Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónő szerint a 3 éves...

Az óvónő szerint a 3 éves fiam nem tud kapcsolódni a többi gyerekhez az oviban, pedig szeretne. Én is azt látom, hogy egy kicsit esetlen. Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Aggódom, mert már mondta hogy nincsenek barátai és egyes játékokba nem veszik be a többiek. Egy kicsit vadabbnak is látom pl. a játszótéren (volt, hogy direkt szétrúgta más homokvárát). Elrontottam valamit? Jóvá lehet tenni? Nem szeretném, hogy ilyen elveszett legyen.

2020. nov. 5. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
#7 mi az, hogy erre nincs idő? Nem ez az egyik fő feladatuk, hogy megtanítsák őket közösségben viselkedni?
2020. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sok a gyerek a csoportban és a vírus sok terhet ró rájuk. Nekem az a bajom, hogy támpontokat sem adtak, hogy mit tegyünk.
2020. nov. 5. 21:35
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

20 gyerek nem sok és ez akkor is béna kifogás. Nem vagy ott, tehát nem tudsz mit csinálni. Otthon papolhatsz neki a viselkedéséről, de nem láttad pontosan mi történt. Az óvónő állít valamit, amit akkor azonnal kell megoldani és nem otthon vacsora közben.

De, egy jó pszichológus segíthet megoldani a beilleszkedési gondokat. Ha te is úgy látod nagy a baj és nem csak az, hogy 3 éves.

2020. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A többi gyerek is 3 éves, mégis az enyémmel van ilyen gond. Kértem az óvónőt, hogy legyen szíves ott helyben segítsen, de nagyokat sóhajtozott.
2020. nov. 5. 21:49
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem azért érdekes, amit írsz, mert én épp óvónőtől hallottam, hogy a 3 évesek jellemzően még inkább játszanak egymás mellett, mint tényleg együtt. Az én lányom is lassan nyitó típus, egész egyszerűen ilyen jellem, nem vagyunk egyformák. Nem gondolom, hogy én rontottam el valamit, vagy társasági pillangót kellene belőle nevelnem mindenáron. Még csak most kezdték az ovit, kialakul....
2020. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

4 éves korig a gyerekek sokszor egyedül játszanak, még teljesen elfogadható, hogy nem aka

Volt egy tündéri kislány a csoportban, aki tényleg a legszófogadóbb, legkedvesebb volt. 4 éves koráig kikozositettek es nem nagyon akartak vele játszani, de ő is szívesen eljátszott egyedül. Aztán kicsit később már rengeteg barátnője lett az oviban aztán az iskolában is, és semmiféle ilyen probléma nem volt. Próbálj időt hagyni a gyerekednek, idővel beszokik a közösségbe, a gyerekek is el fogadják majd

2020. nov. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az internet/telefonhasználat is befolyásolja a gyerekek viselkedését. Rengeteg agresszív film/sorozat van, sok mindent átvesznek belőle, nem tudják még elkülöníteni a jó és a rossz dolgokat. Persze nem tudom, hogy a kisfiad használja-e a digitális eszközöket, de mivel én óvónőnek tanulok, és van egy unokahúgom (aki szintén három éves), látom, hogy a gyerekeket milyen rossz irányba tereli a digitális világ.
2020. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!