Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok biztosítanak felügyele...

Nálatok biztosítanak felügyeletet a szülői alatt?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos nem. Szinte az összes szülő, akitől azt hallottam reggel, hogy nem tud jönni, azzal indokolta, hogy nem tudja hova tenni a gyereket... most én is így jártam, nekem tanfolyamra kell mennem, gondoltam majd a férjem elmegy, ami nem is lenne gond, csak épp a gyereket nem tudom felakasztani a szögre... :/ Utána meg megy a puffogás, hogy megint nem mentek a szülők...

Nem azt mondom, hogy minden csoportban legyen valaki aki vigyáz a gyerekekre, de 1-2 dadust miért nem lehet megkérni arra az 1-1,5 órára, akár a tornateremben, hogy felügyeljenek azokra, akiket nem tudnak máshová tenni? Évente 2 szülői van, miért nem lehet megoldani?


2020. jan. 13. 21:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk oviban és suliban is mindig pár nappal szóltak szülői előtt, és nem tudjuk mással megoldani sajnos. Nagyszülő és rokon nincs a közelben, a szomszédokkal sem vagyunk olyan viszonyban, hogy ekkora szívességet kérnék bármelyiktől. Barátnőim vidéken élnek és mindegyiknek van gyereke, nem tudnak csak úgy ugrani és amúgy még tőlem se kért soha ilyen segítséget egyik sem. Mondjuk a szomszédok se.

Idegent bébiszitternek, eddig se fizettünk/hívtunk és nem is fogunk.

Így ketten oldjuk meg az apjával, általában sikerül.

2020. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Anyám nem tudna rá vigyázni, mert nem arra való! Eddig 2 alkalommal kellett volna vigyáznia rá félórát, de egyszer felhívott, hogy azonnal menjek haza, mert hisztizik a gyerek, második alkalommal elindultak sétálni, de pont arra ment a szomszédasszonyom és lepasszolta neki, mert neki hirtelen ,,dolga akadt". Ilyenre rá lehet bízni szerinted?


Meg már nem az a világ van, mint régen, hogy ott volt egymáson 6 generáció, meg 4 szomszéd és azonnal hatan ugrottak, ha vigyázni kellett valamelyik gyerekre!

Ha a fiatalok vidékről beköltöznek nagyobb városba és ugye ott idegen a környezet, nagyon elszigetelődnek, főleg az első években, mert egyszerűen már nem olyan világ van, hogy a barátok, szomszédok, ismerősök felajánlják, hogy ,,hogyne, nyugodtan áthozhatod, mert én vigyázok rá". Pl. panelban némelyik szomszédot azt se tudjuk hogy hívják, nem bandáznak már együtt az emberek, mint régen. Egy idegenre nem fogom rátolni a gyerekem.

Attól nem leszek rossz szülő, mert nem választanak meg szmk-snak. Voltam már szülőin, sok érdemleges dolog nem hangzik el, ami meg fontos infó, az úgyis kikerül a facebook csoportba is, vagy elmondja az óvónéni amikor megyünk délután a gyerekért.

2020. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Egyébként az első szomszédasszony az a szomszédasszony, aki akkor volt szomszédunk, amikor még vidéken laktunk.

A városiak szerintem kiröhögnék és otthagynák.

2020. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

15, köszönöm, tökéletesen leírtad.


19, akkor oldd meg nekem kérlek. Helyzet a következő. fél5kor kezdődik. Nekem fél6ra egy másik városban kell lennem képzésen (nem, nem tudom kihagyni, súlyos tízezreket fizettem érte). A férjem munkája olyan, ha sok a meló, reggel 6ra megy, este 7kor jön. Ha nem végez, nekem kell elmennem 4re a gyerekért, bevinni a munkahelyére, hogy én el tudjak menni. Mindegyikünk családja egy városban lakik, 50km-re. A szomszédnéni 80 és a halál közt, múltkor annyi ereje volt, hogy kopogjon a saját ajtaján a botjával, mert elesett, én hívtam a mentőt meg a rendőrt, hogy be tudjunk menni egyáltalán. Másik szomszéd szintén dolgozik, pékség, reggeltől estig. Nagynéni-nagybácsi szintén az 50km-re lévő faluban, dolgoznak. Mivel nem rég költöztünk, és mi is dolgozunk, barátaink itt még nincsenek, csak a kollegák, de én más városban dolgozom (25km-re), a férjem kollegáinak meg ugyan olyan kiszámíthatatlan a munkaideje, mint neki. A bébiszitter. Na az egy szép műsor. Mivel nincs olyan, aki állandó lenne, így egy egy alkalomra egy vadidegenre bíznám rá a gyerekemet. Na azt köszi nem, akkor inkább kihagyom...

Szóval kedves óvónő, várom az ötleteid...

2020. jan. 15. 19:37
 25/27 anonim ***** válasza:
Én azt írtam, hogyha szeptember elején tudod a szülői időpontokat, akkor hónapok alatt fel tudsz ra készülni, ha akarsz és meg rudod oldani, akár az 50 km-re élő eokonokkal. Azért 50 km az nem olyan hatalmas távolság. Persze, ha hétfőn szólnak, hogy zserdán szülői, akkor ne csodálkozzanak, hogy kevesen vesznek részt.
2020. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nekem nem az idő rövidségével van a probléma. Nem fogok és nem is tudok utaztatni senkit 100km-t egy szülői miatt
2020. jan. 16. 08:21
 27/27 anonim ***** válasza:
58%

Igen, az minimum másfél-két óra hossza utazás. Oviban volt amikor másfél óra volt a szülői, végülis reális -egyáltalán nem- valakitől elvárni, hogy az egész délutánját, estéjét erre áldozza, jöjjön el előbb a rokon is a munkahelyéről és fizessen az utazásért. Autó nélkül meg még több idő és pénz.

Szóval én is annak a pártján vagyok, hogy az intézmény biztosítson lehetőséget, a gyerekek felügyeletére. Egyedülálló szülőknek ez probléma, vagy sose jutnak el egy szülőire se.

2020. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!