Hány éves kortól kaphatok gyereket?

Figyelt kérdés
2018 májusában töltöm a 18-at és már 1 éve óvodai dajka ként dolgozok.Szeretnék örökbe fogadni..ha jól tudom 18 évesen már lehet jelentkezni,de olvastam,hogy csak azokat veszik figyelembe és teszik váró listára akik elmúltak 24 évesek..akkor 19-20-21-22-23 évesen nem is kaphatok gyereket és addig nem is telik az idő???Van esetleg olyan itt akinek van nevelt gyereke?Örülnék,ha beszélhetnék egy tapasztalt nővel,anyukával :)

2017. dec. 11. 14:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
A közalkalmazotti bértábla alapján óvodai dajkaként minimális eltöltött évvel a hátad mögött az éhhalálhoz éppen elegendő fizetéssel rendelkezel, ami később sem lesz épp előny, de hogy 18 évesen senki nem fog neked örökbe adni erre egy gyereket, az hótziher. Valószínűleg még várólistára sem vesznek, ha elvben lehetséges is volna, semmilyen szempontból nem vagy még alkalmas arra, hogy felelősen gyereket nevelj, még a szándékot sem lehet egyáltalán komolyan venni és nem is vennék, szerencsére.
2017. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#10: Na azt pont nem kell. Feljebb leírtam.
2017. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon sokan félre értettek!!

Nem 18 éves koromra várom el,hogy gyereket kapjak!

Csak mivel 6 vagy annál több évről beszélünk..

Ezért kérdeztem csak,hogy addig nem is mennek az évek?

Mivel az alkalmasság 18 év,de maga a gyerek 24....

ha 18-19 évesen bele kezdek talán 30 éves koromra kaphatok.

Az pedig,hogy mennyire komolyak a szándékaim én tudom.

És komolyak!!A rendes szüléstől se vagyok elzárkózva!

De köszönöm a kommenteket!

2017. dec. 13. 02:21
 14/16 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van a pontos leírás,hogy hány éves kortól lehet örökbefogadó.

2017. dec. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Egyedülállóként is fogadhatsz örökbe!


Egyedülállóknak kisbabát nem szoktak kiajánlani.


Attól függ, hogy az ország mely területén laksz. Örökbefogadáskor meg kell adnod, hogy milyen korú gyermeket szeretnél, illetve hogy csak magyar gyereket, vagy esetleg romát is magadhoz vennél-e.


Ha belemész abba, hogy akár idősebb is lehet a gyermek (mondjuk 5-6 éves) és mellette akár roma származású is, akkor én elképzelhetőnek tartom, hogy akár 20 éves korod körül már kiajánlanak neked egy kislányt/kisfiút, akiről aztán eldöntheted, hogy szeretnéd-e magadhoz venni vagy sem.

2017. dec. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
70%

Egyébként szerintem szuper, hogy vannak olyanok, akiknek nem kizárólag akkor jut eszükbe az örökbefogadás, amikor kiderül, hogy nem lehet saját gyermekük.


Az pedig pláne tiszteletre méltó, hogy már ilyen fiatalon gondolkozol ezen. A legjobbakat kívánom neked!

2017. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!