Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő mondhat olyat, hogy...

Az óvónő mondhat olyat, hogy a fiamra ráférne a testnevelés foglalkozás?

Figyelt kérdés
Későn szoktunk beérni az óvodába, olyan 9 körül, ezért a tesiről lemarad. Túlsúlyos a gyerekem és azt mondta, hogy ráférne a gyerekemre a testnevelés foglalkozás. Teljesen fel vagyok háborodva! Jogosan mondta ezt?
2019. dec. 3. 22:49
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
53%

28-as, teljesen jó. Így nem lesz egy kétségbeesett, elveszett gyerek a világban. Mert az élet kemény, kicsit szokni kell a maguk szintjén. Az ovi utáni sportot akkor javaslom csak ha ő is akarja. Nálunk a nagy nagyon hiper volt. Nem tudtuk lekötni az energiáit. 4,5 évesen vittem le az usziba. Előtte kipróbáltunk ezt+azt, de nem jött be neki a tömeg. Pl a foci. szereti rugni a labdát, de túl jámbor. Szóval elkezdte az úszást, tetszett neki. Majd jött egy időszak, hogy kénye kedve szerint akart menni. Ez olyan fél évre rá. Akkor megértettem vele, hogy nem. Ha valamit elkezdünk, azt csináljuk. Volt hogy "kihúztam" a házból, de pontosan tudtam, hogy ha vízbe megy akkor meg nem akar kijönni. Na ez egy kemény rész volt, hogy mikor teszek jót. Arról nem is beszélve, ha nem mozogja ki magát, akkor vége, ránkdől a ház is úgy ugrál bent.

Úgyhogy átvészeltük ezt az időszakot, amikor ő akart dönteni, hogy most van kedvem, most nincs kedvem. Jelenleg 13 éves. Amióta suli van, minden egyes délután az uszodában van! Egy napot sem hagy ki. Betegen is megy, kivéve ha lázas. De ez szerencse évente egyszer van kb. A suliba jelezték, mennyire látszik a sport, hisz tud veszíteni, jól kezeli a kudarcot, de nagyon empatikus, fegyelmezett, erős feladattudata van. Tehát nekunk a sport hihetetlen sokat adott (ugye ő versenyszerűen csinálja elsős kora óta), de pl az öccse nem ennyire terhelhető, ő is imád úszni, de neki csak heti 3. ennyit látok jónak nála. De nem is versenyzik. Őmás típus, neki a mozgás és ami pluszt ad a sport , amiatt csinálja.

Gyerekfuggő az egész, de az biztos, hogy akik sportolnak, vagy így vagy úgy, de megvan a rendszeresség, azok mind máshogy állnak az élet dolgaihoz. Most mondok egy példát, az osztály nagy része meg a szülők is szoktak panaszkodni a tanulnivaló maitt...pedig nekik ott az egész délután. Gyerekeim 7-reérnek haza, simán megcsinálják panasz nélkül..tehát ha már ezt elértük, már megérte a befektetett munka. Hisz majd a munka világában sem mindegy a hozzáállás. :)

2019. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%

Azon is elgondolkoztam h jövőre beiratom mindenre, és ami nem tetszik az a foglalkozás kipereg max. :D


Még nem tudom hogy lesz. Ez az év még "laza". Jövőre megy majd plusz foglalkozásra, de igazából ez is beépül az oviba majd, mert most eltudom hozni időben(ertsd kb fel4) jövőre ha tovább dolgozom akkor tovább lesz oviban.. Értsd kb 4 óra.. És a foglalkozások is kb eddig tartanak. A gyerekem iszonyat visszahúzódó. Sose lesz egy versengő típus. De szeretném ha kihoznám a személyisége ellenére a "maximumot" belőle, hogy később ne szorongjon. És közbe én meg küzdök azzal, hogy mégis mivel teszek neki jót :D

2019. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
58%
Miért vagy felháborodva, hogyha elhízott a gyerek?Igen jogosan mondta.Gondolom nem szeretnéd ha cukorbeteg lenne vagy magasvérnyomás problémája adódna.
2019. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
69%
Amugy a nem tulsulyos gyerekekre is rafer a testmozgas. Azok azizmok amiket gyerekkorban epitonk felnottkentis konnyebben visszahivhatoak. Ha meg az ovis (?) Gyereked tulsulyos az reg baj...
2019. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
10%

Én ezen nem sértődnék meg, főleg ha magad is úgy látod, hogy kicsit duci a gyerek.

Szerintem élvezné is. Az én lányom elég lusti, de az ovis tornát annyira élvezte, hogy heti egyszer délutáni külön tornára is vissza kellett vinni (ebéd után hazajövős volt). Ez annyira játékos torna, hogy a gyerekek általában élvezni szokták.

2019. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%
Jártok már tornára?
2020. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!