El lehet ezt viselni?

Figyelt kérdés
Adott egy nő, 16 hetes terhes. Régóta szeretne babát, már több, mint egy éve együtt van egy férfival, védekezés ellenére teherbe esett. A férfi kijelentette, hogy nem, ezért az abortusz mellett döntöttek. A kórház előtt azonban bepánikolt, a baba megmaradt. Apuka mai napig állitja, hogy a pici nem kell most neki (habár állitólag szereti, szeretne vele élni, szeretne gyereket). A nő ugyan dolgozik, jól keres, de nincs bejelentve, igy csak a félretett pénze lenne (bár az nem kevés), amig nem nő kicsit a gyermek. Szóval elkezdett gondolkozni az esetleges örökbeadáson. Kibirná vajon? Egyáltalán, hogy lehet ezen túl jutni? Régi vágya egy kisbaba, de a legjobbakat akarja neki.
2015. febr. 1. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy :(. Én ha anyagilag bírnám, semmiképpen nem adnám örökbe. Egy pasi sem ér ennyit, főleg egy ilyen nem, hogy lemondjak a gyerekemről. Én megtartanám ha megy a pasi, ha marad.
2015. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
számot vetnék az anyagiakkal, ha reális, hogy el tudom tartani egyedül ,akkor semmiképp nem vetetném el és nem is adnám örökbe! Egy hapsi sem ér annyit, mint a gyereked!
2015. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! Borzasztó lenne örökbeadni! Ha megbánod sohasem tudná visszacsinálni! Egy abortusz sem jó megoldás, de még azt is könnyebb feldolgozni! Végigcsinálja a terhességet, a testén a nyomok, minden a gyermekre emlékeztetné, kialakul a kötődés iránta, ahogy érezte a kicsi rugdosását a hasában. Később azon gondolkodna, mi lehet a gyerekkel, de már nem tudhatja... Egy pasi miatt nem tenném meg! Lesz másik, másik ugyanolyan gyereke meg nem! Ha nem nyomorban élnék, nem tudnám megtenni soha, szerintem nem lehet elviselni, de igazából jó lenne, ha olyan írna, aki már adott örökbe gyermeket, biztos tapasztaltabban tudna válaszolni.
2015. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél bátor és vállald fel azt,amire a legjobban vágytál.Egy kisbabának a legtöbbet azzal adod,ha a szívedet adod.
2015. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem bírnám odaadni. Bíróságra mennék, kérnék apaságit, ha a férfi nem vállalja a gyereket és kötelezném a végzés által a gyerektartás megfizetésére. Mindegy, hogy ő akarja e a gyereket, vagy nem, fizetnie akkor is kell.
2015. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Keito válasza:

Ez egy olyan választás, ami elé nem állítjuk azt, akit szeretünk, de ettől a megállapítástól függetlenül tudni/érezni kell, hogy egyáltalán van e akkora érték abban az emberben, aki elvárja/elviseli ezt az áldozatot?

Át kell gondolni az ő viszonyában az egészet:

A saját gyermeke elveszítése, vagy a társa, (aki a gyermeke édesanyja) elveszítése számára egyszerűen opcionális tényezők, tehát érzelmileg nem kötődhet egyik irányban sem feltételezhető elemi erővel.

Ez a magam értékrendje alapján önmagában sokat elárul az adott személy (sivár) érzelmi világáról.

Ezután ismét érdemes feltenni a kérdést:

Mi az az elképesztő adottság, aminek ez a férfi a birtokában van, ami egyáltalán megfontolásra készteti az érintett édesanyát?

Ha van ilyen, akkor tudnia kell azt is, hogy lesz majd idő, amikor az opciók között neki már egyáltalán lesz módja dönteni...

Hétköznapian kifejezve egy ilyen ember mértéktelenül önző és egy ennyire önző ember feltételének való megfelelés valószínűleg nem ér annyit, mint a saját lelkiismeretünk tisztasága.

2015. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Apucit kirúgni,döntse el,mit akar,anyuci meg egyedül is bírni fogja,hiszen az ilyen társ nem társ,csak élősködő.
2015. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
nem
2015. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én belehalnek... nem tudnám örökbe adni. De véleményem szerint, ha minden megvan, anyagilag is jól állsz. Akkor az apa megbaratkozna a gondolattal. Nem ismerem az apa jelöltet, de szerintem a kezdeti remultsegen túl sikerülne megbaratkoznia a gondolattal.
2015. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én már most érzem a kötődést. Régóta szeretnél babát, és most ott növekszik benned. Ha még nem, akkor rövidesen érezni fogod a rugdosását, mocorgását, alig várod majd, hogy a karodban tartsd. Ha megszületik, és meglátod, megfogod, nem lesz már kérdés a kérdés, hidd el nekem. Tudni fogod, hogy mi a jó választás. Nem állsz kifejezetten rosszul anyagilag, de akik úgy vannak, azok is megoldják.

A párodon viszont elgondolkodnék. Azért nem teljesen rajta kívül álló dologra mond nemet!!! A saját gyerekére mondja, hogy köszöni, nem kéri!!! Gondolt át, te jobban ismered, mint mi a rövid leírásból és ha tényleg érdemesnek látod "megtartani", még változhat is a helyzet, lehet belőle egy pillantásra a legjobb apuka, de most az is benne van a pakliban, hogy nem és ő ezt előre megmondta.

2015. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!