Akinek nem kell a gyerek, miért utasítja el az örökbeadást?

Figyelt kérdés

Bunkó, flegma válaszokat nem kérek. Tényleg szeretném megtudni, megérteni, miért nem opció. Többen mondták már nekem, egy személy nemrég, hogy inkább elvetetné, vagy megtartaná, de örökbe sosem adná.

Nálam egyik sem fordulhat elő, ezért nincs fogalmam sem a dologról, de talán közületek valaki volt már ilyen helyzetben, vagy tud ilyesmiről.



2017. márc. 10. 17:25
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
61%
Azt, hogy kinek milyen volt a terhessége, hogy másnak milyen nehéz volt, az az, akinek probléma mentes volt úgysem fogja megérteni, aterzeni. En sem tudom elképzelni, milyen négy hónapig hányni meg agyhoz kötve lenni, mert szép es sima terhességem es szülésem volt. Mint aki sosem éhezett, nem tudja milyen lehet a kin, amikor hosszú ideje gyötör az éhség. Ezért kell tisztelni mások véleményét es elfogadni.
2017. márc. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, 41-es,

de ha valaki azzal érvel az örökbeadás mellett (márpedig itt az történt), hogy a terhesség és szülés sétagalopp, azt érdemes helyretenni, hogy felfogja mázlista és a csekély kisebbség része.


Menjen béranyának (valahol, ahol legális), de ne másokat ócsároljon önzőséggel és kényelemmel vádolva!

2017. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
16%
Akinél 4., 5., vagy 6. gyerekről van szó, ott senki nem ítélné el az örökbe adásért, hiszen mindenki úgy gondolja, hogy 3 gyermek bőven elég.
2017. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
69%

Abortusz mindig volt, mindig lesz, sztem tok felesleges rajta vitatkozni.

A mai világban könnyeden megtudhatunk bármit a választási lehetőségeinkről, tehát nem hirtelen felindulásböl dóntenek az abortusz mellett.

Ahhoz meg nem kell sok sütnivaló, hogy elgondolkozzunk az okokon.

Nemcsak a gyerek hatalmas változás az életünkben, hanem a terhesség is, és az ezzel kapcsolatos dóntések. Ami a testemben zajlik azt nem szeretném a nagyvilággal megbeszélni, mint ahogy szexelni is közönség nélkül szexelek.

Szóval a kérdésre válaszolva, ha teherbe esnék, és kihordanám a babát, akkor nem bírnám odaadni masnak, de akkor valószínűleg szétesne a családom, szóval utálnám magam, de abortusz.

Ennyi. Ettől biztos @ar ember vagyok, de nem tartozom elszámolással a társadalomnak, mert a társadalom is le@arja az én egyéni problémáimat.

2017. márc. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
76%
Egy nem kívánt terhesség kihordásához és egy gyerek örökbeadásához hatalmas lelki erő kell. Nem mindenki tudja meglépni, teljesen megértem, aki így gondolkodik.
2017. márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
87%
Én örökbeadtam 15 éve. Pokoli kín most is. De nem volt hol laknom
2017. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
79%

Én vagy megtartom és felnevelem, vagy elvetetem. Nem adnám örökbe.


Ha nem akarok gyereket, vagy nem tudom vállalni, akkor a terhességet sem és a szülést sem csinálom végig azért, hogy más nevelje a gyereket. Emellett pedig végső soron nem tudhatom milyen élete lesz a gyereknek akit odaadok. Lehet, hogy jó élete lenne, de lehet hogy nem, és csak szenvedne.

Aztán ott van még az a dolog, hogy egy terhesség nem mindenkinek buli és gondtalan 9 hónap. Ha problémás, akár ki is eshetsz a munkából, ha olyan akkor találnak okot, hogy kirúgjanak, ha kivágnak nem lesz pénzem, nem tudom fizetni megélhetésemet, elveszítem az otthonomat. Arról nem is beszélve, hogy minden ismerősöm kérdezősködne, hogy hol a gyerek, miért hagytam el... Nekem ez nem kellene.

2017. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
71%

A terhesség szülés egy horror, ráadásul maradandó károsodásokat is okoz igen gyakran (kinél kevesebbet, kinél durvábbakat).

Még akkor se csinálnám végig, ha szeretnék gyereket. De úgy, hogy kizárólag károm van az egészből: NEM.

2017. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!