Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló apukaként mennyi...

Egyedülálló apukaként mennyi esélyem van egy sikeres örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26 éves vagyok. Mint az a kérdésből kiderül férfi és egyedülálló. Budapesten élek, programozóként dolgozom egy cégnél, egy lakóparki lakásban élek, ami nem a saját lakásom, csak bérlem. Szeretnék rálátást kapni, hogy ezekkel a tulajdonságokkal van-e egyáltalán esélyem egyedülálló férfiként (leendő apukaként) örökbe fogadni egy gyereket. Mostanra felmerülhetett bennetek a kérdés, hogy miért nincs már ennyi idősen feleségem, vagy minimum barátnőm. A válasz nagyon egyszerű: jó párszor csalódtam már az évek során, és arra jutottam, hogy jobb nekem egyedül, de azt határozottan tudom, hogy az előző két barátnőmmel alaposan átbeszéltük a gyerekvállalást és már akkor is nagyon szerettem volna, de akkor még egyetemisták voltunk és a karrierem sem tartott ott, ahol most.

Tehát szívesen venném, ha valaki leírná, hogy ezekkel a paraméterekkel mire számíthatok, ha gyereket szeretnék örökbe fogadni.


2016. okt. 31. 21:55
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nézd, az a helyzet, hogy van egy tanfolyam, örökbefogadó szülőknek. Azt megelőzi egy pszichológiai teszt, hogy egyáltalán megfelel-e a delikvens arra, hogy gyereket neveljen.

Te már ezen az induló pszichológiai teszten megbuknál.

Nem véletlen, hogy egyedülálló férfi vagy, és nincs kapcsolatod, és úgy döntöttél, hogy "jobb nekem egyedül"...

A gyereknevelés nem arról szól, hogy megfutamodunk a kihívások elől, és kikerüljük a nehézségeket.

A gyereknevelés arról szól, hogy "Old meg a problémákat!"

Erre te a felfogásod miatt alkalmatlan vagy.

2017. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!