Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai felmentés?

Óvodai felmentés?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal adják meg biztosan? Mit kell beleírni?
2020. febr. 2. 19:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

Bocsánat, a mondatot elírtam, javítom:

Tehát kizárt dolog, hogy egy gyerek éretlen legyen? Ez volt a kérdésem.

2020. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
46%

Ez a mondat volt: "Mit kell beírni?"


Ha tényleg lenne bármi gond azzal a gyerekkel, akkor azt kellene beírni, és nem jönne ide az anyuka kofogásokért meg kamu indokért.


A másik dolog, hogy ha a gyerek éretlenke is, 99 szálazékban jobban fejlődne közösségben.

2020. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Már csak maximum 4 éves korig lehet kérni felmentést. Korábban lehetett 5 éves korig.

Nekünk neuropszichológusi és neurológusi javaslatunk volt arról, hogy ne pont 3 évesen kezdjen (mert amúgy augusztus 31-i, ami szívás így hogy az átlagostól eltérően fejlődött).

Megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű, nem volt még szobatiszta.

Ha kezdte volna az ovit, buktuk volna a korai fejlesztést, mert a kettő együtt nem jár.

2020. febr. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
43%

A Mit kell beírni? mondat jelentése: a szülő érzi, hogy a gyermek még nem való oviba. Minden porcikájában tiltakozik ellene, mert valami belső hang azt mondja, hogy ennek még nincs itt az ideje. Ezért megkérdezi: Mit kell beírni? Hiszen nincs minden éretlen gyereknek diagnózisa, a legtöbb esetben ezt a szülő érzi igazán.


Biztosan van némi húzóereje a közösségnek, de azt ugye tudjuk, hogy ez a korosztály még nem játszik együtt, csak egymás mellett. A legtöbb óvónő szerint is a kiscsoport még csupán gyermekmegőrző és nincs komoly fejlesztő hatása.Ha egy gyerek a közösséget megkapja otthon tesók, barátok révén, akkor a szocializációból sem marad ki.Nehezen hiszem, hogy valaki komolyan úgy gondolja, hogy jobb és fejlesztőbb hatása van a gyerekre nézve idegenek között lenni, mint az otthonában a szerettei között, pláne akkor, ha az a gyerek (és igen, ezáltal a szülő is, hiszen a szülő-gyermek kapcsolat szoros) éretlen még.

2020. febr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
31%
Rég gond, ha egy fejletlen gyereket a szülőnem fejlesztésre visz, hanem kamu indokokat keres, hogy miért ülhessen még a gyereke nyakán.nehogy kiderüljön a férjének meg a világnak, hogy ezen kívül semmihez se ért, semmire se jó.
2020. febr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Van munkahelyem ha erre celzol hogy másra nem vagyok jó...

Nevelési tanácsadóba időpontunk van, tehát van indokom..., De arról még nincs szakvélemény mert időpontra várunk! Van kistesoja aki 2 hónapos tehát így is úgy is itthon vagyok...

2020. febr. 3. 05:21
 17/29 A kérdező kommentje:

De nem fizikai jellegű. Nem tudom ez ugyanolyan erős érv mint ha pl mozgás lemaradása lenne. Ő itthon szépen beszél, mozgása jó, úgy ahogy önállóan eszik, öltözik.

Pszichésen,lelkileg éretlen....

2020. febr. 3. 05:39
 18/29 anonim ***** válasza:
15%
A gyerek visszamaradott, fejlesztésre várunk. Ezt kell beírni. Ja és a pszichés, lelki visszamaradottság nevelési hiba.
2020. febr. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Szuper...akkor az én hibám...
2020. febr. 3. 06:24
 20/29 anonim ***** válasza:
14%

Annyira vicces az, hogy manapsag mindent arra fognak a szülők, hogy éretlen rá a gyerek. Nem erett a bilire, az akarmire, most mar az ovira is meg kell erni. Mégis mi baja lenne fél nap ovitól? Azt mondod szepen beszel stb. Gondolom kenyelmesebb lenne, ha nem kellene hoznod vinned a kisebbel.

Nekem is 2 van, a nagy mar nagycsoportos, és nagyon jot tett neki az ovi ugy is, hogy csak egymás mellett jatszottak a gyerekek. A kicsi pedig bölcsibe megy majd. Én biztos nem fognám vissza az ovitól, de te tudod. Fogd a szobatisztaságra, mondd, hogy pelusos... akkor nem veszik be az oviba. Legalabbis nalunk ugy volt anno, hogy be volt iratva a gyereke az egyik szülőnek, de még pelusos volt, így kesőbb kezdte.

2020. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!