Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sokan viszik most oviba a...

Sokan viszik most oviba a gyereket?és ősztől mi lesz?

Figyelt kérdés
A kiesés miatt sokan viszik oviba a gyereket? Vagy sokan otthon maradnak hisz nyáron csak udvaron vannak? Egy 5 évessel vagyok itthon,rosszat teszek ha nem viszem? Ovi ellen tiltakozik,és barátai se biztos hogy mennek.mit tegyek? Még boltba se vittem soha,ha még szájmaszkot kell hordani mennyire biztonságos az ovi? Ha gyereked egyke te viszed? Ki az aki nem viszi?és ha őszre se lesz oltóanyag mégis lesz ovi,suli akkor mi értelme volt az itthonmaradásnak?
2020. máj. 24. 05:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Én nem komplikálom ennyire túl. Dolgoznom kell, így viszem, ennyi.
2020. máj. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugy értem aki nem dolgozik épp.
2020. máj. 24. 06:53
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam most bölcsis, ősszel kezdi az ovit. 2 hónapig nem vittem, de észrevettem, hogy idegen gyerekeknek integetett, kiabált utánuk, pedig ez nem jellemző rá. Így eldöntöttük, megpróbáljuk újra vinni a bölcsibe. Félelmeim ellenére, úgy ment befelé 2 hónap kihagyás után, mintha előző nap is ott lett volna.

Valójában én nem akarom ősszel at oviban elölről kezdeni a beszoktatást, így könnyebb lesz szerintem.

Mindenesetre,a gyerekek nem egyformák, az én fiamnak jó közösségben lenni. A másik pedig, hogy szerintem ne az oltóanyagtól függjön, hogy megy oviba, vagy nem. Mi van, ha őszre még nem lesz? Szerintem nem kell túlzásokba esni. Szerencsére a gyerekekre nem annyira veszélyes a vírus. Hacsak nincs valami alap betegség.

2020. máj. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Nincs vége a járványnak, az ovikat azért nyitották meg, hogy dolgozni tudjanak a szülők, hogy ne bénuljon le az ország. Aki otthon van amúgy is, annak továbbra is jobb, ha otthon marad a gyerek is. Akik dolgoznak, és kénytelenek beadni a gyereket, azok is jobban örülnek, ha kisebb létszámú a csoport, nem viszi oda a gyerekét mindenki.

Járványtól függetlenül is jobb a gyereknek, ha a saját családjában nevelkedik, te tudod legjobban, hogy mi a legjobb a saját gyerekednek, te vagy a legjobb neki.

2020. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk a harmad csoport viszi. Én nem. Itthon vagyok a kistesójával. Apja is itthonról dolgozik. Udvar nincs. Viszont az oviban csak összevont csoport lesz, más óvónővel, foglalkozást nem tartanak.
2020. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Mivel csak ügyelet van, nem viszem mert nem is a saját csoportjába vinném. Plusz kb még 3 hétig vittük volna, utána nyári szünet. Arra meg aztán nagyon felesleges, csak belelkesedik, aztán vége. Iskolás lesz ősztől, a tesója meg bölcsis, szóval marad itthon.
2020. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Mi se megyünk oviba még, itthon vagyunk, nem dolgozok. Bár szerencsések vagyunk, közel lakunk, és megengedték, hogy átsétáljunk pár órára az udvari játékra. Arra átmegyünk a társaság miatt :)
2020. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Engem kiejtett a munkaerőpiacról a jelenleg 5 és fél éves egyke gyerekem. Neki nem hiányzik az óvoda, eszében sincs itthonról bárhová menni. Majd csak szeptemberben viszem, nincs szükségem az óvodai dolgozók ítélkezésére, hogy lepasszolom, mert nem bírom elviselni itthon még ezt az egyet sem... Ha jön egy második hullám, akkor nekem mint semmirekellő munkanélküli trógernek nyilván kötelességem lesz már a legelejétől egészen a végéig megint itthon tartanom. Az pedig úgysem érdekel senkit, hogy eközben leépül. Mééé' nem óvónősködök 24/7?! Hisz ráérek, úgysem dolgozok... 😏
2020. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Én viszem, dolgozunk mindketten a férjemmel. Nálunk az otthon lévő anyukák is hozni fogják, mivel az ő gyerekeiknek is hiányzik a társaság. Szerintem ez rendben van. Nem biztos, hogy jó, ha nagyon elszoknak a közösségtől, az ovis napirendtől.
2020. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Én itthon vagyok, de viszem. Jobb neki, ha újra gyerekek közt van.
2020. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!