Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2,5 évesen ovi? Legyen vagy se?

2,5 évesen ovi? Legyen vagy se?

Figyelt kérdés

Ma tudtuk meg hogy novemberben már mehetne oviba az akkor már 2,5 éves gyermekünk. Nem tudtuk hogy ilyen hamar kezdheti,de az igazgató mondta hogy mivel a 2020-21es tanévben tölti a 3. Évét így mehetne .

Tanakodunk nagyon ezen. Nyilván el kellene addig érni a szobatisztaságot teljesen. A gyerkőcünk már gond nélkül kommunikál,mondatokban beszél igy addigra még inkább ki tudná fejezni gondját baját.

Akinek ilyen korban kezdte az ovit a gyerkőc...mennyire volt nehézkes? Gondok Adódtak? Hogy éltétek meg ti és hogyan a gyerkőc?


2020. ápr. 21. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor kezdje, ha úgy látod, hogy érett rá. A szobatisztaságot el kell érni, igen. De ez teljesen gyerekfüggő, mellesleg ez így előre nem is látható, hogy mi lesz akkorra, mennyire igényli majd, vagy mennyire érett meg rá. Ezt neked kell látni, de még így áprilisban esélytelen megmondani.
2020. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Egy 2,5 éves gyerek nem való még óvodába.
2020. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát igen..ráadásul a héten vissza kell jelezn\nk hogy megy e vagy sem?

Ha bizakodva azt írom nekik hogy megy,mégis azt látom pár hónap múlva hogy mégse jó ötlet még.

Nem értem miért várnak ilyen hamar választ

2020. ápr. 21. 12:46
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Sima kiscsoportban elmegy egy ilyen pici gyerek (bár ott is 3-4 év közöttiek a gyerekek), de egy normális vegyes csoportban, ahol van 7-8db 6 év körüli, 8-10db 5 év körüli, ott nagy hátrányban lehet. Itt már nagy séták vannak, aktív délelőttök, amit bírni kell. Én nem szívatnám se a gyereket, se az óvónőket ezzel.
2020. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4esnek:

Nem értem, hogy jön ide az 5-6 évesek csoportja?!

2020. ápr. 21. 13:01
 6/14 A kérdező kommentje:

Oh,és nálunk mini csoporttal kezdődik az ovi.

És a szept.1-aug 31ig a 3.életévüket betöltöttek fognak járni. Tehát pár hónap híján egyidősek lesznek majd.

Beszéltem közben az igazgatóval,11en lennének helyből,meg 4 a környező falvakból.

Szeptembertől a bölcsin gondolkoztunk,hiszen most ebben a helyzetben kellene az én fizetésem is majd. De nemtudom hogy mi legyen?

2020. ápr. 21. 13:07
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

# Mert miért, vegyes csoportok vannak már? Már többször olvastam ezt, de nem értem. Régen volt kiscsoport, középső, meg nagy. Mindben az egykorú gyerekek.

Kis csoportban a 2.5-3 éves körüliek, középsőben a 4-5 évesek, nagyban a 6-7 évesek.

Most már nem így van vagy mi??

Nekem bölcsit kezd a lányom 2 évesen majd, úgyhogy még az ovikban nem vagyok otthon.

2020. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem vinném. Menjen a bölcsibe. Ovi 3 éves kortól van, ott már van elvárás. Ha jól értem nyáron lesz 3 éves. Az én lányom most júniusban lesz 3 és oviba megy szeptembertől, mondjuk nem annyira fejlett, mint a tied, de szerintem két és fél évesnek nem való az ovi.
2020. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Májusi a lányom,most lesz 2 éves!

Én is úgy érzem hogy még nem kellene vinnem.

Így nem kell a szobatisztaságot napirendre tűznöm,hanem hagyni hogy megérjen rá.

A bili nem működik,jobban szeret a wc-re ülni ha épp olyanja van,nade az is tán heti 1x!

2020. ápr. 21. 14:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat en inkabb oviba vinnem mint bölcsibe... Mire beszokik, vege is az évnek.. Plane ha sokat lesz beteg. Utana meg a következő tanevben kezdhet egy uj helyet.

Masik ok, minicsoport, tehát nem is kiscsoport, ahol lehet kozel 4eves is.. Vagy esetleg vegyes. Szóval ez is az ovi felé húzna.

Max akkor nem vinnem, ha dolgozni se mennek meg vissza.. De igy hogy kevesen is lesznek, ido is lenne a beszoktatasra... Siman.

2020. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!