Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők! Ha megtaláljátok...

Szülők! Ha megtaláljátok valamelyik közösségi oldalon a gyermeketeket oktató pedagógust mi az, amit megnéztek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt pl a képeit, korábbi posztjait, kedvenc helyeit/ételét/zenéjét/filmjét bármit. Mi az ami kiborítana? Szerintetek mit kéne megosztania egy pedagógusnak?

2020. jan. 20. 22:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
A pedagógus jobban kiborulna ha tudná hogy szkenneled a profilját.
2020. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem túrom át a profilt, annyira nem érdekel a magánélete.

Az borít ki, amikor olyat oszt meg rendszeresen, ami ütközik mindazzal, amit egy pedagógustól elvárok. Konkrét tanár esetében az ezredik "oszd meg és hatalmas szerencs ér" jellegű ostobaság után elgondolkodtam, hogy egy ennyire ostoba nőtől mit tanulnak a gyerekeink?

2020. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én készülök pedagógusi pályára, csak kíváncsi voltam mi a szülők véleménye, mi az ami még tűrhető és mi az ami nem egy szülő számára. A második válaszolóval egyetértek, ezek engem is kiborítanak mindenkinél, nem csak pedagógusnál. De gimisként, ha megtaláltam a tanáromat facebookon akkor megnéztem a profilját, de sose éltem volna vissza vele, csak kíváncsi voltam mi érdekli.
2020. jan. 20. 22:58
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

Én àttúrom, ez is egy szolgáltatás, amit igénybe veszek, ráadásul sokkal fontosabb, mint egy fodrász vagy kozmetikus.


Nekem a nyelvezet árulkodó, ha nem tud helyesen írni, trágár vagy sok szlenget használ az negatív.


Ha iszik/bulizik miniruhában vagy szexisked az negatív.


Ha nyalják falják egymást a párjával negatív.


Ha butaságokat ír(aki utazik az színes egyéniség), vagy coelho idézetekkel van tele.


Ha tibiatyát vagy más humorosnak szánt viccoldalt lájkol/oszt meg.


Ha valamelyik párthoz erősen kötődik. Az nem baj, ha nem bírja a rendszert, csak ne akarjon helyette egy fixet látványosan, rendszerkritikus posztok szívesen látottak.


A legnegatívabb ha bármilyen gyűlölködő posztja/kommentje van, a többi csak kicsit zavar.


Nem az zavar, hogy van magánélete, ő is ember, szex, utálat, még függőség is belefér, amennyiben ehhez nem férhet hozzá a gyerekem, tehát nem nyilvános!


A látott információkból meg nyilván a szimpatikusat választja a szülő, lehet nekem nem jön be a mivránsozás, vagy a coelho, más pedig pont ezért fogja választani.


Mindenki olyanokat osszon meg, amilyen szülőket a táborában akar tudni!

2020. jan. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Dupla profil

1. A iskolanak diakoknak tantestuletnek

2. A maganeletednek.


Az elso tokre jo ha szinte ures csak sulis dolgok vannak rajta

A masik olyan amilyen te vagy 🙂

Nem tartozik masra a szexualis beallitotsagom sem a maganeleti esemenyeim, sem a gondolataim a vilagrol ameddig rendesen es szivbol oktatok...

2020. jan. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Na pont a 4es miatt van dupla profilom 😂


Megvan a vedelmi rendszer h soha ne talajanak ra a ilyen agyatlan emberek. Leven semmi koze a szulonek hozza h en mint maganember mit csinalok a sajat idomben es milyen gondolataim vannak.

Ha en mint tanar ellatom a feladatom igazsagosan ertekelek es amit lehet tudok megteszek a diakokert akkor semmi koze hozza h pl szegecses kabatban lilahajjal orjongok egy punk bulin ... Vagy h szeretem a nyalas cohelo idezeteket. De ahhoz sem h hova megyek nyaralni.

Ne hogy mar ne lehessek onmagam csak azert mert egyes emberek keptelenek lecuppantani magukat a kozossegi mediarol! Es egy fb profil alapjan vinnak le teves kovetkezteteseket...


A maganelet az szent es ne turkaljon benne az akinek koze nincs hozza. Pl a szulo es a tanarikar a munkahely...

2020. jan. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

"Ne hogy mar ne lehessek onmagam csak azert mert egyes emberek keptelenek lecuppantani magukat a kozossegi mediarol! "


Ha neked olyan az fb oldalad, hogy az is látszik, milyet szarsz, akkor ki. is nem tud lecuppanni a közösségi médiáról? 😂


Én azt gondolom, hogy mindenki annyit és úgy osszon meg (zártan vagy nyíltan), amit szeretne hogy lásson róla az egész világ.


Ha nyilvános a profilod, ne legyen ciki, ha a tanítványod vagy annak szülője megtalál.

2020. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez a két profil nem rossz dolog, de úgyis hozzá tudnak valahogyan majd férni az eredetihez.

A Coelho-s idézetek, meg a Szabó Péter-Oravecz Nóra-Életkedv idézetek engem is az őrületbe kergetnek, meg az, ha nem tud helyesen írni az illető. Politizálni nem szoktam, maximum "bereakciózom" a nekem tetsző/nem tetsző posztokat, de megosztani nem szoktam. Tibi atyával nekem pl nincs bajom, attól, hogy valaki követi, vagy megosztja a posztjait nem feltétlenül nézném alkoholistának vagy bárminek.

Nekem az a véleményem amíg azt látom, hogy a gyermekem nem észlel semmit a pedagógus esetleges alkoholizmusán/párti hovatartozásán, addig nem zavar mit oszt meg Facebookon/Intagramon. Az már jobban zavarna, ha szinte teljesen meztelen képeket osztana meg (magáról, vagy bárkiről) és még az interneten is nyáladzanak a párjával.

Köszönöm a válaszokat, szívesen várom a további hozzászólásokat is :)

2020. jan. 21. 08:44
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
De az nem gond, ha hozzáférnek az eredetihez, hiszen azt beállíthatod úgy, hogy csak ismerősöknek legyen elérhető minden rajta. Az én profilom is olyan, hogy idegen kizárólag az épp aktuális profil és háttérképemet láthatja csak és annyi, google találatra a nevemhez tartozó FB profilomnál is csak ennyit mutat. Hovatovább az ismerőseimet konkrétan senki sem látja, pontosabban mindenkinek csak a vele közöseket dobja ki,a teljes listát kizárólag én látom. Ergo lehet csinálni abszolút privát profilt, amihez idegen nem fér hozzá sehogy sem, csak kizárólag valakin keresztül, aki az ismerősöd esetleg, vagy ugye ha jelöl. Ha megteszi, akkor meg simán megüzenheted ilyenkor, hogy kéred a másik, "szakmai" profilodat jelölje,mert ez a privát. Szerintem is praktikus, legalábbis azoknak, akik kvázi viszonylag aktív életet élnek a közösségi médiában, jómagam mivel havi 1-2 alkalommal tévedek csak oda, nem tenném, pedig szakmám, hivatásom alapján lehetne, hisz emberekkel foglalkozom, kérdezték is már többször tőlem. Tehát pedagógusként is lehet ennek értelme, ha szeretnél a munkáddal, iskolai élettel kapcsolatos tartalmakat megosztani, a pályádhoz, az oktatáshoz tartozó fontos kérdésekre, helyzetekre, aktualitásokra reflektálni, a számodra fontos értékek mellett kiállni, néha ezeket kicsit közvetíteni. Ez esetben lehet egy tanári profilod, aztán a többi megmarad a családnak, barátoknak, ha meg Kovácsné, a Pistike anyukája a 8.b-ből ismerősnek jelöl, átirányíthatod udvariasan a "hivatalos" profilodhoz, ha megsértődik, az Ő baja, nem lesz cimborád, barátod az összes szülő, csak azért, mert tanítod a gyerekét. Kell a privát szféra. Biztosan akad olyan szülő, akivel megvan a közös hang és ha nem is lesztek puszipajtások, idővel azért valamivel barátibb lesz a viszony, de szerintem egy szülő ne akarjon jogot formálni arra, hogy behatóan ismerje a magánéletem. Nyilván, ha valaki boldog-boldogtalan jelölését elfogadja és megoszt mindent magáról és az életéről ami a csövön kifér, az utána ne reklamáljon, ha véleményt formálnak ezek miatt róla, de sokkalta egyszerűbb különválasztani, nyilván csak akkor, ha ahogy fentebb is írtam, aktív vagy a közösségi médiában. Volt hasonló tapasztalat, nagyobb fiam osztályfőnöke anno az általánosban, több helyi újságnak, megyei lapnak is publikált, javarészt sport témakörben, de később mást is, az újságírás, sportközvetítések, és a tanári pályája okán rengeteg volt az ismerőse. Neki volt két profilja és mindig elmondta az év elejei osztályfőnöki órán, hogy kéri, ha valaki szeretné ezt, a szakmai profilját jelölje, ne legyen ebből sértődés, de a privát profilja a családnak, barátoknak van. Reméli jó és gyümölcsöző lesz a kapcsolat, de tartsuk tiszteletben egymás privát életét és maradjon szakmai a viszony, lehet ez bensőséges és bizalmi anélkül is, hogy tudnánk mikor hol nyaralt a másik. Teljes mértékben egyetértettem vele. A kisebbik fiam osztályfőnöke csinált egy facebook szülői csoportot az osztálynak, mert kérték a szülők (tudnám, hogy minek, szerintem működött eddig is a kommunikáció,de oké, legyen), annak természetesen tagja vagyok, de nem ismerősöm sem az ofő (akit amúgy szeretek és nagyra becsülök), sem a többi anyuka, apuka. Ezeket érdemes átgondolnod Neked is, szerintem.
2020. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Én mindent :)

Hova járt iskolába, kik a közös ismerőseink (a többi szülőn, iskolán keresztül érintetteken kívül), képeit, családtagjait, mit oszt meg, mit posztol, stb. Szóval mindent, amibe belátást enged.

Nem borít ki semmi, max pl egyes szélsőséges nézetek. De pl pont ezért nézem meg, mert ha azt látom, hogy a posztjai alapján ő egy bizonyos tekintetben húdeelégedett-ember, akkor nem fogok leállni pont neki szidni a kormányt...

2020. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!