Gonosz vagyok, ha férjem rokonának eddig ritkán látott gyermekét nem szeretném örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Komoly konfliktust okoz ez köztünk a férjemmel, a kisfiú szülei lecsúsztak és a gyermek nevelőszülőkhöz kerülne. A férjem örökbe szeretné fogadni, én viszont semmiképpen nem szeretném a magunk kettő gyermeke mellé másikat. Sajnálom szegényt, de nem érzem kötelességemnek, hogy nekünk örökbe kellene fogadnunk és úgy érzem a férjem sem kötelezhet erre. Ezidáig kb összesen 5- 6 x találkoztunk vele.
2015. szept. 19. 08:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Én nem engedném, hogy nevelőszülőkhöz kerüljön, de ez én vagyok. Nálunk a család szent.
2015. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülős válaszolónak: a magyar törvényeket nem a Magyar Néprajzi Lexikon alapján hozzák.

Egyébként az örökbefogadás, vagy a ti esetetekben a családba fogadás egyik alapja az, hogy mindkét szülőnek akarnia kell. Ha ez nálad hiányzik, akkor nincs miről beszélni. Nem vagy gonosz.

2015. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy otthagyták egy rokonnál, még nem biztos, hogy ti egyáltalán örökbefogadhatjátok - olvasson utána a férjed, ha érdekli valamelyik ilyesmivel foglalkozó egyesület honlapján vagy a tegyesznél vagy hívja fel őket.

(A Néprajzi Lexikon a megadott linken csak régi népszokásokat ír le.)

2015. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Pontosan úgy ajánlották a gyámügyi szakemberek, hogy előbb családbafogadás, aztán egy idő után örökbefogadás lenne lehetséges.

Fel lettünk világosítva, mi mivel jár, a kisgyermek bennünket nevezett meg, hogy hozzánk szeretne kerülni, holott idáig csak néhányszor látott bennünket.

Már nálunk lakik.

2015. szept. 25. 06:45
 15/28 anonim ***** válasza:
És? Milyen a kezdet?
2015. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Furcsa, szoknunk kell egymást, idő kell a kötődés kialakulásához.

Problémamentes, sőt talán túlzottan is alkalmazkodó a gyermek természete, vagy még nem engedett fel szegény.

2015. szept. 25. 13:03
 17/28 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagy gonosz, megértem az indokaidat.

Csak nem értek veled egyet, a férjeddel jobban tudok azonosulni. Nem vagyunk egyformák. De ha egyikünk akarná, akkor szerintem a másikunk belemenne. Akkor sem akarnád, ha a te rokonod lenne egyébként? Nem ítéllek el, ismétlem, csak próbállak megérteni.

2015. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
35%

Megertelek. Én sem vállalnám.

És azt sem szeretnem, hogy a gyerekeimet olyan ember nevelje, aki kényszerből teszi.

Azért vállaltunk 2 gyereket, mert ennyi a kapacításunk.

Ennel tóbb gyerekre többek között rámenne a házasságunk.

Nem vagyunk rideg és gonosz emberek, de tisztában vagyunk a korlátainkkal, ahogy te is.

Sajnalom a kisfiút, de nem az a megoldás rákenyszerítik egy idegenre egy gyerek nevelesét.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a férjed mennyire teszi oda magát a gyereknevelésbe, mert általában azok ilyen nagylelkűek, akik aztán lazán a párjukra hagyják az oroszlánrészt.

2015. szept. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Az utolsó két válaszolónak feltűnt, hogy már a kérdezőnél van a gyerek?
2015. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Képzeld, fel. :)

Csak gondoltam, fura, hogy akkor minek kérdezi, hogy gonosz-e, és mivel nem reagált a kommentekre, nem firtattam.

Feltételezem, nem fogadta örökbe, csak nevelik, vagy próbaidőn van náluk...nem derült ki számomra, hogy meggondolta-e magát. Engem ettől függetlenül érdekelt volna a válasz.

De tudod, az ő kérdése, és ha neki nem fontos, nekem sem.

2015. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!