Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy oldjátok ti ezt meg?

Hogy oldjátok ti ezt meg?

Figyelt kérdés
Kisfiam áprilisban lesz 3 éves. Lejár a gyes is, tehát vissza kellene mennem dolgozni,ami a halmozott szabival kitolható max júniusig. Utána hogy lehet ezt megoldani?
2019. nov. 12. 06:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Mit?
2019. nov. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Mit? Otthon akarsz maradni?

Add be oviba. Neki amúgy is kell már a társaság.

2019. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom azt, hogy a gyes áprilisig jár, szabija júniusig tart, az ovi meg csak szeptemberben veszi be a gyereket.
2019. nov. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Úgy lehet megoldani, hogy januárban beadod bölcsibe és visszamész dolgozni. A bölcsiben maradhat szeptemberig.
2019. nov. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk ilyen esetben bölcsibe veszik fel a 3 éveseket, és szeptembertől kezdhetik az ovit. Azt javaslom, kérdezz utána, nálatok hogy működik.
2019. nov. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én első körben az oviban érdeklődnék. Nálunk volt olyan gyerek, aki januárban kezdte az ovit, talán még március is volt (ebben nem vagyok biztos), de azért májusban mondjuk már nem vesznek fel új gyereket, mert mire beszokna, kezdődik a nyári szünet és az összevont csoportok.

A mi ovinkban 3 éves kor betöltése előtt is vesznek fel gyereket, amennyiben szobatiszta (min. 2,5 éves legyen).

Hangsúlyozom, ez a mi ovinkra igaz, de én a helyedben bemennék a vezetőhöz, és első körben ott érdeklődnék a lehetőségekről.

2019. nov. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Tavasztól járjon oviba.

Nem vagyok jogász, de szerintem törvényellenes, ha 3 évet betöltött gyereket nem vesznek föl, csak azért, mert pont nem szeptember van. Rokonságomban is természetes volt, hogy mindenki év közben kezdte az ovit, semmi gond nem volt ebből.

Lehetőleg kerülném a bölcsit, mert akkor fél év után újra be kell szoktatni. Senkinek se jó az.

Természetesen a legjobb, ha van egy nagymama (vagy más megfelelő személy, akár pénzért), aki nyáron elvan a gyerekkel. Akkor tényleg elég szeptemberben óvodába adni.

2019. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem törvényellenes, mert csak az óvoda köteles gyermekeket kell felvenniük. A kérdező kisfia szeptember 1-től lesz az.
2019. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Az ovitól függ. ha van hely, felveheti. de nekem már a szeptemberi gyerekemet sem vették fel, csak következő évtől, mert nem töltötte be aug.31-ig a 3. évét.

a bölcsibe meg évközben nincs beiratkozás és 1-2 éves a várólista (legalábbis itt nálunk)

2019. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Már januárban kezd el szoktatni ha lehetséges. Az oviban érdeklődj.
2019. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!