Örökbe fogadnátok-e roma babát/gyereket? Ha igen/nem miért?

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 14:44
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
69%

ez a sztereotípiák hatása és épp azért amit a pókokról írtam, semmiképp se várd el, hogy másként álljanak az emberek felétek amíg a társadalmad 99%-a olyan amilyen (bocs a pókos hasonlatért jobb nem jutott eszembe)

a habitus pedig igen is örökletes. a pedofília nem habitus hanem mentális betegség. A habitus a temperamentum, én pl nagyon nyugodt vagyok fát lehet vágni a hátamon, a babámról pedig a környezetemben mindenki csak azt kérdezi hogy a fenébe lehet ilyen nyugodt gyermekem...hát így.

míg a sógornőm gyerekei - a sógornőm szétszort és nagyon hamar felkapja a vizet - tiszta anyjuk mindkettő.

ezek alapvető tulajdonságok és igen is, örökletesek lehetnek.

2015. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Igen amit Te írsz, az valóban így van és habitus kérdése. De én pont a "lopás a vérében/habitusában van" dologra gondoltam amire írtam a hasonlatot.
2015. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
jajj... 2es vagyok, félreolvastam a kérdést, azt hittem azt kérdezed, hogy te örökbefogadhatsz-e :D bocsánat, így viszont tök értelmetlen a válaszom :)
2015. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
34%
a bűnözésre való hajlam lehet habitus kérdése...
2015. dec. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Az anyósom nagybátyja jó 30 éve fogadott örökbe két cigánylányt, az egyik 2, a másik 5 éves volt akkor. A faluból elüldözték őket, kimentek Németországba. Az egyik lány orvos lett, a másik tanár.
2015. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen igen. Gyerek gyerek.
2015. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Franz Müller válasza:
100%
Kedves 3-as! Barátaid örökbe fogadott roma származású gyermekei nyilván barna bőrüek. Az iskolában egészen biztosan a többi gyerek le-cigányozta, piszkálta őket. Ezt persze otthon nem mondták el a gyerekek, - mert még a saját szülött gyermek is bezárkózik, ha az iskolában sérelem éri. Ezt a pszichológus vagy nem vette észre, vagy nem akarta észre venni. Genetikailag persze lehet hajlamokat örökölni, de a viselkedésformák, mint a lopás, vagy verekedés szerintem nem tartoznak ezek közé. Az én családomba is került roma származású, de elmondhatom, hogy dolgos, szorgalmas és normális viselkedésű. Ennek ellenére vannak olyan családtagjaim, akik csak azért, mert roma, családunkon kívül szeretnék tudni. Ezek az előítéletek.
2015. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
79%

Hű, de jó, hogy elolvastam ezt a sok felvilágosult gondolatot, gyorsan le is teszek romantikus idámról, hogy egy kis fekete gyereket fogadok örökbe. Még a végén előtörne a „vére”, és elkezdene nekem törzsi dalok énekelve gyapotot termeszteni a hátsókertben!

De egy picit el is keseredtem, mert mi van, ha a fiamból is előtör a portyázási kényszer, vagy keresztes háborúba indul, ne adj' isten kiirt egy földrésznyi bennszülöttet, hiszen a vérében ott lappang a fehér ember gőgje, miszerint ő és az általa vallott értékek mindenki fölött állnak.

2015. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
(Persze az „idámról” szó helyesen „ideámról” lett volna az előző hozzászólásomban. :))
2015. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
50%

Nekem soha nem kellene roma gyerek, akkor inkább lemondanék róla végleg. A nagynénéméknek 10 évig nem jött össze a gyerek, már lombikbébivel is próbálkoztak, folyton elvetélt, több millió forint "kidobása" után döntöttek az örökbefogadás mellett, hosszú volt a várakozási idő, nagyrészt roma gyerekekhez lehetett csak hozzájutni, végül a várakozás közben mégis megmaradt nekik a lombikbaba. Azóta még egyszer teherbe esett, ikrei lettek, gyönyörű kék szemű, szőke hajú gyerekek.

Én egy romát nem tudnék úgy szeretni, ahogy kellene, hiszen sok rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban. Az utcán ha látok egy roma gyereket, azt nem aranyosnak látom, hanem leendő naplopónak, nekem inkább nem kellene gyerek, mintsem egy roma. Csak a gond van velük, ezt tanulmányok is bebizonyították, hiába nőnek fel jobbnál-jobb családban, a vér nem válik vízzé.

2015. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!