Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Becézés. Titeket zavarna?

Becézés. Titeket zavarna?

Figyelt kérdés

4 egyforma nevű gyerek jár az oviba. Hanna, Hancsa, Hanni(ka), Sziszi (Szita vezetéknévből).

Titeket nem zavarna, hogy ráaggatnak egy becenevet a gyerekedre? Tudom, hogy ha a gyereket nem zavarja, akkor nem kell ezzel foglalkozni. De nem egy-egy ember szólítja így, habem 30+ fő. És később mondjuk suliban (biztos lesznek ott ovis csoportból is) már nem biztos, hogy tetszeni fog neki, de ugye megszokja mindenki és nehéz valtoztatni.



2019. nov. 23. 10:14
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

#7 kicsit ellentmondásos amit írtál. Agyvérzés kerülgetne, de ha a gyereknek jó....

Na én is erre gondoltam. Engem is agyvérzés kerülgetne egy béna becenév miatt, de mint írtam, ha a gyereknek tetszik...


Valaki írta, hogy a személyisége része lett. Na ez az. Nem a saját neve, hanem annak egy (szerintem béna) becézése lehet az. Nem a válaszolónak szól, hanem általánosságban. Pl. Hancsa nekem nagyon bántja a fülemet.

2019. nov. 23. 12:09
 12/32 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a Benett sok, és nem becézik őket hanem vezetéknévvel együtt mondják a nevét
2019. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nusi, Nuska, Hancsi, Hanó...

Uuuh... 😊

Mondjuk én eleve nem szeretem a becézést, lehet azért hat ennyire idegesítőnek.


Az én gyerekem neve nem tucat és nehezen becézgető, vagyis megoldható, mint minden névnél, de nem kézenfekvő a becézése.

2019. nov. 23. 12:14
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

Kerdezo!


Olvasni nem tudsz, vagy értelmezni? Az agyvérzés attól kerülgetne, ha az óvónő teljes neven szólítaná a gyerekeket. Nem a katonaságnál vannak, nem is a börtönben.

A becenév pedig kedveskedés, nem értem miért kötsz bele. De ha nem tetszik, mert neked nem tetszik, a gyereket meg ki nem kakkantja le,ugye, akkor szólsz az óvónőnek, higy i -némtól a te gyerekedet légyen szíves Totkomlosfalusi- Szentiványi Hannának szólítani, mert az a neve és téged zavar, hiyg becézi. Ennyi.

2019. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki manapság Annának, Hannának, Zoénak nevezi a lányát, számolt ezzel. Az én gyerekemet nem becézgetik, nem véletlenül.
2019. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

15!


Az én nevem anno igen ritka volt, mégis kb mindenki becézett. Nem a gyakroisagon múlik, hogy becéznek e valamiit, vagy sem. Nyilván ha nem egyedül van adott névvel, akkor nem a leggyakrabban használt becézést fogják alkalmazni.

2019. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk teljes nevén szólítják az oviban azt, akiből "több van", és így az ovistársak is. És jellemzően nem is annyira gyakori nevűek, pl. Fülöp meg Liza.
2019. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
32%

16: téged se az eszedért szeretnek.


Egy szóval nem írtam, hogy csak a gyakori neveket becézik. Azt írtam, hogy mivel egy ovis csoportban van belőle 4, ezért ezeket muszáj becézni.

2019. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%

18!


Téged Nyusziful miert szeretnek? Segítek, nem azért, mert arrogáns bunkó vagy, aki a saját irományát sem kepes értelmezi. Segítek, jó?


"Ha valaki manapság Annának, Hannának, Zoénak nevezi a lányát, számolt ezzel."- Jelentése épeszű emberek számára: ezek gyakori nevek, becézni kell őket, mert sok van belőlük. "Az én gyerekemet nem becézgetik, nem véletlenül." -jelentese: a gyerekem neve ritka, nem becézik. A firkálmányod összefoglalása; gyakori nevű gyereket becézik, a ritka nevűt nem. Erre volt a válaszom. Ha nem érted, amit írsz, ne köss bele másba.

2019. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#14 olvasni és értelmezni is tudok.


"Olvasni nem tudsz, vagy értelmezni? Az agyvérzés attól kerülgetne, ha az óvónő teljes neven szólítaná a gyerekeket. "


Téged azért, engem meg másért. Ezért miért kell háborogni?

Ketten is írták, hogy inkább teljes nevén szólítják a gyereket. Gondolom nem véletlenül.

2019. nov. 23. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!