Szüljek vagy fogadjunk örökbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok, negyvenes éveink elején járunk, mindketten sajnos elveszítettük a gyermekeinket:((((

Most azon gondolkozunk egy babát bevállalunk de én személy szerint nagyon félek ettől hiszen mi a garancia hogy fel tudjuk nevelni, nem vagyunk fiatalok! Ugyanakkor úgy érezzük még jár ennyi az élettől nekem egy borzalmas veszteség volt a fiam elvesztése, őt is megviselte a saját családjának elvesztése /egy teljes családról beszélünk sajnos, részleteket nem szeretnék írni..../..

Mi szól a szülés és mi az örökbefogadás mellett...? - elég kevés pénzünk van /dolgozó középréteg/, ráadásul még hiteltartozás..párom egészsége viszont megromlott nem biztos hogy ő megéri a nyugdíjas éveket..:(

A cégem visszavenne szülés után, az első után is így volt. Nagyon szeretnék saját gyereket de tudom mivel jár, lehet hogy rám szakadna az egész család eltartása...

Ti vállalnátok..?


2017. febr. 20. 11:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Akkor legyetek nevelőszülők, legalább kipróbáljátok magatokat, hogy menne-e, és 2-3 éved szerintem még van, hogy meggondold magad.
2017. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Igen. Ha gyerekre vágynék, feltétlenül.
2017. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, 12#-es. Valamit megérintettél bennem amiről nem tudtam hogy létezik: t.i. teljes szívemmel ezen lennék!! Fura hogy el tudja nyomni magában az ember..:(

:)

Köszi. Hamar összejönne mert a párom volt egy spermavizsgálaton egy kisebb műtét miatt ott azt állapították meg hogy szuper a nemzőképessége tehát ha a szomszédból néz rám már akkor is..:D nekem is elsőre összejött a fiam igaz fiatalabb voltam de..:)

2017. febr. 20. 14:55
 14/26 anonim ***** válasza:
33%
Maximum örökbefogadnék ha a helyedben lennék, és idősebb gyereket,,minimum kiskamaszt.
2017. febr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Egyatalan nem vagy oreg sem a szuleshez sem az orobefogadashoz.En majdnem negyven voltam mikor orokbefogadtuk a fiunkat.Ha idosebb vagy roma gyereket elfogadtok hamar sorra kerultok.Az idosebb azt jelenti hogy harom-negy ev feletti.
2017. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Dobbenet, de en fiatalnak erzem magam, 41 evesen;)

Nem hiszem, hogy ne szulhetnel. En orokbefogadast es szulest is bevallalnek.


Csak az utolso mondataid aggasztanak...

2017. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadásról sok tévhit kering. - Pl h. gazdagnak kell lenni, - pedig anyagiak terén egy átlagos középjövedelemmel teljesen jól indultok, és nem kell toronyóra lánccal meg csilivili palota..

Ami jó kérdés, hogy tudna-e sajátotok lenni, egy nagyobbacska gyerkőc, vagy csak babában gondolkodtok.

4-8-10 év közötti gyerkőcre pl nem is kell annyira sokat várni, főleg ha a bőrszín terén sem vagytok válogatósak.

Azért mondom hogy saját, mert az én örökbefogadott lányom is a saját gyerekem, csak nem vér szerinti. - Őt a szívemben vártam, és nem a hasamban. - de talán sokaknak idegen ez a gondolat. - Én elgondolkodnék az örökbefogadáson, - előbb mint a szülésen, de persze ki tudja, lehet akár mindkettő összejön.. :)

2017. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!! Sokat segítettek. És örülök hogy vannak még jó emberek:))


Ma összeül a kupaktanács /nem röhögni :D/ megtárgyaljuk mi legyen, hogy legyen nem egyszerű mert épp vidékre fogják áthelyezni a párom de üsse kő az ország keleti felében még nem laktam.:D kedvenc városom:)

Majd beszámolok ha lesz eredmény.


Az örökbefogadás is egyre jobban tetszik nekem nem baba kellene hanem egy kis ember akit tanítgathatok, továbbadhatom mindazt a jót amit szüleimtől kaptam, egy /két- három/ boldog emberkét szeretnék nevelni:)


Köszönöm még egyszer!

2017. febr. 21. 08:46
 19/26 anonim ***** válasza:

az örökbefogadás mellett szól:

1. jót teszel, hisz családot biztosítasz egy gyereknek, akinek nem adatott meg ez a csodálatos dolog

2. nem kell aggódnod amiatt, hogy vajon hogy bírod majd kihordani ennyi idősen a babát, vagy hogy egészséges lesz-e

a szülés mellett áll:

1. mégiscsak a sajátod :)

plussz ha örökbe akartok fogadni, egy pici babára sokat kell várni, de ha nagyobb gyerek is szóba jöhet, akkor lerövidül ez az idő

én személy szerint ha nem babázni akarnék, akkor az örökbefogadás mellett döntenék

Nagyon jó emberek lehettek, ha hajlandóak vagytok felnevelni egy árva gyereket :)

Sok sikert! és egészséget!

(barátnőm anyja 40 évesen szülte őt, és már van unokája. simán ti is megélhetitek az unokákat is ;) )

2017. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szüljél!


Nem számít a kor, ki tudja, hogy másnak, fiatalabbnak mennyi van hátra. Majd kiderül.

2017. febr. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!