Gonosz vagyok, ha férjem rokonának eddig ritkán látott gyermekét nem szeretném örökbefogadni?

Figyelt kérdés
Komoly konfliktust okoz ez köztünk a férjemmel, a kisfiú szülei lecsúsztak és a gyermek nevelőszülőkhöz kerülne. A férjem örökbe szeretné fogadni, én viszont semmiképpen nem szeretném a magunk kettő gyermeke mellé másikat. Sajnálom szegényt, de nem érzem kötelességemnek, hogy nekünk örökbe kellene fogadnunk és úgy érzem a férjem sem kötelezhet erre. Ezidáig kb összesen 5- 6 x találkoztunk vele.
2015. szept. 19. 08:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy tudtad meggyőzni magad arról, hogy oda kerüljön?
2015. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
A férjem nem volt hajlandó enni, egész nap feküdt, komolyan aggódtam miatta.
2015. szept. 30. 16:06
 23/28 anonim ***** válasza:
74%
Mérhetetlenül sajnálom azt a kisgyereket. Nem csak a szülei miatt, hanem mert olyan helyre került, ahol nem vágytak rá. És ez a legkisebb mértékben sem a te hibád! Legfeljebb annyiban, hogy hagytad magad befolyásolni. De elsősorban a férjedhez lenne pár keresetlen szavam, aki undorító zsaroló módszerekhez folyamodott egy olyan cél miatt, amivel nem a gyerek érdekeit nézte. Ha már így alakult, kívánom, hogy legyen erőd úgy szeretni, ahogy az a gyerek igényli. Tudom, milyen megtűrtként élni... Nagyot hibázott a férjed, amit te hozhatsz helyre és nagy a felelősség a válladon...
2015. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
47%
Aki azt írja, hogy "a lepontozóknak", annak ajánlom fogadj egyet TE örökbe és bírd érzelmi ésatöbbi kapacitással. Gondoljatok engem is gonosznak!!
2015. okt. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
63%

A férjed viselkedése gyerekes és önző. Zsarolással elérni ezt......

Ráadásul kockáztatja a családjat valakiért, akit nem is ismer, csak párszor látott.

A kisfiút nagyon sajnálom, de a férjed most nem megoldást talált a problémára, hanem mellérakott még párat.

Elveszi az esélyt, hogy olyan családba kerüljón, akik tényleg szívesen fogadnák.

2015. okt. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Mi van azóta?


Érdemes amúgy meggondolni a dolgot, mert általában ilyen esetekben nem csak a gyereket veszi magához az ember, hanem valamilyen szinten a szüleit is. Mivel tudják majd kinél van, tudják hol és hát családtagok vagytok, ezért majd természetes lesz, hogy a nyakatokra járnak a "gyerekhez".


Szóval nem is csak a gyerekről kell ilyenkor dönteni, hanem arról is, hogy vágytok-e a lecsúszott banda magától értetődő látogatásaira, akár huzamos ideig.


Nálunk volt ilyen a családban, borzalmasan megbánták, hogy a gyámjai lettek a gyereknek és magukhoz vették, mert úgy 3-4 év után rendszeresen megjelentek a szülei, és természetesnek tartották, hogy hetekre betelepednek, mert hát családban vannak, meg mit képzelnek, nem vághatják el őket a saját gyereküktől, és csak azt tartották kapcsolattartási módnak, hogy vendégségbe mennek, mikor kedvük tartja, a gyerek meg persze, hogy úgy volt vele, hogy anyu-apu, hát ne legyenek már gonoszok velük, örült, ha mentek.


A végén mikor leérettségizett a gyerek, akkor mondták neki, hogy kalap-kabát, mert egyszerűen elegük lett abból, hogy gyakorlatilag egy komplett erőszakos, idióta családot kellett felvállalniuk a kezdeti "oké, nehogy államigondozásba kerüljön, hozzánk végül is jöhet, megleszünk" helyett.

2016. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ja, és azt láttam, hogy korábban ottfelejtették egy rokonnál a gyereket, de ebben benne van az is, hogy nem volt még "lepapírozva" a dolog. Amikor le van papírozva, akkor egy idő után megnyugodnak, hogy a gyerek helye el van intézve, jól berendezkedett, megoldották a sorsát, megcsinálták a gyerek szerencséjét (igen úgy gondolják, hogy ők) és onnantól kezdve te adják meg mindent a gyereknek, meg még őket is viseld el, ha kapcsolattartanak.
2016. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek kérdező?
2018. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!