Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Segítség, folyton tetves egy...

Segítség, folyton tetves egy gyerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, óvónő vagyok. A csoportomban egy kisfiú állandó jelleggel tetves. Az édesanyjának egyszer már szóltam, akkor is én vettem észre, hogy a gyerekének hemzseg a tetű a fején, pontosan azért mert én is elkaptam tőle, ezért úgy gondoltam végignézem mindenki fejét. Azóta eltelt egy jó idő, a gyerek sokat hiányzott, most viszont újra jelen van és délután átnéztem a haját.. megint láthatóak az apró tetvek... Hogy lehet egy ilyen szituációt kezelni? Köszi.

2020. febr. 26. 14:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%
Biztos vagyok benne, hogy nem. Ők tudják mi a protokoll ilyen esetekben, és per pillanat nincs tetű a csoportban.
2020. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
14.27 vagyok. Ne azon gondolkozz, megsértődik-e a szülő! Ha egy szülő nem gondoskodik, a gyereke testi-lelki egészségéről, az veszélyeztetésnek minősül, és a gyámügyre tartozik. Így gondolom én. De továbbra is azt javaslom, fordulj a kollégáidhoz, vagy a felettesedhez, ha bármiben bizonytalan vagy!
2020. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Képzeld a pedagógusok tudatják a szülőkkel ha tetüt találnak a óvoda bármelyik csoportjában, hogy a szülők gondoskodhassanak a megelőzésről. Biztosra veszem, hogy nem vagy óvónő.
2020. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%
Lol, én bölcsis néni vagyok és nálunk van protokoll, nekünk megmondták, hogy kell eljárni ilyen és hasonló helyzetekben 😂😂😂
2020. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%

el nem tudom képzelni, hogy ne tudd, mi a teendő ilyen helyzetben :O

hívd fel a védőnőt, onnantól majd ő intézi

2020. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
EMBEREEEK, nem azt nem tudom mit kell tenni. Ha elolvastátok volna mit írtam a leírásba, máris tudnátok, hogy egyszer már szóltam. Ne fárasszátok magatokat további hozzászólásokkal. Köszi, szép napot!
2020. febr. 26. 15:05
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog az érintett szülő megsértődni, mert láthatóan pont leszrja a helyzetet, a gyereket. le fog róla pörögni. Amikor viszi haza a gyereket, szólsz, hogy tetves, és kéred, hogy addig ne jöjjön oviba, amíg nincs róla orvosi igazolás, hogy újra közösségbe mehet. A tetvesség ugyanis egy fertőző betegség, és mint ilyen, nem lehet a gyerek a közösségben.
2020. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
7%

Kezdő óvónő lehetsz... jól gondolom? Persze, nem tanítják az egyetemen, de józan paraszti ésszel, szólok a főnöknek első körben, aztán a védőnő jön! Utána közlöm a szülővel, mivel az ő érdeke is! (Felhívod a szülőt, fáradjon be, majd elmondod, hogy tetűt találtál a gyerekben és sajnos ezt kezelni kell...) mi ebben a nehéz? Ne fertőzze már össze a csoportot! Jaaa és addig nem mehet oviba ameddig nem hoz igazolást, hogy tiszta a feje! Egyébként nincs társad, hogy ezt magad kell elintézni?

Egy gyakornok óvónő ....

2020. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg ne legyél már ennyire töketlen, hú de haragudnék ha nálunk lenne ilyen és beengedné az óvónő. NEM veszed be a gyereket. Ha igazolást visz, de te tetűt találsz, beveszed és 5 perc múlva hívod hogy vigye haza, újabb igazolás nem veszed be.
2020. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Vezető ír egy papírt a szülőnek, az áll benne, hogy tetves a gyerek, legközelebb óvodába csak védőnői igazolással jöhet. Ezt a papírt átadod a szülőnek négyszemközt, és elmondod, hogy mi a szitu. Másnap ha viszi oviba igazolás nélkül, nem kell beengedni az oviba. Óvónő vagyok, mi így csináljuk.
2020. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!