Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Újra sírás az oviban reggelente?

Újra sírás az oviban reggelente?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdte el hogy megint sírva enged el, vagyis inkább elmegyek, mert nem akar elengedni, nagyon sír utánam.

Oviban nem történt változás, itthon is nagyon ragaszkodó, mindenhova "kellek", esténként alig akar elaludni, én vagyok a párnája annyira bújik hozzám, még a kedvenc mamájához menet is sírt pedig ott is imád lenni ,ahogy ovit is szerette eddig.

Nekem nagyon jól esik ez a ragaszkodása, de ez teljesen olyan mint másfél évesen volt a szeparációs szorongása, 4 éves korban ez normális hogy még előjön?

Itthon se történt változás, vagyis lassan dolgozni fogok menni, de erről nem beszél, meg neki nem is lesz nagy változás max 1 órával később talizunk délután. Meg erről már tud 1-2 hete és ezt tegnap kezdte el, illetve hétvégén.

Valakinél volt hasonló?


2020. febr. 18. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez bőven elég változás neki, hogy dolgozni mész. Az, hogy ez csak egy óra vagy több, ennyi idősen még nem tiszta a gyerekeknek, nem tudják még így érzékelni az időt. Annyit érez, hogy kevesebbet leszel vele, ezért amíg otthon vagy, természetes, hogy most minden percben veled lenne. El fog múlni és újra minden rendben lesz, ne izgulj
2020. febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De egyszer mondtam neki és ennyire benne maradt?

Nagyon aggódos kisfiú, ha aggódik valamin akár 20x is megkérdezi hogy a biztosát, de munkáról nem kérdezget..? Vagy csak érzi rajtam a stresszt?

Főleg még nem is biztos mikor kezdek, csak annyit tudok hogy mostanában :)

Szívem szakad meg érte, annyira jól esik hogy ennyire szeret, ez leírhatalan..

2020. febr. 18. 09:47
 3/3 anonim válasza:
100%

Ha jól esik akkor ne izgulj.

Én személy szerint nem szeretem a cimkéket. "Szeparációs szorongás"...

Az én kislányom 3,5 éves és csak velem hajlandó lenni, mindig. Szeret ő másokat is, de akihez igazán ragaszkodik az én vagyok. Sír amikor otthagyom az oviban, sír, ha másnak kell rá vigyáznia, de én nem tatom őt szorongásosnak, mindössze, velem érzi jól magát.

A következőt javaslom én neked: Élvezd ki, hogy most ennyire akar téged, mert bizony eljön az az idő, amikor majd rád csukja az ajtót...


(Egyébként én otthonról dolgozom, így kicsit könnyebb talán a helyzetem.)

2020. márc. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!