Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire probléma ha 2,5 éves...

Mennyire probléma ha 2,5 éves tud szólni ha jön pisi csak sajna még nem időben? (szeptembertől óvodába menne)

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

A fejlődéssel nincs lemaradva. Az más kérdés, hogy ez oviban gond lesz.

Abban esetleg reménykedhetsz, hogy a többiek hatására gyorsan megtanulja ezt. Ill. van még egy hónapod, addig hajrá.


Egyébként ennyi idősen beveszik oviba? Sok helyen megmondják, hogy egy nappal sem előbb, csak ha már betöltötte a 3 évet.

2020. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Simáb megoldódhat 1 hónap alatt, az én gyerekeim nemhogy nem szóltak, de egyenesen letagadták, hogy kell
2020. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem óvodaérett, ami természetes 2,5 évesen.
2020. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Felvették, mert kevés a gyerek.

Nemcsak mi vagyunk ebben a helyzetben.

2020. júl. 29. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Oviban majd közösen (is) járnak ki, ha kell, ha nem. Amikor ilyen átmeneti időszakban voltunk a gyerkőceimmel, hogy pelus már nem kellett, de elfelejtkeztek róla, akkor kitessékeltem őket, hogy én 2 cseppnek is örülök, nem gond, ha nem pisilnek sokat. Ez az átmenet pár hétig tartott.

Ha megérett rá, és te is ügyesen segíted, 1 hónap alatt simán megoldódhat. Azért oviba kell majd biztos több váltóruha.

2020. júl. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anettbp válasza:
Ne parázz, egyik pillanatról a másikra megoldódik majd, hiszen már érzékeli a dolgot és tudja, hogy szólni kell. De az is lehet, hogy simán csak fogja magát és ráül a bilire magától. Legyen mindig számára elérhető helyen.
2020. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt érdemes tudnod, hogy nincs sehol törvényben előírva, és soha nem is volt, hogy a gyereknek óvodában szobatisztának kell lennie. A szobatisztaság idegrendszeri érettséghez kapcsolódó állapot, és mint ilyen, törvényileg nem szabályozható.

Korábban, mivel egyrészt az óvodák nem szociális, hanem nevelési intézmények, másrészt mivel nem volt kötelező a 3 éves kori óvodakezdés, az egyes óvodák előírhatták, hogy nem vesznek fel pelusos gyereket.


Amióta kötelező 3 éves kori óvodakezdés van, a körzetes óvoda köteles felvenni a gyerekeket, akár pelusosak, akár nem. Meg kell oldaniuk a pelenkázást, ami egyébként szerintem, gyakorló szülőként, nadrágpelussal semmivel nem több munka, mint a bepisilt-bekakilt gyereket teljesen átöltöztetni.


2,5 éves gyerektől pedig semmiképpen sem lehet elvárás, hogy szobatiszta legyen. Vannak, akik ebben a korban képesek rá, de elvárás semmiképpen nem lehet.

2020. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint a 2 odik irta nekem is egyenesen letagadja hogy kell mostanában, ezért kb óránként biliztetni szoktam szerencsére azzal nincs baj, mert ráül már nem feszülök ezen veszünk sok-sok ruhát neki aztán én is bizom abban, hogy kiviszik őket ott is pisiltetni aztán majd alakul a dolog.
2020. aug. 5. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!