Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak szerintem gáz ez?

Csak szerintem gáz ez?

Figyelt kérdés
Ez csak engem idegesít, vagy joggal haragszom szerintetek? Az egyik óvónő folyamatosan becopfozza lányaim haját. A kicsinek megcsinálom, egy vagy két copfba,de ő fogja magát és újból felfogja neki. A nagynak pedig egészen fiús frizurája van, mivel azzal szórakozott hogy játékból elkezdte rágcsálni, ezért neki olyan bubis frizurája lett, ami egyébként nem hosszú és a szemébe sem lóg. Van olyan hogy nincs idő megcsinálni a lányok haját, akkor már reggel megy a sopánkodás hogyha nincs időm rá, akkor vágassam igazán rövidre a hajukat. A másik kedvencem amikor jön bűbájos mosollyal hogy:"jaj anyuka, hát a kislányra kellene ám adni télen trikót, mert hideg van!" Ja, mert a gyerek amúgy nem pólóban és két pulcsiban plusz kabát sapkában megy oviba, ráadásul kocsival viszem őket minden reggel. Kell még az a trikó is -.- Komolyan meglátom, és menekülök nehogy megint megtaláljon a hülyeségivel. Nálatok is előfordul ilyen, vagy csak engem frusztrál az ilyen? Ja mégegy: lányokat mikor kicsit borúsabb volt az idő, legginsben és pólóban vittem be, most nyáron. Már rohant ez a bűbáj óvónő, hogy :"jaj anyuka, nem lehetett volna rövid nadrágot adni rájuk?" körbenéztem és a gyerekek 90%-a legginsben volt. Mondtam hogy nem, és ezzel ott hagytam. Eszem megáll komolyan mondom!
2019. aug. 22. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy évig dolgoztam óvónőként.

Nem tudom, hogy már reggel/délelőtt megcsinálja-e a lányok haját, vagy délután? Ha reggel, akkor jogos a felháborodás.

Ha alvás után, akkor meg elvárás, hogy amennyire tudja, rendbe szedje a gyerekedet.

Megfésülje, stb..

És az, hogy reggel nincs idő megcsinálni a haját... Tudnod kell, hogy ilyenkor súg össze a szomszéd csoport óvónőjével, hogy: "Én 25 gyereket látok el, soha nem adom haza fésületlenül. Ő meg két gyereket nem tud időre össze szedni."

2019. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hajuk mindig meg van fésülve mikor beviszem őket, max csak nincs felfogva. Amúgy teljesen tiszták mindig. És igen, van amikor késésben vagyunk, és van olyan is amikor megy a nyávogás a lányok részéről hogy nem akarnak copfot, nincs kedvük hozzá, stb. Az hogy kit sugdos a másik óvónővel az ő dolga. Nem a gyerek frizurája szabja meg milyen szülő vagyok én. Lehet hogy ő 25 gyereket ellát, de ha ezt a szakmát választotta, akkor gondolom neki nem jelent problémát hogy hány hajat fésül meg felkelés után. Nekem meg probléma úgy bejutni a munkahelyemre hogy gyerekek is tipp-toppok legyenek, meg én is késés nélkül az utolsó percben beessek az ajtón.
2019. aug. 22. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Ja, mert mikor az óvónő fésüli, nem kell rohannia munkába, hisz már ott van.


Nálunk nem ilyenek, egy gyereken sincs trikó, szerintem az egy elavult és borzasztó ruhadarab, én utáltam, nem is adok az enyémre.


Nálunk mindenki melegebben jön reggel és megmondja a gyereknek, hogy a rövidnadrágot vegye fel az udvarra akkor is, ha leggingsben jött reggel, hisz délben mindig melegebb van.


A haj kérdés meg.. Szerintem a kiengedett hajjal sincs semmi gond. Van, aki összecopfozza, de nálunk vannak kiengedett félhosszú hajú lányok is.


Van hajpánt, én azt adok a gyerekre néha, vagy oldalt két csattal hátra csatolom, hogy ne lógjon a szemébe, de nem elvárás a copf nálunk(nem is fésülik meg őket, néha a kedvenc csendes kislányt, de mást nem, gondolom a kislány igényli)


Nagyon undorító az óvónő stílusa, valamiért kinézhetett téged.


Ne csinálj úgy, mintha érne valamit a tanácsa.


Kellene rá trikó-szerintem nem kell


Rövidnadrágban kellett volna hozni- most ez van


Egyébként van, hogy okkal teszik. A csoportban van egy kisfiú, akinek télen sísapkát ad az anyja, az óvónők folyamatosan panaszkodnak egymásnak, hogy a gyerek tiszta izzadt, ránéztem és a haja csupa víz volt szerencsétlennek, úgy beleizzadt, a feje meg vörös.


Csak az van neki, inkább szólnának normálisan az anyjának, hogy a gyereke úszik az izzadságban, szerezzen másfajta sapkát, de egész télen abban volt a gyerek.


Szóval még azt csinálnám, hogy rákérdeznék, "Miért, panaszkodott a Jucika, hogy melege van? Nekem nem mondta eddig, mindjárt meg is kérdezem"


Amúgy egyik nap este olyan hűvös volt, hogy a nagyszüleim bekapcsolták a fűtést, mert dunyha(ők azzal alszanak) alatt fáztak..Szerintem reális a hosszú leggings nyáron is néha.

2019. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a gyerek játék közben folyton a haját piszkálja, mert zavarja, és ezért gumizza be neki az óvónő? Esetleg szétcsúszik neki, miután pl. a földön feküdt?
2019. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!