Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló apukaként mennyi...

Egyedülálló apukaként mennyi esélyem van egy sikeres örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26 éves vagyok. Mint az a kérdésből kiderül férfi és egyedülálló. Budapesten élek, programozóként dolgozom egy cégnél, egy lakóparki lakásban élek, ami nem a saját lakásom, csak bérlem. Szeretnék rálátást kapni, hogy ezekkel a tulajdonságokkal van-e egyáltalán esélyem egyedülálló férfiként (leendő apukaként) örökbe fogadni egy gyereket. Mostanra felmerülhetett bennetek a kérdés, hogy miért nincs már ennyi idősen feleségem, vagy minimum barátnőm. A válasz nagyon egyszerű: jó párszor csalódtam már az évek során, és arra jutottam, hogy jobb nekem egyedül, de azt határozottan tudom, hogy az előző két barátnőmmel alaposan átbeszéltük a gyerekvállalást és már akkor is nagyon szerettem volna, de akkor még egyetemisták voltunk és a karrierem sem tartott ott, ahol most.

Tehát szívesen venném, ha valaki leírná, hogy ezekkel a paraméterekkel mire számíthatok, ha gyereket szeretnék örökbe fogadni.


2016. okt. 31. 21:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%

#10-es Én nem mondtam, hogy legális!

Szimplán egy kiskapuhoz hasonló dolog, amit mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy kihasznál vagy nem.

Egy lehetőségként vetettem fel. A kérdező meg eléggé érett már ahhoz, hogy eldöntse mit akar.

Ha az örökbefogadás nem megy, vagy nem úgy ahogy Ő szeretné, akkor az vesse rá az első követ, aki nem gondolkodna el a "béranyaság" lehetőségén. Főleg úgy, hogy ez az álma. Nagyon másodlagos, hogy mit ír a tv. könyve.

A valóságban nem foglalkoznak ezzel. El sem hinnéd hányan csinálják..

Köszönhető a hülye örökbefogadási szabályoknak.

2016. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
23%
Szoval illegalis dolgokat ajánlasz... remek ember vagy Te is...
2016. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként szinte 0% esélyed van. Volt egy nagyon jó férfi barátom, aki megpróbálta, megemlítette, hogy idősebb gyermeket is örökbe fogadna, rendesen pedofilnak nézték :(

Hatalmas vagyonokkal rendelkezik, rendezettek a körülményei, és mégsem fogadhat örökbe.

2016. nov. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%

#12... Soha nem szerettem az olyan embereket, mint Te!

Abból kifolyólag, hogy tipikus szolga típus vagy. Valaki kitalálta, hogy illegális. Azonban miért is az? Vajon miért rosszabb így gyereket vállalni, amikor tényleg akarja valaki, mint amikor szinte a semmire szülnek a fiatalok, és a gyerekek tömkelegével mennek a lakásotthonokba. Ahonnan az örökbefogadási szabályok miatt kicsi az esély, hogy kiveszik Őket. Ugye mindenkinek fiatal, csecsemő gyerek kell. A lakásotthonokról meg ne is beszéljünk milyenek..


Magyarul a kérdező felnőtt, Ő majd tudja, hogy mit csinál.

Én pedig nem azt mondtam, hogy öljön meg valakit, vagy raboljon ki valakit. Hanem azt, hogy ha minden kötél szakad akkor ott az a lehetőség is.

(Amúgy ki nem szarja le mit ír a törvény egy ilyen ügyben? Nehogy más egy paragrafus álljon a boldogságom útjába, amikor nem ártok vele senkinek. Sőt.. a gyereknek messze jobb életkörülményeket tudok biztosítani, mint az átlag..)

2016. nov. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azonos eséllyel indulsz, mint a házaspárok, gyakorlatilag viszont szinte kizárt, hogy gyereket kapj. Elsősorban a parok elveznek előnyt, aztán az egyedülálló nők és végül az egyedülálló férfi.
2016. nov. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt valami félresiklott a gondolkodásmódban. Te azért akarsz gyereket, mert nagyon magányosnak érzed magad és félsz a nőktől. Cseppet sem vall egészséges lélekre. Neked inkább pszichológus vagy lelki tréning kell, mintsem gyerek.


Az örökbe fogadás nem egy szolgáltatás, ahol olyan felnőttek kapnak egy terméket, amit maguk nem tudnak előállítani és szegénykéknek segíteni kell. Az örökbe fogadásnak arról kell szólnia, hogy vannak gyerekek, akik árvák vagy elhagyták a szüleik és ezeknek a gyerekeknek szükségük van befogadó és gondoskodó szülőkre, ahhoz hogy testi lelki egészségben nőhessenek fel. Hogy megkaphassák azokat a lehetőségeket, amit te is megkaptál/kellett volna kapnod a szüleidtől.


Tehát a gyerekhez keresik a megfelelő szülőt, nem a felnőtt megy a "gyerekboltba vásárolni". Ilyen lelkiállapotú ill. felfogású embernek nem is adnának gyereket.


Te jobb lenne, ha máshol keresnéd a gyógyulást a csalódásaidra. Még fiatal vagy. Jön egy megbízható nő, akivel hasonlóan gondolkoztok, csak adj neki esélyt. Nem mindenki csalfa és önző.


Sok sikert! Menj és ismerkedj!

2016. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
20%

while(alive){

lookforgf();

eat();

sleep();

code();

}

2016. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Lelkigondozóként írom:


A társaskapcsolataid kudarcait,az emberek 90%-a megéli házasságban,és temérdeken ragaszkodnak görcsösen a rosszhoz,pedig a megoldás egyszerű,és kézenfekvő.Az impotensek kivételével mindenki elérhetné.


Az emberek majdnem 100%-a,a társától várja,hogy boldoggá tegye szellemi,és testi értelemben,de egy férfi nem tudhatja,hogy egy nőt mivel lehet boldoggá tenni,s egy nőnek sincs több fogalma,hogy egy férfi mitől boldog,mert a férfi,és női agy más programmal mőködik(Az egyik Linux,a másik Windows).


A társaknak egymást kell megtanítani mind a testi ,mind a szellemi kielégítésre!

Ehhez temérdek verbális,és nem verbális kommunikációra van szükség,életünk végéig.Temérdek fantáziával próbálkozni,és rögtön visszajelezni,ami jó!


Egy igazi férfi CSAK AKKOR BOLDOG,ha boldoggá tette azt a társat,akit szeret,és viszont.

Ha elérheti ezt a SIKERT,a csillagokat is képes lesz lehozni az égből,és nincs az a különleges vetélytárs,aki elcsábíthatná.


Optimális az,ha egymást kölcsönösen megtanulják boldoggá tenni.


Ez,a jó,és hosszú házasság titka!


Aki sikertelenül próbálkozik,egy idő után menekül a kudarcaitól,és más boldogítnivaló után néz.

2016. nov. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


A testi kielégülést elérni könnyebb,mint a szellemit,mivel a férfi,és női lelkivilág messzebb áll,mint a testi különbözőség.Temérdek türelmes,szeretetteljes odafigyelésre,és nyílt beszélgetésre van szükség.

2016. nov. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A béranyaság főként Ukrajnában megoldható nekünk legálisan (fogadnak magyarokat), 3,5 millió ft körül van (megúszhatod olcsóbban, de ez egy átlag tarifa, ennyiért saját gyereket kaphatsz). Ott lehet szerződést is kötni a biztos végeredmény érdekében, én itthon bárkinek nem hinnék csak bemondott szóra - ha genetikailag az én gyerekemet hordja és megtartja, életem végéig fizethetem a gyerektartást és még zsarolni is tud, hogy kitálal és bajba is kerülök, mert illegális dolgot akartam csinálni/csináltam.

Más: az örökbefogadás rendszerében írott szabály, hogy a házaspárokat kell előnyben részesíteni. Egy babára (1 év alattira) 3-5 évet vár egy házaspár, ha egészséges és nagyjából fehér gyereket szeretne. Ez lehet ennél rosszabb is, van olyan, aki 6-8 évet is vár! Egyedülállóként hátrébb leszel mindig a sorban, fehér újszülöttet szinte lehetetlen örökbefogadnod, egyetlen esélyed, ha találsz egy örökbeadót (lehetőleg még terhesen), akivel meg tudsz egyezni, hogy kifejezetten Neked fogja örökbe adni, együtt megkeresitek a tegyeszt és így jutsz babához. Sajnos alapítványok nem foglalkoznak egyedülállók babához juttatásával, így Neked marad a tegyesz, mint egyedüli lehetőség. Ha semmilyen könnyítést nem használsz a fentiek közül, akkor sajnos akkor van csak esélyed, ha bevállalsz olyan dolgokat, amiket házaspárok ritkábban: 3 év felettit, roma származásút, vagy beteg gyereket is vállalnod kell. (A betegség alatt sokszor nem kell olyan súlyos dolgokra gondoldni, de egy 2 éves lisztrzékeny gyereket kevesen vállalnak - pedig nem élhetetlen probléma.)

2016. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!