Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Becézés. Titeket zavarna?

Becézés. Titeket zavarna?

Figyelt kérdés

4 egyforma nevű gyerek jár az oviba. Hanna, Hancsa, Hanni(ka), Sziszi (Szita vezetéknévből).

Titeket nem zavarna, hogy ráaggatnak egy becenevet a gyerekedre? Tudom, hogy ha a gyereket nem zavarja, akkor nem kell ezzel foglalkozni. De nem egy-egy ember szólítja így, habem 30+ fő. És később mondjuk suliban (biztos lesznek ott ovis csoportból is) már nem biztos, hogy tetszeni fog neki, de ugye megszokja mindenki és nehéz valtoztatni.



2019. nov. 23. 10:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszelj az ovonovel, hogy te azt akarod, a teljes neven szólítsa a gyerekedet. Nem olyan bonyolult ez
2019. nov. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem, mi a probléma. Kicsit helikopter szülőség nekem.

Azért mert Te nem szereted a beceneveket, azért a gyereked se szeresse? Más dolgokkal is ez lesz?

2019. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem az én gyerekem. Az enyémnek nem adja magát, hogy lehessen becézni a nevét.

Egyszerűen csak érdekelt, hogy mások mit gondolnak.

Ha a gyereknek oké, legyen. Ezt is írtam.

Ismeretségi körömben is van, aki felnőttként is Norcinak hívatja magát, amíg a másik csak a Nórát szereti gyerekkora óta. Tiszteletben tartjuk.


De nekem akkor is zavaró lenne, ha általam szépnek vélt nevet választok a gyerekemnek és úgy szólítják már 3 évesen, ahogyan nem tetszik.

2019. nov. 23. 15:50
 24/32 anonim ***** válasza:
95%

Azért azt még hozzátenném, hogy gyerekem csoportjában van Botond - Boci, Ámon - Minu, Áron - Csacsa, Hedvig - Hédi, Dalma - Dalmus


Van, aki becézéssel is kedveskedik attól függetlenül, mennyire ritkák a nevek.

2019. nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nálunk is van Dalma, akit Dalminak becéznek néhányan. De általában Dalma, nem mindig hívják Dalminak.

Nem az tűnik fel, ha néha kedvességből becéznek valakit.

Én is szoktam pöttömnek meg mindenféle becenéven szólítani, de legtöbbször a nevét mondom.

A fent említett Hannák mindig becézve vannak.

2019. nov. 23. 16:59
 26/32 anonim ***** válasza:

Én szeretek becézni, nem szeretem azt se ha az én teljes nevemet mondják. A főnökömön kívül mindenki szép lassan, 1 év alatt megtanulta, hogy nem szeretem az Andreát csak az Andit.

Nem zavarna, ha kedves becenevet adnának a gyerekemnek, addig míg nem sértő.

2019. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Coffelia ***** válasza:
100%
Nem zavarna. Engem is a különböző életkoraimból származó társaságok mashogy hívnak. Mások a becenevek. Az a fontos, hogy a gyereknek tetszik-e, és ha tetszik, akkor sddig hagyja, amíg neki jólesik. Amikor már megunja, az ő dolga és kokpetenciája lesz változtatni is rajta.
2019. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%
Ém nem örülnék, ha a LÁNYOMAT a vezetékneve alapján becéznék (Szita-Sziszi) szerintem fiús a vezetéknevén emlegetni valakit, még ha becézve is van. Utáltam iskolában is, amikor “divat” lett átkiabálni az osztályon, hogy “Hé Kovács gyere ide” meg “Hello Juhász” stb, szerintem bunkó, egy lánynak meg végképp. Nem zavarna, ha becézgetnék a lányomat vagy a fiamat, mi is becézzük, de ne a vezetékneve alapján, akkor inkább hívja az egész nevén.
2019. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna.
2019. nov. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ezeket a neveket önkényesen aggatták rájuk az óvónénik, vagy meg is kérdezték a gyerekeket, hogy kinek milyen becenév tetszik?

Mert az, hogy “Ő Juli, ő Lia, így te már csak Julcsika lehetsz” elég borzasztó, mert nincs beleszólása, nincs joga azt mondani, hogy gyűlöli azt a nevet, egyáltalán nem ilyen a karaktere, mint amilyen nevet ráerőltetnek.

Én pl. Júlia vagyok, és a falnak mentem volna, ha bárki önkényesen Julcsizni kezdett volna, gyűlölöm ezt a becézést, szerintem rettenetesen lekezelő a “-csi” végződés, pláne, ha még egy kicsinyítőképző is követi, - na, az a “halál”. 😡😂

Van olyan ismerősöm, akit Annának hívnak. Az általános iskolai évei alatt végig Pannizták, majd gimiben már Annaként mutatkozott be.

2019. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!