Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők! Ha megtaláljátok...

Szülők! Ha megtaláljátok valamelyik közösségi oldalon a gyermeketeket oktató pedagógust mi az, amit megnéztek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt pl a képeit, korábbi posztjait, kedvenc helyeit/ételét/zenéjét/filmjét bármit. Mi az ami kiborítana? Szerintetek mit kéne megosztania egy pedagógusnak?

2020. jan. 20. 22:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Én készülök pedagógusi pályára, csak kíváncsi voltam mi a szülők véleménye, mi az ami még tűrhető és mi az ami nem egy szülő számára."

Szerintem a gyűlölködés, személyeskedés, szélsőségek nem mennek át. Még (meglehetősen erősen, határozottan) ellenzéki érzelmű emberként sem bírom, amikor valaki "fideSS"-ezik... mert erre nem vagyok kíváncsi.

Mint ahopgy azt sem bírom, amikor egy hangzatos főcím ismeretében megoszt valaki valamit anélkül, hogy elolvasná (ilyen pl a tegnap megint előkerült "leszerelik az analóg órákat az iskolákban, mert a gyerekek nem tudják leolvasni róla az időt"-tartalmú cikk. Osztja boldog boldogtalan, szidják a rendszert, a szülőket, a tanárokat, és nem olvassák el, hogy UK-ről van szó benne)

Az "oszdmegésszerencseér"-jellegű dolgok nem zavarnak, mert tudni kell használni a közösségi oldalakat, és itt eleve szűröm ezeket az oldalakat, tehát tőlem oszthatja, ha az én üzenőfalamon nem jön fel... Ha az ő idővonalát pedig megnézem, hát átgörgetek rajta és ennyi.

2020. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

Eleve nem kötelező a szülőkkel ismerősnek lennetek a FB-n. Dolgoztam oviban, nálunk szigorúan tilos volt a szülőkkel egymást bejelölni, képeket lájkolgatni stb, ezt el is mondták a szülőin. Ha valaki ennek ellenére bejelölt, én visszajelöltem, mert nem akartam bunkó lenni, de szerintem teljesen jó szabály volt.

Most a saját gyerekeimnél is azt látom, hogy nem minden tanár haverkodik FB-n a szülőkkel. A fiam ofője nem is jelöl vissza senkit, a lányoménál meg gyanús, hogy dupla profilja van, mert csak sulis dolgokat oszt meg, de ennek örülök, mert nincs közöm a magánéletéhez.

Egyikük tornatanárát viszont ki is követtem, mert először sorban mindenkit bejelölt, utána meg folyamatosan tolta a csücsörítős/bikinis/bulis képeit, meg naponta rak fel száz fotót a gyerekéről, és engem, mint szülőt ez egyáltalán nem érdekel. Nem tesz fel amúgy nagyon nagy hülyeségeket, de olyan mennyiségben osztja meg magáról az infót, ami nekem már sok, és szerintem ez is sokat elmond egy emberről.

2020. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk szerintem alapvető dolog kellene, hogy legyen, hogy az ember tudja kezelni a közösségi oldalakat. Megfelelő távolságot is lehet tartani emberektől, csoportokba osztani őket, 1-1 dolgot csak bizonyos csoportok számára láthatóan megosztani, vagy a megosztásból 1-1 csoportot kihagyni.

Én pl lényegében mindenkit visszajelölök, aki engem jelöl, olyat is, akivel mondjuk egy iskolába jártam, de akkor is max köszöntünk egymásnak és nem láttam már vagy 20 éve. Viszont ő abba a "skatulyába" kerül, mint bki más idegen, tehát mondjuk évente 2 fotót lát belőlem, meg esetleg olyan megosztásokat, ahol vmi programot "népszerűsítek".

És vannak a "közeli ismerősök", akik kapják akár naponta is az új fotókat... hogy ők mit szólnak hozzá? Fene tudja. Ha nem tetszik, hát majd megszűrik.

2020. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ugy a dupla profil azert is jo mert pl osztaly csoportokba azt teazed be... Vagy szuloi csoportba.


A masik h beallitas kerdese. Ha nem vagytok ismerosok a ket profilban es a beallitasokat is jol kezeled akkor soha nem talaljak meg a masikat 😂

2020. jan. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Én azt nem csípem, ha mini ruhában, mint aki kelletné magát, feneket és mellet kitolva, csücsörítve egy tonna sminkben van minden képen.

Szerintem van egy kor amikor már ebből érdemes kinőni.

Mondjuk ilyet fiatal óvónő és tanítónő ismerősöm tesz, ő lehet úgy van vele, hogy a kis ovisok meg a kis iskolások nem nézegetik mit oszt meg, de nem tudom, engem szülőként kicsit zavarna, hogy a suliba/ oviba is így jár és ilyen gesztusai vannak, mint amit a képein mutat?! Mert szerintem egy pedagógus egy modell a gyermek számára és pozitív mintát kellene mutatnia nekik, hiszen még kicsiként könnyen azonosulnak a gyerekek az adott pedagógusokkal és vesznek át tulajdonságokat tőlük és jogosan hihetik ez a normális.


21L

2020. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó voltam még azt hozzá tenném, hogy ne osszon meg italokról képeket.

Sok fiatal pedagógusnál látom ezt, hogy megosztja a történetében, hogy bulizni van és koktélozik vagy borozik vagy nem tudom.


Azt gondolom ez így minden héten kicsit sok.


Kiemelném viszont, hogy ez az én véleményem és senkit sem szeretnék megbántani.

2020. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%
Én nem bánnám, ha az óvóbácsi vagy a tanárbácsi kirakná magáról a fürdőnadrágos képeit. :D Az se zavar, ha bulizás közben látom, piával a kezében. Nyugodtan csücsöríthet hozzá. Még a barátnőjével is smacizhat. A fiújával is. :D
2020. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Vannak velem egykorú barátaim, akik mesélni szokták, hogy hétvégén egy parti után milyen 18 éves csajokat fektettek meg. Ilyenkor kicsit kényelmetlenül érzem magam, mert én ilyen korú lányokat tanítok középiskolában. Pont ezért soha eszembe nem jutna partihelyre elmenni, mert a lehetőségét is ki akarom zárni, hogy ott tanítványokkal találkozzak. Azzal, hogy tanár lettem, egyúttal elfogadtam, hogy bizonyos magatartásformákról le kellett mondanom, mert a munkám része a tanár imázs fenntartása, és ez a magánélet bizonyos szegmenseit is érinti. Ha az imázs sérül, a tanári munkám lesz nehezebb és csorbul, azaz a munkám része az is, hogy pl. nem megyek discóba, hiába vagyok még fiatal. Úgy gondolom, a tanárság az iskolán túl is követel bizonyos magatartási normákat egy tanártól, éppen ezért vigyázok arra, hogyan jelenek meg a városban, hogyan viselkedek stb. (pl. egyetemistaként részegségig ittam magam egy kocsmában a barátaimmal, ma már az ilyesmi teljesen kizárt, mert gyerek vagy szülő megláthat). Valamilyen szinten a tanár "közszereplő", nem mindegy, milyen képet mutat magáról, hogy jelenik meg az utcán stb. És ez igaz a facebook-ra is. Ez a 21. század, és ha a tanár komoly ember benyomását akarja kelteni, mint egy pedagógus akar mintaképül szolgálni a diákjai előtt, akkor az "imázsba" igenis beletartozik az iskolán kívüli megjelenés, a facebook profil és sok egyéb más is, nem csak az iskola falain belül eltöltött idő. Diákként én biztos nem néznék fel egy tanárra, aki az iskolában öltönyben jelenik meg, és játssza a komoly felnőttet, a facebook profilja pedig tele van bulis képekkel, ahol a barátaival vedeli a sört és csajokkal smárol. Ez nem magánélet kérdése, egyszerűen arról van szó, hogy aki eldönti, hogy másokat nevelni akar, és példaképül próbál meg mások előtt szerepelni, onnantól kezdve nem mindegy, az élet egyéb területein is hogyan viselkedik.


A kérdés másik oldala viszont az (és ez látszólag ellentétben van azzal, amit eddig írtam), hogy senkinek semmi köze a magánéletemhez, és még akkor sem fogadom el egy szülő pampogását arról, mit gondol rólam, ha tényleg hányós képpel van tele a facebookom. Mert nincs olyan helyzetben, hogy számon kérjen rajtam akármit is, felnőtt ember vagyok, nem fogok senkinek magyarázkodni, pláne egy számomra ismeretlen embernek, aki nekem semmit nem jelent. Eleve, vissza sem jelölöm őket, ha bejelölnek, és nem azért, mert tanár vagyok, és semmi közük a magánéletemhez, hanem azért, mert számomra idegen emberek, és attól nem tartom szükségesnek, hogy ismerőseim legyenek, mert találkozok velük egyszer-egyszer az iskolában. És akik nem ismerőseim, a profilképen kivételével kb. semmit nem látnak az adatlapomból, de nem azért mert tanár vagyok, hanem eleve nem akarom, hogy idegen emberek nézzék, milyen Coelho-idézetet teszek ki, és következtetéseket vonjanak le rólam. Akkor is ugyanez lenne a helyzet, ha nem lennék tanár.

2020. febr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18-as! Nagyon jól megfogalmaztad! Egy 10-es skálán 18-at ér!

Köszönöm mindenkinek a választ, ha valaki később még megtalálja nyugodtan írja le a véleményét!

2020. febr. 2. 09:31
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eleje nagyon jó, de onnantól, hogy publikálsz valamit, nyilvánossá teszed, onnantól az már nem magánélet.


Ha a paparazzi kap el, miközben részegen dorbézolsz a házad udvarán, az magánélet, ha te kimész a főtérre fotózod magad részeg dorbézolás közben és nyilvánosan elérhetővé teszed, vagy a nyilvánossá tételét jóváhagyod, na az már nem magánélet, semmi magán nincs benne, nyilvános online és nyilvános élőszereplésértt viszont teljesen számon kérhető vagy a nyilvánosság által! Akár online, akár élőben, ha levetkőzöl egy szórakozóhelyen vagy az utcán, vagy odahánysz/odavizelsz a sarokba, nem csak vadidegenek kaphatnak el, hanem a rendőr is. Ugyanezért a kertedben senki sem vonhat felelősségre. A nyilvános média nem a saját magán fotóalbumod, hanem nyilvános. Tedd magánná, ha azt akarod, hogy úgy kezeljék.


Mellesleg deviáns viselkedésért nem az én feladatom számonkérni a tanárt, hisz nem vagyok a főnöke, döntsön a felettes, hogy milyen alkalmazottal dolgoztat, ha valami nekem nem felel meg, neki jelzem, ha nem változtatnak iskolát váltok, mert megtehetem, ez is egy szolgáltatás, ami ha nem felel meg bármilyen téren, máshol fogom igénybe venni.


Egyébként ez a példamutatás.. Én nem szeretném, hogy a gyerekem azt lássa/tudja, hogy a tanàroknak nincs magánélete. Tudja csak, hogy ők is emberek, vannak tanórán kívüli gondolataik, életük, nem merev öltönyösök, de ezt nem osztják meg a gyerekkel, mert nem tartozik rá direkt, viszont az akár nyilvános profilukon vagy a való életben is példát mutatnak a viselkedésükkel, fellelhetők koncerten, tüntetésen, kondiban, hobbitanfolyamon, melegítőben, pulcsiban mosolyogva vagy morcosan, ami meg nem példamutató(swinger, meztelenség, részegség, erőszakos viselkedés), azt meg rendesen elrejtik a gyerek elől


Ha összefutnak valahol, akár buliban, a gyerekem nehogy le merje tegezni, hanem húzza be a nyakát és csodálkozzon rá, érezze magàt kellemetlenül, hogy a tanárúrral/tanárnővel egy helyen szórakozik, gyorsan tegye le az alkoholt, vagy menjen haza a klubból mert tudja, hogy illegális dolgot tesz, a tanárúr/tanárnő tekintélye maradjon meg élőben is. Ebből a szempontból jobb is, ha a gyerekek tudják hol fordul elő a tanár civilben, annál kevesebb helyre mernek majd ellógni.

2020. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!