Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe adhatom-e a gyerekemet,...

Örökbe adhatom-e a gyerekemet, ha a férjem igényt tart rá?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 16:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha a férjed az apa akkor nem.
2017. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
1%
Ha nem tudja meg, hogy terhes vagy, akkor igen. Utólag már nem tehet semmit.
2017. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
amíg férjezett valaki, addig kell apai lemondó nyilatkozat is... annak azért szerintem utánanéznek hogy valaki házas-e vagy sem... szóval az ő beleegyezése nélkül nem adhatod örökbe, de nem is értem miért adnád örökbe ha az apa vállalná a felnevelését...
2017. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyereket nem egyedül hoztad össze, így nem csak a tied.

Örökbadni Mindkét szülő beleegyezésével lehet.

Ha az apa (feltételezem a férj az apa) igényt tart rá, az anya nem, akkor onnantól nála lesz elhelyezve.

Miert jobb idegeneknél az apa helyett.

És miért gondolod, hogy egyedül dönthetsz ilyen kérdésben, amikor egy gyereknek 2 szülője van?

2017. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem. Azért gondolom, hogy jobb helyen lenne másoknál, mert aki gyerekre vágyik és örökbe szeretne fogadni, annak megvan az anyagi háttere is hozzá. Nekünk már van 3 és nem szeretnék segélyre szülni, mint sajnos sokan. Anyagilag nem bírnánk, legalább 2 éves koráig nem tudnék visszamenni dolgozni. A férjem nem keres jól, fizetjük az albérletet, a számlákat és közben fel is kell nevelni a már meglévő három gyereket. A férjem álmodozó, nem realista. Másfél szobába nem lehet 6 embert elszállásolni. Saját lakást nem engedhetünk meg magunknak. Önkormányzatira éveket kell várni és nem is szívesen költöznék olyanba.
2017. jan. 16. 17:40
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 5ember sem fér el másfél szobában. Szerinted igen. Akkor a 6.-nak is találtok helye.

Hogyhogy nem tudnál 2 éves koráig dolgozni? Beíratod bölcsibe, és mész.

Így nem tudod örökbeadni. Szóval vagy abortusz, vagy megszülöd és felnevelitek a másik 3-mal együtt.

2017. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek az utolsóval. Védekezni kellett volna, most már vagy felnevelitek vagy elveteted
2017. jan. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

VÉDEKEZTEM!!! Minden áldott nap 6:30-kor bevettem a tablettát és minden hónapban megjött a menzeszem, vagyis amit annak hittem. A 16. héten derült ki, hogy terhes vagyok, mert éreztem, hogy megmozdult a baba.


A kedves beszólónak: ha az lennék, aminek mondtál, akkor nem zavarna, hogy segélyen kéne élnem vagy önkormányzati lakásban és eszem ágában sem lenne elmenni dolgozni.


Bölcsődébe kevés gyereket vesznek fel, aki ismerősnek bölcsibe jár a gyereke, mind magánba, mert nem vették fel önkormányzatiba helyhiány miatt.

2017. jan. 16. 18:37
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazasok vagytok.akkor mindkettotoknek le kell mondani a babarol.Nem adhatod nelkule orokbe.
2017. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.Inkubátorok nem tudom,hogy működnek e még, de ott nem indítanak nyomozást az anya ellen.Viszont gondolom úgy otthon kellene szülni.Ha házas vagy, mindenképpen kell a férjed nyilatkozata is a törvényes folyamathoz.Megpróbálnék minden követ megmozgatni,védőnő,önkormányzat,nővédő szervezetek,egyházak,stb....illetve a civil szervezetek is tudnak segíteni, ahol a nyílt vagy zárt örökbe adást tudod intézni esetleg.Ahogy olvastam, a civileknél jelentkező anyák egy része meg tudja tartani a gyermekét, mert kap segítséget.... Kérlek nézz minden lehetőségnek utána, és sok erőt kívánok.
2017. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!