél előbb sikerrel jártok
2012. nov. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 19. 09:30
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem tudtok előrébb kerülni, csak akkor ha elfogadtok cigány vagy sérült babát.
2012. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj, de annyira irtad, hogy mindenképp nyilt örökbefogadást akarsz és végig kisérnéd az anya terhességét... ráadásul szóba se jöhet már egy enyhén sérült, vagy boxos gyerek se... Nem lehet, hogy azért akarod, a nyílt örökbefogafást, mert azt akarod, hogy a gyerekeid szülei (számodra) viszonylag jó génállománnyal rendelkezzenek? Aztán teszem azt találsz egy anyát,aki örökbeadná a születendő babáját, megegyeztek, kisérgeted terhesgondozásra, majd egyszer csak kiderül, hogy a kisbaba mondjuk sérült lesz... Persze elvetetni akkor már nem lehet. Mit mondasz majd akkor, hogy köszi nem kell? Inkább keresel egy másik anyukát? Nem kötözködésből írom, ezeket csak nagyon szemet szúrt. Egy gyereket csak feltétel nélkül lehet szeretni, akkor is szereted ha beteg, vagy boxos. Ez nem olyan mint egy műszaki cikk megvásárlása, hogy kiválasztod a számodra legtökéletesebbet!
2012. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért feltételezel ilyet rólam......

De tény,hogy fehér bőrű és egészséges kicsit szeretnénk (ebben benne van a kisebb vagy korrigálható betegség)

Kicsit bután is érzem magam,hogy mit írjak arra,hogy


"megegyeztek, kisérgeted terhesgondozásra, majd egyszer csak kiderül, hogy a kisbaba mondjuk sérült lesz... Persze elvetetni akkor már nem lehet. Mit mondasz majd akkor, hogy köszi nem kell? Inkább keresel egy másik anyukát?"


.....talán azt,hogy ez nem így müködik.......mert nyílt örökbefogadásnál a gyermeknek keresnek családot,nem pedig nekünk gyereket!!!

Igazából nem is ararom megkérdezni tőled,hogy amikor eldöntötted hogy babát szeretnél mit képzeltél el???


....Én csak annyit,hogy mindegy hogy kisfiú vagy kislány csak egészséges legyen...

Természetesen ugyanúgy mint ha én szülném,ha a terhesség alatt komplikáció lépne fel és ne adja a Jó Isten betegen születne,attól még az én gyerekem lenne,és bármit megtennék érte!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. nov. 19. 16:13
 18/22 anonim ***** válasza:

Beadtátok-e már a kérelmet? Tudod, hogy van egy pszichológiai vizsgálat. Aztán egy szülőségre felkészítő tanfolyam (amit én személy szerint szívesen előírnék a természetes módon szülőkké válók számára is, de hagyjuk...), és ezután dönthetnek, hogy alkalmasak vagytok-e. Ekkor kaptok valami papírt. A titkos örökbefogadásnál valóban évekig kell várni. A nyíltnál is van sor, de szerintem ez gyorsabb, és itt tudjátok végigkísérni valamelyest a terhességet, akár a szülésen is bent lehettek - persze azért a szülőanya kérését szem előtt tartva. Itt egy rizikó van, hogy beizzítanak, hogy lesz egy baba, és mondjuk a szülőanya mikor megszülte és meglátja már nem akar lemondani róla. Persze ez csak egy kis esély, úgy is szokták intézni, hogy pl. nem mutatják meg a szülő nőnek.

Ez ügyben a Gólyahír Egyesületnél érdemes kérdezősködni, ők nyílt örökbefogadással foglalkoznak és teljesen legálisak. illegális útra ne térjetek, többek közt azért sem, mert ha lebuktok, elveszik a gyereket, és gondolom, nem kell részletezni, hogy az mind nektek, de méginkább a gyereknek egy óriási törés az életében.

Az fontos még, hogy akármelyik módon (titkos v nyílt) fogadtok örökbe, max. 45 év lehet köztetek és a gyerek között, vagyis újszülöttet egy max 45 éves ember fogadhat örökbe, de mondjuk egy öt évest egy 50 éves is és így tovább.

Ha nem feltétlenül újszülöttet szeretnétek, hanem lehet akár 1-2 éves is, akkor érdemes a gyermekvédelemnél érdeklődni, és megnézhettek egy csecsemőotthont. Az ilyen picikék többnyire örökbeadhatók, vagyis lemondott róluk a vérszerinti szülőjük.

Sok sikert, s remélem, lesznek gyerekeitek!

2012. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm,szépen az információt!

Igen,mi már örökbefogadásra alkalmasak vagyunk,és erről határozat is született!

2012. nov. 19. 19:12
 20/22 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy a hölgy, aki lemondana a bébijéről, válaszolt neked? De jó lenne, ha Ő is és Ti is jól jönnétek ki ebből, és ami a legfontosabb, hogyha a Pici baba a legjobb helyre kerülne. :)
2012. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!