Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy férfi óvodapedagógiára megy?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 19:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Pedofil... Én nem vinnem oda a gyerekek, hogy az esti hírekben benne legyen fotozgatta a Dark webre,meg simogatja a WC-ben!!!
2020. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
Ugye tudjátok nemrég történt egy eset budapesti oviban egy óvónő fotózta a gyerekeket a pedofil oknak a Dark webre penzert? Akkor szerintetek egy férfi normális lehet ha óvodapedagógusnak megy? Biztos nem...
2020. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Ez most komoly, hogy erre a kérdésre ilyeneket kell írni, hogy pedofil?!


1. Fogalmatok sincs, hogy ki a kérdező, értitek egyáltalán a kérdést?!


2. Attól, hogy valaki férfi, és az óvodapedagógusi munkát érzi hivatásának nem feltétlenül pedofil. Megsúgom, nőben is van "pedofil".


3. Nem, akkor sem, ha a te kis foteledből hallottál x esetet, amin mélységesen megbotránkoztál.


3+1 Az ilyeneket bannolnám a fba adminként, mert nem lehet így beszélni, attól, hogy a "te látásmódot" korlátolt.



Kedves Kérdező, valóban ebben a szakmában sajnos éhen lehet halni, de ha erre érzel motivációt csináld meg, nem fogod megbánni, utána fejlesztheted még máshogyan/másmiben is magad. Egy jó magánóvodában azért valamennyire lehet keresni, de mindenképp tanulj nyelvet, mert azzal jobban tudsz majd érvényesülni.



Szükség van férfiakra a pedagógiában, én csak biztatni tudlak!!!!

2021. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
90%

Ha valaki szereti ezt csinálni, akkor szerintem nincs vele semmi baj.


Nekem egy boszorkány volt az óvónőm, aki megkeserítette azt a négy évet, amíg odajártam. Nem nemtől függ az, hogy valaki jó óvodapedagógus vagy sem. Csak az lehet benne jó, aki élvezi ezt csinálni és aki nem csak azért választotta ezt, mert "nem volt jobb".

2021. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle szempontból írtak már, ezért nem ismétlem, és nyilván jó, ha van apai minta is, főleg, hogy sok a csonka család, ezek zöme apa nélküli, sajnos.


Annyit teszek hozzá, hogy ez a szakma a másik véglettel indult, az se megfelelő...


Nevezetesen, hogy az 1800-as években, amikor világszerte megjelentek az első ovik, vagy iskola szerű óvodák, nőknek meg volt tiltva ilyen szakmát végezni, mint általában minden intellektuális szakma, a pedagógus szakma is. Sajnos akkor abba a végletbe estek.


A világháborúk után meg sajnos a másik véglet alakult ki, elnőiesedett a szakma. Az egyenlő arány ovolna ideális.


A pedó témáról meg annyit, hogy bizonyos szempontból sajnos kettős mércét alkalmaznak egyesek: szerintük is kellenek apukák, és igenis pelekázza, fürdesse a gyereket, ne lazsáljon, ne minden házimunkát a neje végezze.

Na de ha szakember is egyúttal a férfi, akkor már rögtön pedó, igaz...?


Nyilván nem igaz. Javaslom, gondolják végig a "pedózók".

Pedofil van nők, és férfiak között is,

de nem kell az ördögöt a falra festeni.


Óvónők között épp úgy van, de ritka a molesztáló, mint ffi pedagógusok között.


(Egyébként a két fogalmat se kellene összetéveszteni, hogy pedofil, valamint gyermekmolesztáló. A pszichológiai kutatások szerint elég ritka, hogy valaki egyszerre mindkettő legyen, és a túlnyomó többség nyilván egyik rétegbe se tartozik.

A legtöbb molesztáló valójában nem vonzódik szexuálisan a gyerekekhez, és egyúttal rokona a gyerknek, "hozzáférése" van a gyerek lelkéhez, testéhez könnyedén. Sajnos.

A pszichológusok szerint továbbá a pedók között is a többégükben van annyi erkölcs, hogy a gyakorlatban nem csinálja... A pedofília: pszichés jelenség, hajlam; a molesztáló meg elkövető. Ritka, hogy egyszerre jelen volna e kettő. Csak a teljes kép kedvéért elemeztem ezt.)

2021. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15-

Amiket leírtál tanultad valahol, pl egyetemen, vagy csak olvastál a témáról?

Egyébként ezeket a dolgokat tudtam amiket leírtál, olvastam róla itt-ott...

2021. jan. 8. 22:09
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Másodéves óvodapedagógus vagyok és nekem is vannak srác szaktársaim és imádják őket a gyerekek. Szívvel lélekkel csinálják a szakot mindenféle pedofília gondolatok nélkül😊
2021. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
*pedofil gondolatok nélkül
2021. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves óvodapedagógus hallgató vagyok, nálunk is vannak fiúk.

Bármelyikükhöz szívesen íratnám a gyerekemet. Abszolút favoritok az ovisok körében és erre rá is szolgálnak. Nagyszerű példaképek a gyerekek számára, sokkal lazábbak és más a konfliktus kezelési stratégiájuk is :D

De tényleg, öröm őket nézni.

Pozitív mintát látnak a gyerekek, pláne az apa nélküliek vagy a csonka családból jövök!

2021. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!