Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai felmentés?

Óvodai felmentés?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal adják meg biztosan? Mit kell beleírni?
2020. febr. 2. 19:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
17%

Fel kell venniük a pelusost is, ha már óvodaköteles. Csak pelenkát nem cserélnek, az már nem a dolguk, így napi 5 váltásruháról gondoskodni kell.

És igen, a te hibád kérdező. Lepontozhatsz ahányszor csak akarsz. Gondolkozz már el kicsit a hozzáállásodon.

2020. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
32%

Az en fiam sem volt érett az ovira. 4 evesen sem. Sőt 5 evesen sem lesz az. Miért? Mert nem szereti a nagy társaságot. Ennyi az oka. Meg h nem velunk van itthon. Semmi baj az ovival, ha en lennek az óvónője. Szte :D


De en tuti nem mentenem fel, es nem is ezert hanem az új iskolaztatasi tv-ek miatt... Minel tobbet menjen, mert iskola alol kibujni nem lehet majd...

2020. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó vagyok.. Marmint attol ment oviba, sőt korkedvezménnyel, mert nem volt kerek 3 éves..
2020. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem meg annyi a bajod, hogy akkor a kicsivel kellene menned érte mindig és nem lehetsz otthon. Én a helyedben vinném oviba... ennyi.
2020. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
11%
Én úgy látom nem a gyerek nem èrett meg az ovira, hanem Te. Bùra alatt tartod, te akarod irányítani amíg lehet, félsz elengedni kicsit is a kezét. Az ovi nem koncentrációs tábor, csupán gyerekek között lenne és a többiektől eltanulna dolgokat, fejlodne. Ne vond ezt meg tőle... Ha most "nem èrett lelkileg", mi változna később? Semmi, csak még jobban szorongana mikor végül muszáj lesz menni.
2020. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezd meg a védőnőt. A lányom idén év végén tölti a hármat, nem fog óvodába menni, a védőnőtől rákérdeztem a két éves státuszán, hogy hogy megy manapság, neki mikor kell kezdeni. Elmondta és rögtön mondta magától, hogy ha nem akarom, akkor tőle kell egy papír, hogy szerinte is jobb, ha itthon marad, amit neki természetesen meg fog írni. Mondta, hogy szerinte is általában jobb, ha maradhat még a gyerek, ha van rá lehetőség, DE van olyan, ahol tényleg jobb helyen van az óvodában, mint otthon, na azoknak soha nem javasolja. Amúgy ő pont pl. elmaradást emelt ki, hogy ott jobb, ha megy pl. beszédfejlődésre stb. jobb, ha közösségbe kerül, jobban szemelőtt van, mintha továbbra is eldugják otthon. Na meg, ahol a napi étkezés meg ilyenek is gond...


A lányom jóval a korát megelőző szinten van mindenben, járunk társaságba, közösségbe, ennek ellenére nem fogom beadni óvodába. Még nem is tölti be a hármat, mire mennie kéne, nevetségesnek tartom, hogy egy három éves gyereket egy nyamvad házirend miatt kötelezően fél nyolcra vigyek (fel se kel még) azért, hogy megehessen egy zala felvágottas margarinos kenyeret, meg egész évben kb. 3-5 napot igazolhassak neki, amúgy csak akkor maradhat ki, ha orvosi igazolást mutatok be. Ez vicc. A férjem speciális munkarendje miatt nálunk amúgy sem kifejezetten a hétvége az, mikor elmehetünk ide-oda. Hülye leszek ezt idő előtt feladni és beadni egy olyan helyre, ahol kb. semmi szabadságom nincs, mindent igazolni kell, ágyból ki kell rángatni, mert ők bezárják utána a kaput stb. Ráér szerencsétlen ezzel egy évvel később is. Semmiről sem marad le.

2020. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém óvodaérett volt,betöltötte a 3-at júniusban,mégsem engedtem,azzal indokoltam,hogy 2 hónapos a kistesója és nem tudom megoldani a bejárást.A kicsinek is fogok felmentést kérni azzal az indokkal,hogy otthon vagyok,rá ér 4 évesen menni.Nem azért szültem,hogy bevágjam bölcsibe vagy oviba,lesz eleget közösségbe,addig ott vagyok neki én,az apja és a két tesója.
2020. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Olyan jo volt olvasni, hogy aki nem adja be, az otthon akar dögleni, mert másra nem jó, aki meg beadja, az azért szült, hogy “bevagja” bolcsibe, oviba.
2020. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
54%
Utolsó neked nagyon nagy bajod lehet nem kel haragudni azokra az anyákra akik több ídőt szeretnének leni a gyerekel azért mert te beteg vagy és le szarod ezek szerint a gyerekedet tudod nagyon sok anya ha meg teheti inkább a gyerekével van szerintem ha te meg tehetnéd ugyan ezt te akorsem lennél a gyerekedel sziveseben hajintod a gyereket óviba a másik fele a dolognak ne fogjál semit sem a munkára mert mások is dolgoznak nem csak te!!!!nem kel segfejeskedni vagy hozá szolni semihez ha nem tudsz meg értö és nem tudsz normális választ adni neki nem kel eltérni a kérdéstől .....
2023. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!