Akinek nem kell a gyerek, miért utasítja el az örökbeadást?

Figyelt kérdés

Bunkó, flegma válaszokat nem kérek. Tényleg szeretném megtudni, megérteni, miért nem opció. Többen mondták már nekem, egy személy nemrég, hogy inkább elvetetné, vagy megtartaná, de örökbe sosem adná.

Nálam egyik sem fordulhat elő, ezért nincs fogalmam sem a dologról, de talán közületek valaki volt már ilyen helyzetben, vagy tud ilyesmiről.



2017. márc. 10. 17:25
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
50%

27-es: Kb semmit nem tudsz rólam, így könnyű beszélni. Egyébként meg kb 16 és 20 éves korom közt már megfordult az öngyilkosság is a fejemben. Egy öngyilkosság egyébként semmilyen felelősséggel nem jár. Anyának is könnyebb lett volna, ha jobban megválogatja kivel áll össze és nem azért szül, hogy meneküljön otthonról.


Anya hozzáment egy alkoholista emberhez. Tudta milyen csak még fiatal és naív volt és azt hitte meg fog változni. Ennek az lett az eredménye, hogy kb 15 éve azt se tudjuk mi van apánkkal(nem mintha egyébként érdekelne, de azért kíváncsi lennék arra miért hagyott el minket azon kívül, hogy a piát jobban szerette és sz*rt minden másba).


Aztán anya meg állandóan dolgozott, hogy legalább a minimumot biztosítani tudja. Bocs, ha ezt a hagyományt nem szeretném folytatni és inkább elejét veszem a problémának és nincs gyerek.


Másfelől a gyerekkoromat már feldolgoztam. Most az a feladatom, hogy lehetőleg ne kövessem el ugyanazokat a hibákat mint anyám. Meg mi van akkor, ha esetleg betegen születik és nem derül ki időben? Akkor végkép meg lesz nyomorítva az életem. Eutanázia nincs és egy csecsemőgyilkosság még rosszabb mint egy abortusz. Elég nyomorúságos volt a gyerekkorom, legalább a felnőtt létem ne legyen olyan.

2017. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy ritka hülyének néznek majd itt sokan, de én pl. képtelen lennék megölni a gyerekemet. Van már 2, tudom miken megy keresztül egy terhes nő. Örökbe se tudnám adni, mert megörülnék a tudattal, hogy hozzám tartozik és nincs velem. Valószínűleg vállalnám, és mindent de mindent megtennék, hogy meg tudjunk élni. Pl. DOLGOZNÉK! Nem költenék cigire és ennék inkább üres tésztát meg krumplit, mig helyre nem jövünk anyagilag. Sokaknak ez tudom, nem kényelmes, inkább kikapartatják magukból darabokban a kicsi szerveit, nem is értem őket. Mi sem élünk sokból, mégis megélünk. És munkát mindig lehet találni, olyan rokont vagy barátot is, aki segítene. Ha beteg lenne, vagy én lennék se tudnám megtenni, hogy megölöm. Ha meg kell halnia,meghal, ha meg kell halnom, meghalok (ez esetben, remélem jó szülőkhöz ketülne), ha meg kell halnunk, inkább haljunk meg. Mindenki meghal egyszer, az a nem midegy, hogy milyen lelkiismerettel élte az életét. Az örökbe adást szerintem kizárja a fentebbi véleményem, de ha már mindenképpen szükség van erre, akkor ezerszer inkább nevelje más, minthogy én legyek a gyilkosa. De mondom, szerintem egyik se opció. Mert mindig van más választásunk és minden de minden a saját döntésünkön múlik!!! Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
2017. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező férfi, így ez a kérdés a más fval a csalánt tipikus esete.


Fogalma sincs, hogy egy terhesség, szülés mennyire tönkrevághatja a nő testét, nem esztétikai problémákra, hanem komoly eü-i gondokra értve (de még az esztétikai is teljesen érthető ok).


Az örökbefogadó majd kifizeti pl. a méhsüllyedés, hüvelyfalsérv miatti rehabilitációt is, igaz?


Kártalanít a tönkrement szexuális életért is?


Vannak dolgok, kockázatok, amiket egy anya önként és dalolva bevállal a saját gyerekéért....


Az aranyeret, vizesedést, epepangást, veseproblémákat, hányást, rosszullétet, szédülést, napi injekciózást (személyes élmény trombofília miatt), bőrelváltozásokat (terhességi fibróma, napfoltok a hormonváltozás miatt napsütés nélkül, striák)... szülés kínjait (maxra tekert oxi mellett nincs az az eda ami hatna), szülési sérüléseket (ismerek olyat, akinek a végbelét a hasán vezették ki, mert átszakadt teljesen a gát)....


de hogy ezek után üres kézzel menjen haza a kórházból és csak a kín maradjon, a megvetés (beleértve a gyerekét is, ha felnő)?


Hülye aki bevállalja.


Nem volt és remélem nem is lesz abortuszom, de hogy örökbe SOHA nem adnám, az fix.


Egyébként az is egy jó ok, hogyha megtartani nincs pénzem, akkor kihordani se lenne. A munkából való kiesés, munkahely elvesztése (csak szülésig védett, ha örökbe adja) nem lenne opció.

2017. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
33%
28-as vagyok, ha szeretek egy embert, akkor nem fordulok el tőle, ha kiderülne, hogy örökbe adta a gyerekét, hanem próbálnám megérteni. Sajnos tudom, hogy sokan nem így gondolkoznak. Egyik ismerősöm örökbefogadott egy kislányt és tavaly anyák napja alkalmából nyilvános fb-poszt keretében írt köszöntőt a kislány szülőanyját (név nélkül nyilván) megemlítve, hogy világra hozta és "nekik adta" őt. Nehezebb út megszülni és örökbe adni, ez tény, de én nem ítélem el azt, aki ilyet tesz. Sőt, sokkal nagyobb lelkierő kell hozzá, mint egy abortuszhoz. Utolsónak üzenem, a várandósság és a szülés szerintem nem ilyen. Legalábbis én nem így éltem meg. Nem voltam rosszul egyszer sem, a szülésem is viszonylag könnyű volt és meg se híztam. Lehet, a másodiknál nem így lesz. Sajnálom a férfiakat nagyon, hogy ezekből az élményekből közvetlenül kimaradnak. Több férfi ismerősöm is azt mondta nekem, hogy ezt irígyli. Akkor miről beszélünk.. Ha belegondoltok, kevés szebb dolog van annál, mint hogy a gyerekem a testemben növekszik, nagyon sajnálok mindenkit, aki ezt nem ìgy éli meg vagy nincs módja rá egyáltalán átélni. A gyereknevelés is szép, de az már egy jóval nehezebb dolog. De ha a fiamat mondjuk örökbe fogadtam volna, akkor se szeretném kevésbé vagy lennék más anya szerintem, mert úgy hiszem, akkor is ajándék lenne, bárhogy érkezett. A kisbaba, a megfogant élet érték. Szomorú, hogy sokan a boldogságuk kerékkötőjét látják benne. Aláírom, nem minden nap könnyű meg sokszor alszunk rosszul, de azt az ember elfelejti. A nélkülözést is, volt abban is része a családomnak. Régen a háború kellős közepén is születtek emberek, nekik hányszor rosszabb volt?
2017. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
68%

"Utolsónak üzenem, a várandósság és a szülés szerintem nem ilyen."


Lényegtelen, hogy te mit hiszel, ha másnak NEM hit, hanem TAPASZTALAT alapján (volt) ilyen.

2017. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
14%
Ezért írtam azt, hogy szerintem.
2017. márc. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam végig,de mikor terhes lettem 3,5 hónapig egyfolytában hánytam,infúziót kaptam,kiestem a munkából,azt hittem elpusztulok,komolyan mondom. Mire ez elmúlt lett más probléma így egész idő alatt táppénzen vagyok. Emellé még jött a terhességi cukor,allandó diéta,drágább élelmiszerek... És az enyém még ígyis "problémamentes"terhességnek számít. Őszintén,ha nem akarnék gyereket,inkább elvetetném,minthogy ezt a 9 hónapot végigcsináljam (akármilyen csúnyán is hangzik is) más kedvéért. Arról nem beszélve,hohy nem tenném kockára az életem a szülésnél,nem szenvedném végig a gyerekmekágyat és nem nézegetném egész életemben a megváltozott testem úgy,hogy tudom a babámat más neveli. Lehet lepontozni,lenézni,ez a véleményem,de minden tiszeletem azé,aki erre képes.
2017. márc. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
8%
31-es: Sajnálom, hogy így történt, én a helyedben csak azért is megmutatnám, hogy lehet másképp, lehet más értékrenddel más családi életet élni, mint ami neked jutott. Talán ma már áll úgy az orvostudomány, hogy idejében kiszűrik a betegségeket, van kockázatbecslés, kromoszómavizsgálat, magzatvíz-mintavétel stb. Becsülendő édesanyád, hogy sokat dolgozott értetek, még ha most nem is így érzed.
2017. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
61%
Én anyukámat nagyon becsülöm, nem erről van szó. Csak én nem akarom ugyanezt végig csinálni mint ő.
2017. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
80%

"Régen a háború kellős közepén is születtek emberek, nekik hányszor rosszabb volt?"

Hja, nem volt fogamzásgátlás, az abortusz pedig életveszélyes volt, illetve az abortáló módszerek gyakran eredménytelenek voltak. Nagymamám saját bőrén tapasztalta rengeteg sorstársával együtt, mesélt erről eleget.

2017. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!