Akinek nem kell a gyerek, miért utasítja el az örökbeadást?

Figyelt kérdés

Bunkó, flegma válaszokat nem kérek. Tényleg szeretném megtudni, megérteni, miért nem opció. Többen mondták már nekem, egy személy nemrég, hogy inkább elvetetné, vagy megtartaná, de örökbe sosem adná.

Nálam egyik sem fordulhat elő, ezért nincs fogalmam sem a dologról, de talán közületek valaki volt már ilyen helyzetben, vagy tud ilyesmiről.



2017. márc. 10. 17:25
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
Utolsóval teljesen egyetértek!
2017. márc. 10. 20:55
 22/48 anonim ***** válasza:
68%
Ez a szüleink is megadták nekünk az esélyt annyira primitív szemlélet. Én se akartam megszületni(legalábbis nem tudok róla), anyám akart egy második gyereket és pont időben jöttem. Mindenkinek meg van a lehetősége, hogy szül vagy sem. Mikor anyának elmondtam, hogy terhes vagyok még ő hozta fel a témát, hogy hányszor mondtam neki, hogy minek kellett megszülnie. Szerintem neki tök felesleges volt a gyerek. Egész életében hajnaltól késő estig dolgozott. Szinte semmit nem foglalkozott velünk. Bocs ha ezt nem akarom a saját gyerekemnek. Nyilván rossz ember vagyok tudom.
2017. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
34%

De, meg akartál születni, bár nem valós akarat, hiszen akkoriban még két részben voltál, hanem így vagyunk programozva, de szerintem jelent valamit, hogyha a kis spermák tepernek, a petesejt meg érik.


Élni jó. Ha nagyon rossz lenne, tömeges öngyilkosságok történnének a világon, mivel már fájdalom nélkül is ki tudja nyírni magát az ember.


Szerintem is a társadalmi kiközösítés az, ami visszatartja az örökbeadókat. És nem csak a kívülállók részéről, rengeteg olyan hozzászólást olvasni örökbefogadók részéről is, hogy a gyerek anyja eldobta a gyerekét vagy nem kellett neki. Amíg ez él a köztudatban és nem az, hogy jobb jövőt akar biztosítani, családot és stabil hátteret, addig ez így lesz.


Egyre elfogadóbb a világ, már sokkal több meleg comingoutol, pedig 30 éve még sunnyogás ment és kirekesztés. Ha senki nem hívja fel a figyelmet és senki nem kampányol évtizedeken át, hogy ebben nőjön fel az új generáció, itt nem lesz változás.


Nem az abortuszt kell eltüntetni, hanem a másik lehetőséget kedvezőbbé tenni.


Nem is értem, itt fogynak a magyarok, rengeteg az abortusz, rengeteg az örökbefogadni vágyó, akik fehér és egészséges csecsemőkre vágynak. Ha valamilyen törvényjavaslat támogatná pénzzel és ingyenes tbvel az örökbeadást, és valamilyen trükkel kizárnák a romákat, mint a csoknál, szerintem rengeteg rossz körülmények között élő nő gondolná meg magát. Most fű alatt megy a hálapénz, mint az orvosoknál, de ha törvényes keretek között járna támogatás formában, mondjuk visszailleszkedési támogatás, sokaknak nem sértené a lelkiismeretét, esetleg egy bizonyos réteg ezért szülne. Mint most a csoknál. Akár még hivatalos szülő/béranyák is lehetnének páran extra támogatásért. Úgy sem lennének sokan, és adóznának is.


Persze kell a plakátkampány és a felvonulás is ezerrel, hogy a kívülállók számára is elfogadhatóbb legyen a dolog. 50 éve senki nem gondolta volna, hogy nem fogják megverni a magukat felvállaló melegeket.


Kdnp mellett meg.. egyedülállóként hiába vállalok be egy plusz gyereket(akár idősebb gyerek örökbefogadásával) a következő 10 évben, nem kapok semmit. De mások házasságát legalább a hitel egybetartja.

2017. márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező!

Csak egy kérdés: hányszor voltál terhes, hány gyereked van?

2017. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
90%

A társadalmi nyomás nagyon erős: sem család, sem szomszédság, sem munkahely nem viselné szó nélkül azt, hogy nagy hassal járkál az illető, elmegy szülni, aztán mikor visszamegy - hol a gyerek? - örökbe adtuk.

Ez az egyik.

A másik pedig a befektetett idő és energia, valamint fizikai szenvedés, károsodások - azaz mindazok, amivel egy terhesség kihordása és a szülés jár. "Véresen keményen megfizettem az árát, tehát az enyém' ... ezért lenne jó, ha lehetne anyagilag kompenzálni a gyerektől megváló szülőt, mert így ez kiiktatható lenne, hiszen "megfizették az árát" azaz "nem ingyen" adta oda másnak azt, amiért megszenvedett.

2017. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
63%

23: "de szerintem jelent valamit, hogyha a kis spermák tepernek, a petesejt meg érik"


...és a természet szelektál, kb. minden 4-5. megfogant embrió nem születik meg. Nekem pl. négy megfogant terhességemből egy gyermekem van, és egyik elvesztett embrió/magzat sorsáról sem én döntöttem, hanem a természet/sors/Isten.

A saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy a fogantatás még az égvilágon semmire nem jelent garanciát, a terhesség létrejötte még nem jelenti azt, hogy abból a terhességből gyerek születik.

Korábban, még ha nem is elvakultan, de elleneztem az abortuszt, de azóta úgy vagyok vele, hogy ha a természet dönthet helyettünk, akkor hadd legyen már egy nőnek is beleszólási joga a saját sorsába.

2017. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
27%
#22: Miért mástól vártad volna el, hogy megöljön, akkor miért nem nyírod ki magad, ha olyan sz@r az életed?? Ja, mert az felelősséggel jár? Szerintem meg az a primitív, amikor felnőtt emberek mutogatnak még mindig a gyerekkorukra, örökké nem lehet amögé bújni.
2017. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
26%
Nekem fontosabb a gyerekem annál és ha nemkívánt terhességből érkezett volna is fontosabb lenne, mint hogy mit szól a környezetem. Ha nem támogatnak a döntésemben, akkor én is hasonlóan állok hozzájuk. Le kéne már szakadni arról, hogy mit mond a szomi, a boltos, a körmös meg a Gizi néni, talán ők fogják nevelni a gyerekem? Aligha.
2017. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
80%

Utolso!


Nem "a szomi, a boltos, a körmös meg a Gizi néni" véleménye számít. Csak halkan kérdezem meg, te magad Mit gondolsz arról a nőről, aki orokbe adja a gyerekét? Ha a legjobb baratnodrol egyszer csak kiderulne, hogy x éve szült és orokbe adta a gyereket? Ha a kedves kolléganő, akivel dolgozol épp terhes lenne és amikor gratulalsz, kozolne, hogy ja, nem tartom meg, örökbe adom? Anya, apad, testvéred, nagyszuleid vajön mit szólnának, ha te adnád orokbe a gyerekedet? Vagy te magad, ha a te gyereked kozolne hogy terhes és orokbe adja?

Itt nálunk van egy sorozat olyan nőkről, akik orokbe adják a gyereküket. Egyedül az örökbefogadó szülők és az örökbefogadást lebonyolito személy áll hozzájuk pozitívan, mindenki más eliteli őket.

Amúgy meg "a szomi, a boltos, a körmös meg a Gizi néni" véleménye is érdekelni fog, ha napról napra a szemedre hanyjak szóval vagy csak viselkedessel. Vagy elkoltozol oda, ahol senki nem ismer?

2017. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
81%

28, igen, most ezt mondod.

De abban a helyzetben, hogy kihordtad, megszülted, másnak adtad, őrlődsz, lelkileg megvisel - hát nem biztos, hogy akkor is így gondolnád.

2017. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!