Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok biztosítanak felügyele...

Nálatok biztosítanak felügyeletet a szülői alatt?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos nem. Szinte az összes szülő, akitől azt hallottam reggel, hogy nem tud jönni, azzal indokolta, hogy nem tudja hova tenni a gyereket... most én is így jártam, nekem tanfolyamra kell mennem, gondoltam majd a férjem elmegy, ami nem is lenne gond, csak épp a gyereket nem tudom felakasztani a szögre... :/ Utána meg megy a puffogás, hogy megint nem mentek a szülők...

Nem azt mondom, hogy minden csoportban legyen valaki aki vigyáz a gyerekekre, de 1-2 dadust miért nem lehet megkérni arra az 1-1,5 órára, akár a tornateremben, hogy felügyeljenek azokra, akiket nem tudnak máshová tenni? Évente 2 szülői van, miért nem lehet megoldani?


2020. jan. 13. 21:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk én alapnak tartom, hogy az én gyerekem felügyeletét nekem kell megoldani.

Néhány lehetőség:

-apuka (nálatok ez most nyilván nem játszik)

- nagyszülők

-keresztszülők, nagynénik, egyéb rokon

-anyuka egyik barátnője

-szomszéd néni

-babysitter

-vagy megkérni azt a szülőt, akinek sikerült megoldani a felügyeletet, hogy esetleg vigyázzanak a te gyerekedre is


Szóval nem az ovira kell várni, hogy megoldja helyetted, hanem elgondolkodni a megoldásokon.

2020. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó az a típus, aki nem bírja elképzelni, hogy vannak családok, ahol anya és apa old meg mindent és nincs más segítség.


Kerdező, nem mentek el, majd egy szülőnek szólj, hogy írja meg/mondja el mi volt.

Nálunk sem volt az oviban. Sőt szerintem a suliban sincs a teljes időre, de mivel nem maradna a gyerek ügyeletben nem is próbáltuk. Így egy szülői nálunk is mindig két emberes mutatvány. A legjobb, amikor 4kor kezdődik, haza se tudom vinni előtte a gyereket, így egyből ketten megyünk a sulihoz is.

2020. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
Valóban nem tudom elképzelni, hogy ne lenne valakinek se szomszédja, se barátja. De még az ovis szülők közül sincs jóban senkivel és pont egyetlen bébiszitter sem ér rá a halom hirdetőből.
2020. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ilyen gyerekek rendszerint bent voltak a szülőin a csoportszobában és eljátszottak, színezgettek magukban. De volt, aki beletelepedett anyu ölébe és ot pusmogtak végig. Senkit nem zavart, max az érintett szülőt.
2020. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

Mnaaa, hát akkor nézzük!


Néhány lehetőség:


-apuka (nálatok ez most nyilván nem játszik) - Talált, süllyedt!


- nagyszülők - Melyiket hívjam? Amelyik 600+ km-re lakik vagy aki 56 évesen még aktív dolgozó?


-keresztszülők, nagynénik, egyéb rokon - Keresztszülők is 600+ km-re laknak, egy db nagybácsi van, én egyke vagyok, de nagybácsi is dolgozik és szintén messze lakik, nincs egyéb rokon.


-anyuka egyik barátnője - Melyikre bízzam, a szinglire, aki még egy szobanövényt se tud 3 napnál tovább életben tartani vagy a 4 gyerekesre, koloncnak a nyakába?


-szomszéd néni - 88 éves. A fiatalok dolgoznak.


-babysitter - Egy félórára honnan szedjek egyet elő? Mivel nem rendszeres alkalmakról van szó, csak egyszeriről, ezért nem igazán tolonganak, kevéske pénz ez. Egy vagyont meg nem fogok kifizetni azért, hogy megtudjam, mennyi a csoportpénz és mikor lesz a kirándulás az állatkertbe. Egyébként sem bízom szívesen idegenekre a gyerekem, ha bármi történik, nem ő lesz a felelős érte, hanem én, aki egy totál ismeretlenre hagyta a gyerekét!


-vagy megkérni azt a szülőt, akinek sikerült megoldani a felügyeletet, hogy esetleg vigyázzanak a te gyerekedre is - Sok szülő nem is köszön, most kezdtük az ovit, nem vagyunk senkivel egyelőre olyan viszonyban.


Nem, nincsen más megoldás! ;)

2020. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk fél órára szerintem a szingli is elbír vele, meg a négy gyerekes is. Legalább a gyerekek eljátszanak együtt. De gondolom a dolgozó családtagok közül is akad, akit egy órával előbb elengednek évi egy alkalommal. Azért nem hetente van szülői értekezlet.

De amúgy, ha nem tudsz menni, akkor nem tudsz. Valakitől elkéred az infókat (ismerkedésnek is jó).

2020. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
42%
Évente 2-szer nem hiszem el, hogy a szülők nem tudják megoldani. Ráadásul augusztus végén tudni lehet, a szülőik időpontját.
2020. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hétfőn volt a szülői, előtte lévő pénteken szóltak, hogy hétfőn du. 5-től szülői.
2020. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
47%
Amelyik szülőnek fontos, hogy ott legyen, az megoldja. Minden más kifogás.
2020. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%
Én óvónő vagyok, nálunk augusztusban megvannak a szülői időpontok, az értekezletek időpontjai, az ünnepek, nevelés nélküli munkanapok stb. Ezeket az első szülőin kommunikáljuk a szülőkkel és a faliújságon is kint van. Ha valaki el szeretne jönni, meg tudja oldani.
2020. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!