Szüljek vagy fogadjunk örökbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok, negyvenes éveink elején járunk, mindketten sajnos elveszítettük a gyermekeinket:((((

Most azon gondolkozunk egy babát bevállalunk de én személy szerint nagyon félek ettől hiszen mi a garancia hogy fel tudjuk nevelni, nem vagyunk fiatalok! Ugyanakkor úgy érezzük még jár ennyi az élettől nekem egy borzalmas veszteség volt a fiam elvesztése, őt is megviselte a saját családjának elvesztése /egy teljes családról beszélünk sajnos, részleteket nem szeretnék írni..../..

Mi szól a szülés és mi az örökbefogadás mellett...? - elég kevés pénzünk van /dolgozó középréteg/, ráadásul még hiteltartozás..párom egészsége viszont megromlott nem biztos hogy ő megéri a nyugdíjas éveket..:(

A cégem visszavenne szülés után, az első után is így volt. Nagyon szeretnék saját gyereket de tudom mivel jár, lehet hogy rám szakadna az egész család eltartása...

Ti vállalnátok..?


2017. febr. 20. 11:44
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! :)

Kicsit zavar még hogy megszűnik nemsoká párom állása -valószínűleg- leépítések vannak, 15 éve dolgozik ott..

No, ettől tartok igazán nem jön jól most de még talán van pár évem:)

2017. febr. 22. 08:50
 22/26 anonim ***** válasza:

Szerintem szüljél.

Amúgy azok is ugyanúgy fogadhatnak örökbe, akiknek amúgy lehetne saját gyerekük?

2017. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Utolso, igen. Most olvastam a felteteleket.
2017. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22-es - Igen, nem csak meddők fogadhatnak örökbe.
2017. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én most azonnal nekiállnék a vérszerintivel próbálkozásnak. Nagyon sok dolog van az életemben, amivel azt gondoltam, hogy "már késő" aztán 5-6 évvel később vágtam bele. Nekem nem biztos, hogy lehet, vagy nem egyszerűen lehet gyerekem, amikor a testvérem gyereke megszületett, teljesen a padlóra kerültem, addig azt gondoltam, hogy meg fogok békélni az örökbefogadással és nem kell, hogy valaki tovább vigye a génjeimet. Elmentem pszichológushoz. Az örökbefogadásról még nem mondtam le, 27 éves vagyok, több gyereket szeretnék, de a pszichológus elültette a bogarat a fülembe, amikor azt mondta, hogy most megbékélhetek a dologgal, de lehet 50 éves koromban majd azon agyalnék, hogy meg sem próbáltam. Ha belebukok, akkor azzal könnyebben fogok megbékélni, mintha meg sem próbáltam volna. A 35 fölött szülő nők egyébként egy tanulmány szerint tovább élnek.

Ha anyagilag úgy látod, hogy megoldható (azért lehet számolni sok dologgal, ha gyerekbarát a munkahelyed, tudsz élni a gyed extrával, ...), akkor vágj bele.

Remélem, hogy mindketten rendben lesztek és a párod is hosszú boldog életet fog leélni a családotokban.

2017. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a választ!!!

Szerintem is próbáld meg egy ismerősöm 10! lombikbébi- program után esett teherbe...!Még annnnnnyira fiatal vagy, még 15 éved is van, akár!! Sok sikert kívánok, szeretettel:)!

2017. febr. 27. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!