Akinek nem kell a gyerek, miért utasítja el az örökbeadást?

Figyelt kérdés

Bunkó, flegma válaszokat nem kérek. Tényleg szeretném megtudni, megérteni, miért nem opció. Többen mondták már nekem, egy személy nemrég, hogy inkább elvetetné, vagy megtartaná, de örökbe sosem adná.

Nálam egyik sem fordulhat elő, ezért nincs fogalmam sem a dologról, de talán közületek valaki volt már ilyen helyzetben, vagy tud ilyesmiről.



2017. márc. 10. 17:25
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
83%
Mindkét terhességem nehéz volt plusz a gyermekágyat is megszenvedtem (furcsa, mert a szüléseim nem voltak vészesek). Nem csinálnám végig úgy, hogy aztán nem nevelhetem a babát.
2017. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Utolsó, iylen alapon a gyakorin senki ne kérdezzen semmit, mert mi köze hozzá. Ha így gondolod, ne válaszolj.

És nem, nem lesz opció egyik sem, ezt meg én tudom.

Egyébként nem értem, miért kell a szektás dologgal jönni? Semmiféle szektába nem tartozom, akkor azért nin ilyen lett volna a kérdés, meg én nem is próbáltam senkit semmiről meggyőzni.

2017. márc. 10. 17:54
 13/48 A kérdező kommentje:
utolsónak ment, a nyolcas a címzett.
2017. márc. 10. 17:55
 14/48 anonim ***** válasza:
83%
Mert terhes se akar lenni. Mert esélyes, hogy elvesztene a munkahelyet, ha van neki, a családja elfordulna tőle, a barátai szintén. Konkrétan az egész életét tonkrevagna egy nem kívánt gyerek miatt. Ezt nem hiszem hogy olyan nehéz lenne megerteni
2017. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
51%

8-as vagyok: gyakorira akkor teszek fel kérdést, ha kíváncsi vagyok más véleményére. Egyébként meg nem. Ennyi.


Az abortusz előtt se tettem fel kérdést, hogy szerintetek jó döntés vagy sem, mert nem fogom a saját életem irányítását vadidegenek kezébe adni.

2017. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt a terhesség nem veszélytelen dolog, lehet tőle maradandó egészségkárosodás - ha valakinek nem kell a gyerek, ezt nem vállalja be.


Másrészt az abortusz egyszerűbb. Nem látszik ránézésre (mint a terhesség), 1 nap alatt megvan (közel 10 hónap helyett), nem kell magyarázkodni, miért vagy terhes, aztán meg hogy hol a gyerek. Milyen embernek tartanának az ismerősök, kollégák, ha megtudnák, hogy örökbe adtad? Az abortuszt meg soha nem tudják meg, ha nem mondod el.


Harmadrészt egy idő után már nem tudsz dolgozni (fizikai munkát korábban, szellemit később kell abbahagyni, de mindenképp kiesel a munkából), és szülés után 2 nappal se lehet még dolgozni. Senki nem fizeti ki a kieső bevételedet (mert ugye a gyerekért tilos fizetni), az orvosi költségek, gyógyszerek, vizsgálatok, terhesruhák stb. sok pénzbe kerülnek. (Az ingyenes egészségügy kamu.) Tehát anyagilag sem éri meg.


Később, ha a gyerek megnő és megkeres, magyarázkodhatsz a családodnak, lehet, hogy az akkori férjed is elhagy, akkorát csalódik benned, bonyodalom 18 évvel később.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, mások már leírták.

2017. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
17%
14es, ennyi erővel a családja az abortusz miatt is elfordulhat tőle...
2017. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
89%

17!


Azért egy abortuszt nem feltétlenül kell bejelenteni. Lényegesen egyszerűbb eltitkolni, mint egy terhesseget. Esélyes hogy felnőtt nőről van szó, aki egyedül a párját kell hogy beavassa, senki mást.

2017. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező, látod, ismeretlenül is ítélkezünk, véleményünk van.

Képzeld el, hogy teherbe esel, hónapokig így lát a családod, munkahelyed, szomszédok, ismerősök, mindenki. MAjd hopp, gyerek sehol.

NAgyon kevesen tudják elviselni, hogy folyamatosan beszélnek róluk a hátuk mögött, márpedig ez vár rájuk.

2017. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos, sokan nem gondolnak bele abba, hogy mennyien hiába várnak babára. Pedig megadhatnák az esélyt. Ha tudnám, hogy rossz körülmények között szülnék, nem tudnék biztosítani semmit a babámnak és szerencsétlennek érezném az egész életem, neki akkor is megadnám az esélyt az életre és arra, hogy jó helyre kerüljön. Lehetne családja, végzettsége, boldog lehetne és ő már jó eséllyel fel is tudná nevelni a gyerekeit, az unokáimat. Inkább, mint az abortusz. Minket sem vetettek el és milyen jól tették! :-) Miért akarnám ezt bárkinek? Miért fosztanám meg az esélytől? Ne csak a mai napot nézzük, én legalábbis próbálok családban, generációkban gondolkodni és amit értem tettek az őseim, az valami nagyon szép.
2017. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!