Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házastársi örökbefogadás a...

Gyagyaliba kérdése:

Házastársi örökbefogadás a vérszerinti szülő nélkül?

Figyelt kérdés

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi szituációban szeretnék némi eligazítást kérni:

Van egy most 8 éves kislányom, akit a férjem szeretne örökbefogadni.

"Igazi" apuka 3 éves koráig élt velünk, nem voltunk házasok. 2011 őszen ismerkedtünk meg a férjemmel, azóta közös gyermekünk is született.

Gyermekelhelyezési tárgyalás nem volt, a lányom maradt velem, apukája anno csak elköltözött tőlünk. Tartásdíjat nem fizetett sosem, de ez különösebben nem érdekelt volna, ha látogatja rendesen. Amíg volt egy barátnője, addig havonta 1x elvitte a kislanyt, de a szakításuk után már csak akkor, ha veszekedtem vele. 2012 tavasza óta nem is láttuk. A kislány annyira megszokta, hogy csak ígéri neki a látogatást, hogy egy idő után nem kereste. Azóta eltelt 4 év, nem emlékszik rá, és a férjemet tekinti az apukájának.

Korábban azt mondták egy csaladsegitoben, hogy az apai lemondó nyilatkozat nélkül nem tudja örökbefogadni.

Az édesapa román állampolgár, és fogalmunk nincs hol van. Miután évek óta nem tudunk a hollétéről, nem tudom ilyenkor mi a teendő?

Én úgy gondolom, hogy miután nem érdekli a gyereke, és semmilyen formában nem gondoskodik róla, nem nagyon miről volna beszélni, de tudom, hogy a szabály az szabály. Csak nem tudom milyen lehetőség van? Ha a férjem szeretné magáénak a kislányt, és az igazi apukát nem érjük el, akkor mi a teendő? Volt esetleg valaki ilyen helyzetben?


2016. jún. 3. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

nincs kiskapu. vagy lemond róla, vagy halála után fogadható örökbe a férjed által.

ilyenkor az van, hogy ha nem akarsz tőle semmit, akkor megkeresed (magánnyomozóval pl) és megkéred, hogy írja alá.

vagy ha már úgyis ő az apa, bepereled a gyerektartás nem fizetése miatt.

esetleg ebből kifolyólag lemondhat a gyerekről ha nem szeretne fizetni...

vagy maradtok így ahogy vagytok.

sajnálom

2016. jún. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kozben egy ügyvéd azt mondta, hogy ha ismeretlen helyen tartózkodik, akkor nélküle is lehet örökbe fogadni, azonban a gyámhivatal garanciával végzi ezt.. Gondolom, hogy ha egyszer előkerül, akkor problémázhat.

Vagy marad a kizárólagos szülői felügyelet, mert mondjuk ugyan nem tudom egy középiskolai beiratkozáskor mi köze lenne a gyerek pályaválasztásához, ha az se érdekli, él-e..

Hülye helyzet ez.. Szerintem ilyenkor hivatalból kéne megkeresni, hogy kötelessége vagy támogatni a gyereket, vagy menjen a búsba.. Nekem a pénze nem kell, a gyereknek meg már ő nem kell. :-)

2016. jún. 3. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!