Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe adhatom-e a gyerekemet,...

Örökbe adhatom-e a gyerekemet, ha a férjem igényt tart rá?

Figyelt kérdés
2017. jan. 16. 16:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben titeket fel kell hogy vegyenek bölcsődébe.Előnyt élveznek az egyedülálló szülők és akik nehéz szociális helyzetben vannak.Kilincselni kell mindenhol,és érdeklődni, ez nem az helyzet, ahol szégyen segítséget kérni.
2017. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%
Nem, mert nemcsak a tiéd a gyerek. Mit képzel sok nő magáról ? Bitonyítékok vagytok, hogy némely férfi sokkal különb a nőnél.
2017. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
És a többi gyerekeidnek mit fogsz mondani?
2017. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szegyen onkormanyzati lakasban lakni.tudod hanyan laknak olyanban?olyanok is akikrol nem is gondolnad.

mi is onkormanyzatiban nottunk fel.orokolheto.havi 20e a lakber.szinte ugyan az mintha sajat lenne.

Jobb havi 60-70-80 ezret alberletre kolteni es lemondani a gyerekedrol?

Valoszinuleg kapnatok egy 3 szobasat,minimum.de ha van nagyobb akkor meg lehet 4 szobasat is ha 4 gyerek van.

Es onnan nem tehetnek csak ugy ki,mint az albibol.mert ha a tulaj egyszer el akarja adni a lakast,akkor nincs mese.max par honapotok.

En a helyedben meggondolnam ezt az onkormanyzatit.

2017. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökbe akarod adni, győzd meg a férjedet.
2017. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy ne vennék fel a gyerekedet bölcsibe 4 gyerek mellett, plusz rossz anyagi helyzettel. Biztos h felveszik, ez kifogás.

A gyereket nyilván nem tudod az apa beleegyezése nélkül örökbe adni. Megszülöd és felneveled. Ennyi. Ha jól értem az abortuszhoz már késő. Viszont el tudod köttetni magad utána ha akarod.

1,5 szoba már 5 emberhez is nagyon kevés, én a helyedben megfontolnám az önkormányzati lakást inkább.

2017. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Snorri ***** válasza:
100%

Én több embert is ismerek, akik önkormányzati lakásban élnek, mi abban a rossz? Én már rég megpályáztam volna, ezerszer inkább, mint egy albérlet.

Ha pedig ez tényleg így van, ahogy írtad, akkor nagyon jönni akar az a pici.

2017. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A férjed is le kell hogy mondjon róla, - és az inkubátor ugyan lehetséges, de gondolj bele, - a férjed előtt nem lehet eltitkolni, hogy babát vársz... - és ha mégis kijátszod, akkor erre könnyen rámehet az egész család...

Nagyon nehéz lesz, de ebből csak akkor jöhettek ki jól, ha közösen hoztok döntést. - Jó hír, hogy van rá pár hónapotok, hogy közös döntést hozzatok. - Rossz hír, hogy bárhogy is döntötök, nagyon nehéz döntés és napok vannak előttetek. Vannak alapítványok, akik szívesen segítenek akár a döntésben, az egymással való megbeszélésben is, akár a megtartásban, akár az örökbe adásban. Többen akár ruhával, felszereléssel is, ha úgy döntenétek, hogy vállaljátok.

Segítséget kérni pedig nem a ti szégyenetek, sokkal inkább azé a rendszeré, amiben két ember munkája nem elég a normális élethez.

Ha bármiben segíthetek, írj nyugodtan, akár információ, akár jó szó, akár bármi más terén...

2017. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati lakást tényleg próbáljátok meg!

Én megtartanám a babát, szerintem jó helyre kerülne nálatok.

2017. jan. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Szia!

Anyósomat anno a 3. gyerek megszülését követően elkötötték .. gondolhatod, volt meglepetés, amikor pár év múlva terhes lett a 4. gyermekkel..

Megtartották és elmondása szerint sosem bánták meg, azt mondja nem volt könnyű, de sosem döntene másként, ha újra kezdhetné. A fiú ma már elmúlt 30 éves, szuper ember lett belőle, a szó jó értelmében igazi életművész. :)


Egyébként 4 gyerek mellett, ha a férjed összeszedi magát, meg persze szerencséje is lesz és talál egy bejelentett munkát, a családi adókedvezménnyel és a családi pótlékkal együtt azért már nem rossz pénz folyna be a kasszába.

Sok erőt kívánok a döntéshez.

2017. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!