Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ki mennyi időt várt örökbefoga...

Ki mennyi időt várt örökbefogadásra újszülött kisbaba esetèn? Civilszervezetnèl vagy tegyesznél várakoztatok?

Figyelt kérdés
Hivatalos határozattal rendelkezünk ès 3,5éve állunk sorban a tegyesznél,van tapasztalata valakinek magánúton lezajlott örökbefogadásról?

2019. júl. 21. 10:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9%
Az, hogy magánutas örökbefogadás után érdeklődik pontosan azt jelenti, hogy minden mindegy már, csak legyen egy gyereke. A magánutas örökbefogadás egy húspiac. Ha most kiírok egy kérdést arról, hogy tini vagyok és gondolkodom rajta, hogy örökbeadom a születendő babámat, fél óra alatt kilencvenhét privátot fogok kapni, motivációs levéllel, fényképpel és mindennel, hogy Őket válasszam, nekik adjam és ez megy minden létező fórumon. Fogjátok már fel végre, hogy az örökbefogadósdi nem rólatok szól!
2019. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
tudod amikor megismertem a kismamát aki nekünk adta örökbe a fiamat, persze mondhattam volna én is, hogy "majd örökbe fogadja aki épp sorra kerül" - de már ne haragudj, nem leszek a saját magam ellensége, ha adódik egy lehetőség azt kihagyjam..
2019. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom így állsz az utcán talált dolgokhoz is és a közértben is tolakszol ha "adódik egy lehetőség". A fiadat azért majd ne erre neveld. Köszi!
2019. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
természetesen így állok hozzá... "ki mit talál azé" - örülök, hogy pár mondat után, ennyire jól ismersz :)
2019. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
"és a közértben is tolakodsz" - még jó hogy épp pár napja engedtem magam elé egy hölgyet akinek 3 dolog volt a kezébe míg az én kosaram tele volt, mondtam neki, mire én kipakolok ő végez, menjen elém... de tényleg tolakodós fajta vagyok :D
2019. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Az örökbefogadás nemcsak a gyerekről szól, hanem a családdá válásról, a szülőség megéléséről is. Igen, az örökbefogadók 99%-a azért akar gyereket, hogy neki gyereke legyen, és nem azért, hogy megmentsen egy szegény kis árvát. Ez hozzátartozik az örökbefogadáshoz. Attól, hogy valaki évek óta vágyik gyerekre, és keresi a lehetőséget, hogy minél előbb szülővé válhasson, még nem lesz sem rossz ember, sem rossz szülő.

A kérdező sehol nem írta, hogy szeretne gyereket vásárolni.

2019. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Én két és fél évet vártam egy két és fél éves gyerekre. Tehát azt a két és fél évet, amit én vártam, ő is végig várta. (Soha, egyetlenegyszer sem látogatták, telefonon sem érdeklődtek iránta, tehát eleve örökbe adható lett volna.) Innentől nekem teljesen mesterségesnek tűnik ez az egész "sorbanállás". A legszomorúbb, hogy a "gyermekvédelmi rendszer" (a tegyesz, a gyámhivatal, a családvédelmi hivatal) mind abból él, hogy van benne gyerek. Abszolut ellenérdekeltek az örökbeadásban. Hiába írja elő a törvény, hogy lehetőleg örökbe kell adni, ismerik az összes kiskaput, időhúzás összes trükkjét.
2019. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!