Miért hiszi sok ember hogyha örökbefogad egy gyereket illetve csecsemőt az örökbe fogadók nem fogják szeretni és úgy bánni vele mintha saját lenne? Meg össze is keverik sokan az örökbefogadást a nevelő szülőséggel

Figyelt kérdés
Nem provokációinak szántam a kérdést de mióta mi is benne vagyunk az örökbefogadásba itt sokszor láttam erre példát a válaszok között

2017. okt. 25. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én ilyennel nem találkoztam még. Viszont van ismerősöm, akik örökbe fogadtak egy kislányt 5 éves korában, de különbül nevelik, mint sok más házaspár az édes gyermeküket. A kislány is szerencsére maga mögött tudta hagyni a szörnyű, intézetis múltját, nagyon szép család.

Ha nekem nem lehetne gyerekem, én is biztos, hogy örökbe fogadnék és tudnám ugyanúgy szeretni, mint a sajátomat.

Szerintem nem attól válik valaki anyává, hogy világra hoz egy gyermeket. A gyerekhez való hozzáállása, szeretete, törődése, nevelése és a közöttük kialakított szoros kapcsolat az, ami anyává tesz valakit, nem pedig a megtermékenyítés és a szülés.

2017. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Általánosságba így gondolkodik mindenki ahogy te de valahol félre siklott egyes emberek gondolkodása az örökbefogadásról

Most is az egyik örökbefogadási kérdésnél is van ilyen válasz

2017. okt. 25. 11:39
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
A szomszédaim az élő példa, hogy nincs garancia arra, hogy jó helyre kerül az örökbefogadott gyerek. Kiskorában minden rendben volt, de a szülők életében jött egy törés, amit nem tudtak jól kezelni, szépen lassan lecsúsztak és alkoholistává váltak. A kamasszá válást is nehezen élték meg, bármi helytelent csinált a gyerek, vagy feszegette a határait, mindig azzal jöttek, hogy "na, csak megmutatkozott a vére", meg biztos erre-arra ütött, stb. Szóval vannak nagyszerű és sajnos pocsék örökbefogadók.
2017. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló.

Nem szeretnék ilyen lenni ,válni.

Az a furcsa számomra ,hogy fogalma sincs miről beszél és vádaskodik feleslegesen

Mert az ilyen nincs benne közvetlenül az örökbefogadásba

2017. okt. 25. 11:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztál már a többi örökbefogadásra váró párokkal?


Mind emberek, mint akik nem várnak gyerekre. Van köztük mindenféle, nem egy olyan, akivel te sem töltenél szívesen 5 percet sem, nemhogy egy egész èletet. Persze vannak csodálatos emberek is, akikkel legszívesebben egy életen át barátságot ápolnál, de pont ugyanúgy megoszlik fele fele arányban a szimpatikus-nemszimpatikus ember, mint bárhol az életben.


Akár a villamoson, akár egy kiállításon, akár az utcán.


Az örökbefogadók is emberek a maguk jó és rossz tulajdonságaikkal és különbözőségeikkel, nem tündérszentmessiások, akik életen át puszilgatnak és hálátadnak a világnak egy gyerekért, akinek esténként imába foglalják a nevét.


Ugyanúgy nevelnek, mint aki sajátot nevel. Csinálhatják jól és rosszul is.

2017. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat az előbb a 3-as válaszolónak írtam

5-ös nem értetted véletlenül félre a kérdésemet??

Nem fogom ide bemásolni azt a választ ami felvetette bennem ezt a kérdést.

Tév hitt van még mindig sok emberbe

Lehet tévedek?

2017. okt. 25. 12:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek buták.Úgy alkotnak véleményt hogy nem ismerik az adott dolgot, nem tudják mennyi utánajárás kell egy örökbefogadáshoz, és milyen vizsgálatokon, tanfolyamon, megbeszéléseken kell részt venni. Aki örökbe fogad azért teszi, mert szeretne gyereket.

Az én családomban több örökbefogadott gyermek/felnőtt van, és mindegyiküket teljesjogú családtagként szeretjük.

Aki meg azt hiszi hogy valaki a pénz miatt fogad örökbe, az nagyon buta, hiszen körülbelül két perc utánakereséssel rájöhetne hogy örökbefogadott gyermek után nem jár több, mint vérszerinti után.

2017. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem mondtam, hogy ilyenné válsz, meg ilyen minden örökbefogadó, de természetes, hogy fenntartásokkal kezelik a témát az emberek. Ha meg nem írod meg, hogy mi váltotta ki belőled ezt a kérdést, akkor honnan tudjuk, hogy mi is a te konkrét problémád?
2017. okt. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es

Na pont erre gondoltam

8-as

Nem szeretik a gyereket akit örökbefogadtak szarul bánnak a gyerekkel ő állítása szerint meg pénzt kapunk a gyerek után az örökbefogadás után

Vagyis ő össze keveri a nevelő szülőséggel

2017. okt. 25. 12:48
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Engem a minap pontoztak le, mert az örökbefogadás mellett érveltem. Én nem tudom elképzelni, hogy az örökbefogadók ne szeretnék ugyanúgy, vagy akár jobban a régen várt gyermeket, mint egy "sajátot".A környezetemből én csupa pozitív példát ismerek, tanárként sok örökbefogadó szülőről sokkal pozitívabban tudok nyilatkozni, mint vér szerinti szülőkről. Szerintem akik belekötnek az örökbefogadásba, azoknak lehetett valamilyen személyes rossz élménye, vagy saját magukról nem tudják elképzelni, hogy képesek lennének egyenlő szeretetre.
2017. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!