Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Amikor megkapjátok az ujjszülö...

Amikor megkapjátok az ujjszülött babát milyen érzések voltak bennetek? Tetszett a baba?

Figyelt kérdés
Barátnőm mesélte,hogy végre megszületett a baba,kivitték nekik, Ő nagyon boldog volt a férje meg csak állt és mondta,hogy kicsit csúnyácska, duci is... persze csodaszép kislány lett a "csúnyácska" babából. Nincs olyan érzés ilyenkor,hogy nem tetszik? Mert ugye aki a saját babáját szüli nincs ilyen gond, mert ezt ők "csinálták",ilyen lett!
2014. szept. 23. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Gyönyörűséges volt a kisbabánk (most is az:)), hihetetlenül büszke voltam. Azt figyeltem,h hasonlít-e arra a babára, akit elképzeltünk a 4d alapján :). Emlékszem, megnéztem,h az orrát tényleg az apukájától örökölte-e.

Egyébként így utólag úgy érzem,h jobban át kellett volna élnem azt a pillanatot, mert visszatekintve nagyon rövidnek tűnik, és homályos az a kép, mikor először megpillantottam. De hát ilyen az élet, ez egy rövidke pillanat, amit jó lenne többször is átélni, de nem lehet.

2014. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
őszintén szólva picit féltem én is, hogy szépnek látom-e majd, nem érzek-e majd semmi olyat ami miatt nem tudom sajátomként szeretni... nálunk nyílt örökbe fogadás volt, hónapok óta együtt jártam az anyukával vizsgálatokra, tehát úgymond a visszalépés amit bármikor megtehettünk volna is szinte lehetetlen volt... ott voltam a születésénél is :) hazudnék ha azt mondanám, hogy az első pillanatban gyönyörűnek láttam - mert valljuk be egy újszülött minden csak szép nem :D - mikor a férjemnek kivittem megmutatni első mondata így szólt: "de csúnya vagy! tiszta Yoda.. de a mienk! " :) estére természetesen ő volt a legszebb baba az osztályon :) imádjuk.. most 5 hónapos :) és én gyönyörűnek látom... mintha a saját gyerekem lenne :) (de hisz az is...)
2014. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Én az újszlötteket is tudom szépnek látni, a maguk maszatos-véres, nyomi fogmájában is :) de azért igenis vannak fokozatok.

A lányom nagyon szép volt már újszülöttnek is, korababaként pillanatok alatt és ügyesen kint volt ,nem nyomódott, nem volt véres-maszatos is minimálisan, az arca egyáltalán nem. Olyan finom kis vonásai voltak, hogy úgy nézett ki, mint egy porcelán díszbaba, nem ordított, csak figyelgetett a hatalmas és tiszta szép szemeivel az óriási pillái alól. Tündéri volt, a nővérkék egymásnak adták a kilincset, hogy műszakváltáskor egy utolsó puszira, csodáló pillantásra bejöjjenek hozzánk. Szóval nem csak szerintem volt nagyon szép (az is maradt :D ).

A fiam bezzeg... szegényke. Nagyon nehéz szülés volt, ki-be csúszkált, meg is nyomódott, a feje fura alakú lett. A szemei bevéreztek/ bedagadtak, a két füle teljesen be volt hajtogatódva-gyűrődve a hallójáratához, kékes-lilás-szürkés foltos volt szegény az egész testén (némi vérrel maszatolva). Teljesen megijedtem egy pillanatra, hogy úristen, hogy lesz ebből kis goblinból gyerek, azonnal átfutott rajtam, hogy mennyire nagy tehert lesz neki az életben a csúfsága, rettentően megsajnáltam, úgy éreztem meghasad a szívem érte! Még aznap elkapott valami fertőzést az újszülöttosztályon, és az egész testét gennyes kiütések lepték el, az arcát meg összekarmolta magának azalatt,t míg az inkubátorban pihent szülés után két órát. Szóval szegénykém katasztrofálisan nézett ki. De az enyém volt, imádtam az első perctől, elfogadtam olyannak, amilyen, féltettem a jövőben várható dolgok miatt, de bennem nem volt csalódottság vagy semmi más azért ,m ert olyan lett amilyen. A szobatársaim úgy néztek ránk, mint akik élve temetik szegény ronda kis manót, mérhetetlenül bosszantott a lemondó és sajnálkozó hozzá(nk)állásuk. Aztán a gyerek füle kisimult, a szeme lelohadt, a véraláfutások felszívódtak, a karmolások meggyógyultak, a feje helyreigazodott és végül elmúltak a kiütések is. Az apja szerint :" kaptunk és egy ork-kölyköt és lett egy kicsi királyfink".

2014. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért is az örökbefogadás kategóriába írtam a kérdést,és ki is fejtettem,hogy azok véleményére vagyok kíváncsi akik örökbefogadtak,és ugye nem a saját babájuk,nem választhatnak. Aki szül az meg ugye a sajátja, "ő csinálta magának",vérszerinti babája.
2014. szept. 23. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
bocs, nem is figyeltem a kategóriát... :(
2014. szept. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Én sem néztem a kategóriát, meg vhogy a kérdésből sem esett le :) Bocsi
2014. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Barátnőm mesélte,hogy végre megszületett a baba,kivitték nekik, Ő nagyon boldog volt a férje meg csak állt és mondta,hogy kicsit csúnyácska, duci is... persze csodaszép kislány lett a "csúnyácska" babából. Nincs olyan érzés ilyenkor,hogy nem tetszik? Mert ugye aki a saját babáját szüli nincs ilyen gond, mert ezt ők "csinálták",ilyen lett!"


Ha valaki szül nem kiviszik neki a babát hanem megmutatják, vagy mosdatás után visszaviszik. És ugye ott az utolsó mondat amiben egyértelműen kiderül!

2014. szept. 25. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, azért is írtam,h bocs. Vhogy elsiklottam ezek felett. Így újraolvasva már egyértelmű.
2014. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jo talán nem dőlt össze a világ,h véletlen olyan is irt akinek a sajátja mert igy láthatod legalább h a sajátodat se látod mindig szépnek nem,h még másét!!
2014. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első ránézésre picit megrettentem! Mert elég csúnyácska volt még úgy mond "gyürött képü"!:)


De 3 napra rá mikor újra láttuk egészen kivirult és csoda szép baba lett! :)


Nem éreztem magam anyának az első pár napban. Úgy éreztem, hogy egy idegen baba, semmi köze hozzám. Majd egy kis idő múlva előjöttek az anyai ösztönök és foggal körömmel védtem és sajátnak éreztem, és érzem is. :)


Minden később alakult ki, mint azoknál az anyáknál akik sajátjukat hozzák világra. De az érzés ugyan az, a szeretet, a kötelék ugyan az csak később jöttek elő. :)

2014. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!