Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő mondhat olyat, hogy...

Az óvónő mondhat olyat, hogy a fiamra ráférne a testnevelés foglalkozás?

Figyelt kérdés
Későn szoktunk beérni az óvodába, olyan 9 körül, ezért a tesiről lemarad. Túlsúlyos a gyerekem és azt mondta, hogy ráférne a gyerekemre a testnevelés foglalkozás. Teljesen fel vagyok háborodva! Jogosan mondta ezt?
2019. dec. 3. 22:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk szóltak, hogy aki eddig 9re járt be, vigye a gyerekét korábban, mert rájuk fér a több szabad játék(utána nyugisabbak a kötelező foglalkozáson).


Én nem vettem zokon, egy picikét rosszul esett, de gyorsan túlléptem rajta, mert tudom, hogy a gyerekem reggelente itthon is játszik szabadon, nem csinálok semmit rosszul, csak kipróbálnák milyen lenne, ha bent játszana egy órát.


Túlsúlyos gyereked nem a heti 1 óra tesitől fog lefogyni, biztos tudják, hogy te is teszel érte, hogy picit energikusabb legyen, csak ki akarnak próbálni valami mást, hátha működik.

2019. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan, hogy is mondhatott ilyet. Ültesd le a gyereked a tévé elé és adj neki még nasit. Hátha majd jön egy kis cukorbetegség, magas vérnyomás miegymás..

Némely szülőt nem értem, nem az lenne a cél, hogy a gyerek egészséges legyen??

Van aki elviszi már oviban úszni, mert kis kövérke, de jót akar a gyereknek. Hát ezek szerint ez nem te vagy.

2019. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%

Igen jogos.

Szerintem az a felháborító, h túlsúlyos a gyereked és ennek ellenére nem igyekszel h legalabb tesire beérjen és mozogjon egy kicsit.

Az igazság néha fáj...

2019. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
64%

Olyan fura, hogy valahová lehet későn menni... Nálunk 8:30kor zárva az ajtó, nem lehet bemenni. De mondják, hogy jó lenne ha 8ra mindenki beérne attól függetlenül, mert 8:30 után hozzák a reggelit.


Eddig jártak tornázni máshová (felújítás miatti helyhiány), így 8ra "kötelező" volt mindenkinek beérni. Plusz úszás napokon is. Ezt úgy értsd, hogy nem 8kor esünk be az ajtón, hanem 8ra a csoportban van a gyerek. Nem halt bele se ő se én, hogy korábban menjünk. Nem túlsúlyos, de nem is vékony. Olyan egyhelyben ellévő gyerekem van. (nem kütyü, csak jól eljatszik egy helyben is). En viszont dagi vagyok. Nem bírok fogyni, most jön az orvosi segítség nekem, és tudom hogy milyen rossz túlsúllyal. Ezért "mindent" elkövetek, hogy ő ne legyen ilyen. Ergo, nincs nasi egész nap, mondanám hogy nem minden nap eszik, de ez kb most "lehetetlen". De viszem délután is a friss levegőre. Tudom, hogy nem szeret úszni járni, ha akarnám igazolhatnám neki, de nem akarom hogy azt tanulja meg, hogy minden alól kivonhatja magát amit nem szeret! Ezért igenis örülök, hogy tornázni jár, meg úszni. Nekik nem olyan a torna mint nekünk pl gimiben. Játékos feladatok vannak, jókat nevetnek. Ügyesednek,erősödnek, megtanulnak sok mozgásformát ami jól jön suliban tanulásnál. Ha túlsúlyos lenne akkor meg még extra mozgásra is beírnám, nem hogy még arra se vinném ami elérhető...

2019. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
74%

24-es, pontosan ilyen a jó szülő, mint te. Arra tanítod a gyereked amire kell és vigyázol az egészségére!

Nekem van dundu anyuka ismerősöm, egyértelműen náluk genetika, de mindent elkövettek, hogy a gyereke is olyan lesz. Dundi szép szó, bocsánat, anyukát könyebb átugrani, mint megkerülni.

Már azzal dicsekedtek, hogy milyen vagány a gyerek 3 évesen betol 2 zacskó csipszet meg a kólát hogy issza. Úgy etették, hogy hányingerem volt. Egy időben összejártunk. Amikor kezdett panaszkodni, hogy asztma, meg vmi nem jó a gyerek szívével , akkor én leléptem tőlük. A gyerek nem tanult meg majd csak sulira biciklizni, mert nehogymár mozogjon!Minden tesi alól felmentés, mert már a vérnyomással is gond volt. 8 évesen a kislány 57 kiló volt. Most nem tudom, néha messziről látom, hatalmas a lány és valószínű, hogy nem is egészséges. Én már nem vagyok kíváncsi rájuk. Ők minket kinevettek, mert a gyerek sok gyümölcsöt eszik, hogy kecskék vagyunk. egyáltalán nem, ő szereti ennyi. Én pl alig eszek ilyesmit, inkább sajnos egészségtelenül élek :( De a gyerekemre nagyon figyelek!

Szóval van ilyen is

2019. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
18%

#25 ha a szülő is úgy eszik, mint ahogy írtad, hogy a gyereke (2 zacsi chips, cola), akkor az nem genetika.


Attól még egy fogpiszkáló is elhízna, ha évekig minden nap enné. 😂


Szerintem nem csak a ducibb gyerekeknek kell mozogniuk. Mindegyiknek szűksége van rá, súlytól függetlenül. Elsősorban az izomzat erősítése a mozgás lényege, nem a fogyás, főleg ilyen piciknél.

2019. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
69%

#26 vagyok.

Nem beszélve az egyensúly és egyébb koordináció fejlesztésről.

2019. dec. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
65%

Ez most jól esett, mert egyébként állandó lelkifurdalásban élek, hogy nagyon rossz anya vagyok. :D


Igen, szereti a gyümölcsöket, bár nem hazudok a nasit is. De nem hibáztatom érte, ki nem szereti 🤷‍♀️.


De tényleg még most is azon gondolkodtam hogy beirassam egy plusz foglalkozásra(mozgas) ..amiket eddig írtam az nem plusz, az a 4 órás kötelező ovis idő alatt van, csak mondja a fiam, hogy jatszani szeretne az oviban, ezért most hagyom. De jövőre szerintem beiratom. Érezze azt is, hogy milyen amikor plusz dolgot csinál, de nem mindenki a csoportból. Ez inkább ha úgy veszem ráhangolódás az életre. Nem mindenki csinálja ugyanazokat a dolgokat. Próbálom ilyen szemszögből is nézni az ovit, hogy ne csak ami kényelmes neki, hanem néha kitérjen a komfortzónájából.

2019. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
61%

Hát én csokin nőttem fel, mégis 49 kiló vagyok :) Náluk egyik sem lenne ennyi, ha füvet legelnének sem. De ennyire ignorálni a mozgást és tömni az brutál.

Egyértelműen a mozgás híve vagyok. Nagyfiam 4,5 éves kora óta úszik, kisfaim 5,5 kora óta, de előtte eljártunk sokat ovifocira. A legkisebb pedig fejlesztő, tsmt torna, ovitorna, meg itthon is "edz" a nagyokkal, utánozza amit csinálnak. Nálunk beépült a sport a hétköznapokba, fontos. Minden oldalról fontos, a nagyoknak a sport levezeti a sulis stresszt és sokkal jobban fog az agyuk. Kicsiknek pedig ugyanúgy fontos.

2019. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon kamuszagú nekem a kérdés. De az én egyik fiam is sajnos túlsúlyos, pedig sokat jár sportolni és igyekszem diétáztatni (előre örülök az ünnepeknek:)) és még orvosnál is voltunk többször emiatt. (A másik fiam meg vékony, pedig ő nem is sportol annyit és sokkal édesszájúbb.) És mégsem vagyok felháborodva, ha ezt más is észreveszi, hiszen látszik. Óvónő, védőnő, doki szerintem jót akarnak, amikor szólnak érte.
2019. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!