Ti szeretnétek találkozni vele?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtak, ez sosem volt tabu téma nálunk, azt is tudom, hogy a biológiai anyukám a születésem után meghalt egy fertőzésben, egyetlen egy képem van róla, ami nem sokkal a születésem után készült, illetve a nevemet ő adta. Mivel nem találták meg a vér szerinti rokonaimat, így örökbe lettem adva. Nemrég jelentkezett egy fickó aki azt állította, hogy a biológia apám. DNS teszt bizonyította, hogy tényleg így van. Nem tudom, hogy miért de nem érzem úgy, hogy meg szeretném ismerni. Zavar, hogy 16 éven keresztül nem keresett, hogy miért volt anyukám egyedül a szülészeten, hogy miért nem tudta senki, hogy ő az apám! Annyi kérdésem lenne, de félek vele találkozni. Ti a helyemben szeretnétek megismerkedni vele?
2019. jún. 12. 09:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a kérdés a kitalált, akkor a kérdezőnek kamuztak a fertőzésben meghalt anyáról. Ez nyílt örökbefogadás volt valószínűleg. A szülőanya még adott magáról egy képet, ahogy ilyenkor szokás, a régi párja meg valahogy megtalálta cím vagy név alapján a gyerekét.
2019. jún. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Megértem hogy nincs kedved találkozni vele azután hogy 16 évig magadra hagyott. A te döntésed. Én sem venném fel vele a kapcsolatot.
2019. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem tartozol semmivel ennek az embernek. Amikor megszülettél, ő meghozott bizonyos döntéseket, amik miatt a kapcsolatotok eddig így alakult. Most 16 évesen már van lehetőséged, hogy Te hozhass döntéseket. Ha most úgy érzed, hogy nem szeretnéd megismerni, akkor lehet ez a találkozás korai, vagy soha nem is leszel készen rá. Nem "kötelező" semmi. Sokan ilyen esetben levelet írnak és felteszik a kérdéseiket és megkérik a biológiai szülőt, hogy a kommunikációt ne közvetlenül bonyolítsák és levelezzenek, akár valakin keresztül (tegyesz, vagy valamilyen örökbeadással is foglalkozó szervezet). Sokan a levelek után soha nem találkoznak a másik féllel, mert a kérdéseikre keresték csak a választ. A szülőt is sokszor megnyugtatja, hogy jó helyre került a gyereke és annyi. Ne engedd, hogy bárki nyomást gyakoroljon Rád.
2019. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én adnék neki egy esélyt, az is simán lehet hogy nem is tudta hogy terhes anyukád (pl 8 hónappal előtte szakítottak vagy egyéjszakás kaland) és csak most tudta meg hogy van egy gyereke, szerintem egy esélyt megérdemel hogy elmondja miért csak most keresett meg, aztán ha meg továbbra sem akarod látni legalább megpróbáltad, nem kell vele többet beszélni.
2019. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nyilván valószínűleg nem fogod az apádnak tekinteni de attól még lehet hogy jóban lesztek és legalább a vérszerinti családodból is ismersz valakit.
2019. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!