Nagyobb,1 éves gyereket mennyire viselne meg ha orokbeadnák?

Figyelt kérdés
Mennyire lehetséges ez? Hogy működik? A szomszédunk bizonyos okok miatt örökbe szeretné adni az 1 éves ikerfiait. Mennyire fog ez kihatni az életére? Lehet belőlük normalis kiegyensúlyozott felnőtt?

2018. jún. 2. 19:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szomszéd, nincs rokoni kapcsolat.
2018. jún. 3. 11:35
 12/14 anonim ***** válasza:
Rokoni kapcsolat nélkül is megoldható a csaladbafogadas, ha az anya is ezt szeretné
2018. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tudom, a magán úton történő örökbefogadáshoz (vagyis amikor az anya és az örökbefogadó együtt veszik fel a kapcsolatot, az anya megnevezi az örökbefogadót a lemondásnál) nem kell elvégezned tanfolyamot. Ennek kérdezz utána.

A magán úton történőhöz is kell hivatalos örökbefogadó szervezet bevonása, de csak a jogi tisztaság miatt, de lakás stb. nem kell szerintem.

Menj be a területi Tegyeszhez és kérdezd meg, hogy zajlik, vagy úgy tudom, még a Baptista Szeretetszolgálat is lehet ilyen közvetítő, segítő a számotokra.

Egyébként ha mégis szükséges lenne tanfolyam, környezettanulmány stb., akkor az Ágacska Alapítványnál nagyon gyorsan el tudsz végezni egy tanfolyamot, és a többi dolgot is Pesten elég gyorsan intézték. Mi a férjemmel 2 hónap alatt megkaptuk a határozatot.

2018. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na, mi lett azóta?
2018. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!