Mennyi eséllyel fogadhatunk örökbe? Van 2 saját gyerekünk.

Figyelt kérdés
A férjemmel nagyon szeretnénk örökbe fogadni egy kislányt. 2 fiunk van. Ő nettó 160-200 ezret keres, én nettó 160-at. Albérletben lakunk, de lenne saját szobája. Nagyon szeretnénk! Nem hátrány, hogy albérletben vagyunk és van 2 saját gyerekünk? Így is lehet? 3-5 év közötti csajszit szeretnénk, nem csecsemőt. Igaz magyarok vagyunk, de azt sem bánnánk, ha roma kislány lenne. Semmilyen nemzetiséget nem zárnánk ki! Lehetséges ez? Vagy bele se kezdjünk?
2014. jan. 24. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút lehetséges, főleg amiatt, hogy 3 év felettit is vállalnátok és akár romát is. Általában csecsemőt akarnak a párok, azokra kell sokat várni. Roma gyerekek meg nem kellenek sajnos senkinek (pedig nem tehetnek semmiről).
2014. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen lehet :) egyik sem kizáró ok.. se az hogy van már 2 gyermeketek, sem az hogy albérletben laktok :) nyugodtan vágjatok bele... Területi Tegyesz-hez kell beadni a kérvényt.. onnantól majd kapjátok szépen sorban az időpontokat mindenre :) ha bármi kérdésed van nyugodtan fordulj hozzám, amire tudok, nagyon szívesen válaszolok! :) (egy örökbe fogadásra váró anyuka)
2014. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Igen, fogadhattok örökbe. A tanfolyamon azonban azt is elmondják, hogy akiknek már van gyerekük, azoknak végig kell gondolniuk, hogy miért akarnak örökbe fogadni egy gyereket. A saját gyerekeknek játszótársnak? De a saját gyerek nem akadály, ez csak egy belső, költői kérdés. Nem akarlak megbántani semmiképpen, csak ez így elhangzott a tanfolyamon...
2014. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért, mert kislányt szeretnének.
2014. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9.11-es vagyok. Nem. Írtam, hogy nem akarom megbántani őket, de tényleg ez volt a tanfolyamon. Mindenki másként gondolkozik. Mivel én hét évet végiglombikoztam, nálam egyértelmű, hogy miért fogadtam örökbe. Nem tudom, hogy ha húsomból-véremből való babám lenne, fogadnék-e örökbe. De van aki igen,mert szeretne segíteni, vagy bármilyen okból. Csak a tényt írtam le, hogy ez hangzott el. Ennyi.
2014. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó, ne aggódj, nem bántottál meg. :) Azért szeretnénk egy kislányt mert 2 fiunk van. A családban csak fiúk vannak. :) Nagyon vágyunk egy leányzóra is. Csak pici babát nem szeretnénk, mert újra kellene kezdeni az éjszakázást, pelenkázást, stb. Semmi ellenérzésem nem lenne, hogy nem vérszerinti gyerek. Ugyan úgy szeretném mintha én szültem volna. Dolgoztam gyógypedagógián, imádtam mindegyiket! Down-szindrómás, autista kicsikkel foglalkoztam. Mindegyik a szívemhez nőtt. Engem nem érdekelnek a faji különbségek, az én szememben és a pároméban is hál Istennek, teljesen egyenlőek. A fiúk is biztosan szeretnének egy húgit. :) Kis hercegnő lenne, a nagy "fiús" családban. Nagynénik, mamák is biztosan oda lennének érte. A mama is olyan, hogy mindegy kinek a gyereke, szomszéd stb.. imádja mindet. Mindig megrohamozzák a gyerekek. Szerintem jó helye lenne nálunk egy leányzónak. Pontosan ugyan úgy megkapna minden szeretetet mint a fiúk és minden mást is. Egyenrangú családtag lenne. Hiszen ha örökbe fogadjuk, akkor ugyan annyira a mi gyerekünk mint a fiúk. Az, hogy nem én szültem, az nem számít. (amúgy is 2 katasztrofális, komplikált szülésem volt. :/ ) :)
2014. jan. 27. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!