Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Főként irodai munkarendben...

Főként irodai munkarendben dolgozók, de más is! Hogy oldjátok meg az ovit?

Figyelt kérdés

Én is meg a férjem is 8-16.30 dolgozunk a fővárosban. Onnan 30 km-re lakunk.

Durván 1 óra oda 1 vissza az út. Nincs ennyi, de nem sokkal kevesebb.

Szóval legkésőbb 7kor menni kell és fél 6 mire hazaérünk.

Az egyik ovi 6-17ig van nyitva a másik 6-18ig.

Jövőre megy a fiam oviba.

Ti hogy oldottátok meg hogy tudjátok hozni vinni a gyereket? Lehet én vagyok béna de én ettől rettegek.


2019. jún. 21. 12:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

ha 6-18-ig van nyitva az ovi, akkor nincs gond.


Nálunk 7-17 között volt ovi óvónővel, de előtte és utána 1 órával dadussal már biztosítottak felügyeletet a gyerekeknek.

2019. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
A munkahely közelében is lehet jelentkezni oviba, az nem opció?
2019. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%
Munkahelytől függően nincs-e lehetőségetek hamarabb menni és hamarabb jönni?Ezen kívül egy helyen is dolgoztok?
2019. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

A 6-18-ig nyitva tartó ovi akkor nektek pont jó megoldás.

Nálunk az volt, hogy 7-re jártunk és szerencsére az ovi már fél 7-től nyitva tartott, bár foglalkozás nem volt, de dadus és egy óvónő már volt ott, aki felügyelte a gyerekeket. Korán kellett kelni és rajtunk kívül csak egy-két ilyen korán érkező gyerek volt, sajnáltam is őket, cserébe délután időben tudtunk értük menni, tehát 9 óránál többet nem töltöttek ott.

Én azonban elgondolkodnék, hogy a közel 12 óra nem sok-e már a gyereknek, amit az oviban tölt minden nap. Bár a gyerekek mindent kibírnak, az nekik a természetes, amit a szüleik létrehoznak számukra, és biztos nem lesz semmi bajuk attól, ha ennyit az oviban töltenek, csak azért mégis rengeteg idő, és én sajnálnám őket. Így is gyakran a szívem szakadt meg értük, hogy ilyen korán kell vinnem őket.

Munkahelyen nem tudsz átmenetileg 6 órást vállalni? Nem tudsz az ovi közelében a lakóhelyetekhez közelebb munkát keresni? Nem tudsz a munkahely közelében ovit keresni? Tudom, ezek hatalmas döntések, de még van időd ezen gondolkodni.

2019. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%
Meg kellene próbálni a munkahelyhez legközelebb eső ovit választani, beiratkozáskor lehet hivatkozni erre a problémára, és tudtommal sok helyen figyelembe veszik, nem csak a körzetes oviba lehet íratni a gyerkőcök, szerencsére.
2019. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%
Ez az ideális munkarend ne viccelj! Mit nem adnék azért ha ilyet találnék!
2019. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem dolgozunk egy helyen.

Az a baj én pl a reptéren dolgozok, nem nagyon vannak óvodák.

A férjem meg a belvárosban, kín lenne oda behurcolni a gyerkőcöt mindkettőjüknek..

A munkaidőn lehet én fogok variálni.

Pl 7-től 15.30 és akkor reggel a férjem vinné 6.50 körül én meg 16.30ra legkésőbb itthon lennék.

Valami ilyesmit tervezek én is.

2019. jún. 21. 13:04
 8/33 anonim ***** válasza:
34%

Nyitástól zárásig durván sok lenne egy kisgyereknek! Gondold el, neki ott meg kell felelni, szabályokat betartani, nagyon megviselné, amikor látná, hogy mindenki később jön és korábban megy, mint ő. Ügyeletből ügyeletbe menne minden nap.

Részmunkaidő, illetve eltérő munkarend a megoldás. Mi is irodában dolgozunk, 3 gyerekünk van. A férjem 6-14-ig van, így már 3 után tud a gyerekekért menni, én pedig 9-15 óráig vagyok 6 órában, reggel 8-ig beadom a gyerekeket bölcsibe, oviba, suliba és beérek 9-ig, 3-kor pedig eltudok jönni, ha a férjem csúszna is, én 4-kor akkor is össze tudom szedni a gyerekeket. Így a legjobb mindenkinek.

2019. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

#1 vagyok. Én irodában, férjem építőiparban.

bölcsis is volt a gyerekem, már iskolás. Amióta közösségbe jár, mindig az első érkezők között van és mindig az utolsó távozók egyike.

Ügyeletbe érkezik, ügyeletből hozom el.

Engem sokkal jobban megvisel, mint őt. Ezt tartja normálisnak.


Amúgy meg délután akkor lehet a legjobbat játszani, amikor már csak pár gyerek van, Olyankor olyan dolgokat is megenged az óvónéni/dadusnéni (később a tanítónéni), amit amúgy a csoportban sok gyerekkel nem.

2019. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Az a baj mind a kettőnk imádja a munkahelyét. Anyagilag, légkörileg, mindenhogy. Szóval feladni nem szívesen tenné egyikőnk sem. Most olyan munkahelyünk van, ahova szívesen megyünk. Sose volt előtte egyikőnknek sem ilyen.

Inkább majd a munkaidőn próbálok variálni.

2019. jún. 21. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!