Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló férfiként milyen...

Egyedülálló férfiként milyen eséllyel lehet gyermeket örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
30 éves férfi vagyok, nagyon szeretnék családot, és a szabadidőmet legszívesebben ezzel tölteném. Viszont a nőkből maximálisan kiábrándultam, és teljesen alkalmatlannak (és érdektelennek) látom a nagy többséget erre. Arra gondoltam, hogy nem várnék tovább, és örökbe fogadnék egy kisgyereket, akit magam nevelnék.
2019. márc. 19. 21:11
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, annyit még hozzáteszek, hogy nő vagyok, de nem sértődtem meg azon, amit a nőkről írtál. Tudom, hogy sok nő meg a férfiakról gondolkozik hasonlóan. De, mint szintén évek óta egyedülálló, úgy gondolom, ha valaki tartósan nem talál senkit, akkor alapvetően benne van a hiba valahol. Az emberek sokfélék, mindenki megtalálhatja a kedvére valót, ha keresi, csak néha egészen szokatlan helyen. Én pl. egy itthonülős típus vagyok, aki nem nagyon mozdul ki, interneten meg nem ismerkedik. Az a 3 srác, akinél lenne esélyem, meg nekem nem tetszik. Ezért viszont nem esek neki a férfinemnek, mert pontosan tudom, hogy rajtam áll. 3 ember felé nyithatnék kapcsolati szempontból, de én nem szeretném, olyannal meg, aki felé nyitnék is, nem nagyon ismerkedem meg, de azért nem, mert én nem járok olyan helyekre, körökbe. Ezért nem más lesz a szemét, és pláne nem mind a férfiak. Talán te sem jó körökben ismerkedtél, pl. csak csinos lányokra hajtottál bulikban, vagy hasonló.
2019. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

30-31: Köszi a jóindulatú választ, kész felüdülés. :)

Nos, én mint mondtam 30 vagyok. Az életemből összesen 8 évet éltem együtt két (különböző) nővel, a maradék időben meg ismerkedtem/kavartam/összejártam nem kevéssel, szóval azért van némi tapasztalatom. Mindemellett nyitott szemmel járok a világban, olvasok a sorok között, és összességében szerintem nekem kifejezetten szerencsém volt a nőkkel mindig is. De a végén mégis csalódnom kellett mindig.

A gond viszont az, hogy én nem látok senkit sem 50 éves kor alatt, akinek bejött volna a családalapítás, pedig elég sok embert ismerek. Ahol 5 év után is együtt maradnak, ott jellemzően egy uralkodó, a papucs férjét terrorizáló feleség van. Meg olyan, hogy az asszonyka munkaidőben társkereső oldalakon lóg, meg a céges bulikban a fiatalabb kollégákkal kavar, miközben a férje vigyáz a gyerekre. Olyat, ahol papa-mama-gyerekek boldogan vannak, én igazán egyet sem ismerek. Az ismerőseim többségének (kora 30-as, multinál dolgozók) sincs semmi a láthatáron, és már a csajozás is egyfajta kényszeres, rossz szokás náluk, amitől régen nem vár senki semmit. Én veled ellentétben sokkal kevesebb reményt látok, és akármerről nézem, ez leginkább a nőkön múlik.

2019. márc. 26. 20:27
 33/34 anonim ***** válasza:

"ha ilyen szélsőséges reakciókat vált ki belőletek egy számotokra ismeretlen férfi terve, amiben nem szerepelnek nők"

Ezzel semmi baj nem lenne, hogy negligálod a nőket. Semmi probléma ezzel. A probléma abból adódik, ha valaki ezzel a fogyatékosságával gyereket akar. Nő nélkül gyereket férfi létére.

2019. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
33: És ezen neked mégis mi fáj? Én személyesen ismerek két srácot is, akiket az apjuk nevelt egyedül. Mindkettő abszolút megállja a helyét az életben, ellentétben azokkal, akiket az anyjuk nevelt egyedül, pedig olyanról jóval többről tudok. Szóval hagyjuk ezt álszent dumát, ameddig az egyedülálló anyukáknak nem olvassátok a fejére a "gyerek érdeke" maszlagot, addig lehet csöndben maradni a férfiak esetében is.
2019. ápr. 28. 22:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!